tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Tam Kapanma Uygulaması

Tam Kapanma Uygulaması

İçindekiler

TAM KAPANMA DÖNEMİNDEKİ GÜNCEL UÇUŞ KURALLARI İÇİN LÜTFEN TIKLAYIN.

Tam Kapanma Nedir?

29 Nisan saat 19'da başlayıp 17 Mayıs sabah saat 5'e kadar sürecek olan ve artırılan tedbirlerle birlikte uygulanacak olan sokağa çıkma kısıtlaması tam kapanma olarak duyurulmuştur.

Koronavirüs vaka sayılarının yükselmesi ve mutasyona uğrayan yeni varyantların bulaş riskini artırması sebebiyle 14 Nisan 2021 Çarşamba gününden itibaren uygulanmaya başlanan 2 haftalık kısmi kapanmanın, 26 Nisan 2021 Pazartesi günü T.C. İç İşleri Bakanlığı’nca yayınlanan yeni genelge ile tam kapanma dönemi olarak devam edeceği açıklanmıştır.

Bu dönemle ilgili uygulanacak tedbirlere ulaşmak için İç İşleri Bakanlığı'nın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Tam Kapanma Dönemi Ne Zaman?

Tam kapanma dönemi; 29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecektir.

Ramazan Bayramı’nı da kapsayan tam kapanma döneminin uzayıp uzamayacağı ilerleyen günlerde yapılacak yeni açıklamalarla belli olacaktır.

Tam Kapanma Döneminde Şehirler Arası Seyahat

Sokağa çıkma kısıtlaması kapsamında 29 Nisan – 17 Mayıs saat 05.00’e kadar sadece aşağıda belirtilen koşulları sağlayan kişiler şehirler arası seyahat edebilecektir.

Kimler şehirler arası seyahat edebilir?

 • Tedavi olduğu hastaneden taburcu olup asıl ikametine dönmek isteyen, doktor raporu ile sevk olan ve/veya daha önceden alınmış doktor randevusu/kontrolü olanlar,
 • Kendisi veya eşinin, hastanede tedavi gören birinci derece yakınına ya da kardeşine refakat edecek olanlar (en fazla 2 kişi),
 • Bulunduğu şehre son 5 gün içerisinde gelmiş olmakla beraber kalacak yeri olmayıp ikamet ettikleri yerleşim yerlerine dönmek isteyenler (5 gün içinde geldiğini yolculuk bileti, geldiği araç plakası, seyahatini gösteren başkaca belge, bilgi ile ibraz edenler),
 • ÖSYM tarafından ilan edilmiş merkezi sınavlara katılacak olanlar,
 • Askerlik hizmetini tamamlayarak yerleşim yerlerine dönmek isteyenler,
 • Özel veya kamudan günlü sözleşmeye davet yazısı olanlar,
 • Ceza infaz kurumlarından salıverilenler şehirler arası yolculuk yapabilirler.,

Zorunlu haller için Seyahat İzin Belgesi almak gerekir mi?

Evet, yukarıda belirtilen zorunlu haller için şehirler arası seyahat etmek isteyenlerin Seyahat İzin Belgesi alması gerekmektedir.

Seyahat İzin Belgesi nasıl alınır?

Tam kapanma döneminde zorunlu haller için seyahat ederken yolculuk izni alınması gerekmektedir. İnternet üzerinden e-Devlet sitesini kullanarak ya da Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı’nı arayarak izin belgesi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Adım adım Seyahat İzin Belgesi Nasıl Alınır öğrenmek için tıklayın.

Şehirler arası seyahat için istisnai durumlar nelerdir?

Tam kapanma döneminde şehirler arası seyahat için izin belgesi gerektirmeyen istisnai durumlar şunlardır:

 • Zorunlu bir kamusal görevin ifası kapsamında ilgili Bakanlık ya da kamu kurum veya kuruluşu tarafından görevlendirilmiş olan kamu görevlileri (müfettiş, denetmen vb.) kurum kimlik kartı ile birlikte görev belgesini ibraz etmek kaydıyla seyahat edebilirler.
 • Kendisi veya eşinin, vefat eden birinci derece yakınının ya da kardeşinin cenazesine katılmak için veya cenaze nakil işlemine refakat etmek amacıyla herhangi bir cenaze yakınının e-Devlet kapısındaki İçişleri Bakanlığına ait e-BAŞVURU veya ALO 199 sistemleri üzerinden yapacakları başvurular (yanında akraba konumundaki 9 kişiye kadar bildirimde bulunabilecektir) sistem tarafından vakit kaybetmeksizin otomatik olarak onaylanarak cenaze yakınlarına gerekli seyahat izin belgesi oluşturulacaktır.

Cenaze nakil ve defin işlemleri kapsamında başvuru yapacak vatandaşlarımızdan herhangi bir belge ibrazı istenilmeyecek olup Sağlık Bakanlığı ile sağlanan entegrasyon üzerinden gerekli sorgulama seyahat izin belgesi düzenlenmeden önce otomatik olarak yapılacaktır.

Tam Kapanma Döneminde Uçakla Seyahat

29 Nisan 2021 Perşembe günü saat 19.00’da başlayıp 17 Mayıs 2021 Pazartesi günü saat 05.00’e kadar sürecek olan tam kapanma döneminde uçak yolcuğu yapmak isteyen vatandaşların seyahat izin belgesi alması ve HES kodu ibraz etmesi zorunludur.

Daha fazla bilgi için güncel duyurularımızı takip edebilirsiniz.

Uçuşunuzla İlgili Merak Ettiğiniz Sorular

Tam kapanma açıklamasının yapılmasının ardından “uçuşlar yasaklandı mı, uçak biletleri iptal mi edildi” gibi uçak seyahatiyle ilgili merak edilen soruları ve Pegasus Hava Yolları olarak seyahatinizi kolayca yeniden planlayabileceğiniz uçak bileti işlemlerimizi sizin için derledik.

Tam kapanma döneminde uçuşum var. Ne yapmalıyım?

Seyahat izin belgesi alınamayan durumlar için 27 Nisan öncesi alınan uçak biletinizi;

 • Cezasız değişiklik hakkını kullanarak (yeni biletin fiyatından doğan bir fark varsa ödemek koşuluyla) değiştirebilir,
 • Ücretsiz bir şekilde ileriki bir tarihte kullanmak üzere biletinizi açığa alabilir,
 • Kesintisiz iade edebilirsiniz. 

Tüm bu işlemleri flypgs.com ve mobil uygulamalar üzerinden kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Önceden yapılmış otel rezervasyonum var. Uçuşa katılabilir miyim?

Hayır, katılamazsınız. Tam kapanma kapsamında daha önceden konaklama tesislerinde rezervasyonunu bulunan vatandaşlar için sağlanan muafiyet kaldırılmıştır. Uçuşlara sadece seyahat izin belgesi ve HES kodu ibraz ederek katılabilirsiniz.

18 yaşından küçüğüm. Uçak yolculuğu yapabilir miyim?

Tam kapanma döneminde 18 yaş altı misafirlerimiz yanlarında velisi olması ve seyahat izin belgesi alması şartıyla uçuşa kabul edileceklerdir.

Tam kapanma dönemindeki uçuşum iptal edildi. Ne yapmalıyım?

Tam kapanma döneminde uçuşlarımızda iptal edilen seferler olması halinde misafirlerimize SMS ya da e-posta yoluyla bilgilendirme yapılacaktır. İptal edilen uçak biletinizi online kanallarımız flypgs.com ve mobil uygulamalarımız üzerinden ücretsiz değiştirebilir, açığa alabilir ya da iade edebilirsiniz.

Yurt dışı uçuşum var. İzin belgesi almalı mıyım?

Seyahat izin belgesi sadece yurt içi uçuşlar için geçerlidir. Yurt dışına direkt ya da iç hat bağlantılı uçuşu olan misafirlerimizin gidecekleri ülkenin giriş şartlarını sağlayıp sağlamadıklarına dikkat etmeleri gerekmektedir.

Ülkelerin giriş şartlarına ulaşmak için tıklayın.

Uçaklarda yolcu kapasitesi %50 mi olacak?

Şehirler arası yolculuklarda kullanılan toplu taşıma araçlarına getirilen %50 kapasitede yolcu taşıma kuralı uçaklar için geçerli değildir.  Kapasite ile ilgili bir kısıtlamamız olmayacaktır.

***

Daha fazla bilgi için güncel duyurularımızı takip edebilirsiniz.

Yukarı Yukarı