tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Pakistan Gezi Rehberi

Pakistan Gezi Rehberi

Güney Asya’nın en ilgi çekici ülkelerinden biri olan Pakistan, çok kültürlü yapısı ve farklı coğrafi özellikleri ile gezginlerin yeni seyahat rotaları arasında. Umman Denizi'ne kıyısı olan ülke, nüfus yoğunluğu bakımından dünyada altıncı sırada. 1947 yılında Hindistan’dan ayrılan Pakistan İslam Cumhuriyeti, daha sonra Bangladeş ile de ayrılarak bugünkü topraklarına kavuşuyor Sind, Kuzeybatı Sınır Eyaleti, Belucistan ve Pencap olmak üzere dört eyaletten oluşan ülke, pek çok değişik ırk, dil ve mezhepteki insanın yaşadığı zengin bir kültürel mozaiğe sahip.

Pakistan gezi rehberi

Bir tarafı dağlık, bir tarafı ise çöllerle kaplı olan ülke, kendine özgü kültürel unsurları, inanış biçimleri ve mitleri ile benzerine az rastlanır bir renkliliğe sahip. Nüfusun büyük çoğunluğunu Müslümanların oluşturduğu Pakistan’da Hristiyan, Hindu ve Budistler de kendi inanç ve geleneklerine uygun bir şekilde yaşamlarını sürdürüyor. Coğrafi ihtişamı ve doğal güzellikleri ile kıtanın öne çıkan ülkesi olan Pakistan, seyahat tutkunlarının yeni gözdesi. Siz de farklı bir kültürü yakından tanımak için rotanızı Pakistan'a çevirebilirsiniz.

Pakistan Hakkında Genel Bilgiler

Bulunduğu Kıta: Güney Asya
Başkenti: İslamabad
Ülke Kodu: PK
Resmi Dili: Urduca ve İngilizce
Yüz Ölçümü: 881.913 km²
GMT ile arasındaki fark: GMT+5
Telefon Kodu: +92
Alan adı uzantısı: .pk
Para Birimi: Pakistan Rupisi

 

Resmi Dili

Pakistan’ın resmi dili Urduca ve İngilizce olup ülkede Hintçe de yaygın olarak kullanılıyor.

Başkenti

Pakistan’ın başkenti İslamabad'dır.

Bitki Örtüsü

Pakistan’da tropikal ve karasal iklimin bir arada görülmesi sonucunda bitki örtüsü de çeşitliliğe sahip. Dağlık yerlerde sıklıkla bozkırlara rastlanırken yağmurlu havaların sık görüldüğü kıyı şeridinde ise ormanlık alanlar mevcut.

Geçim Kaynakları

Yeraltı zenginlikleri sınırlı olan Pakistan’ın başlıca geçim kaynakları arasında tarım ve tekstil başı çekiyor. Bunun yanında hayvancılık ve turizm sektörleri de günden güne gelişim kaydediyor.

Pakistan Nerede?

Güney Asya’da konumlanan Pakistan, batıda İran ve Afganistan, kuzeyde Çin, doğuda ise Hindistan ile komşu.

Pakistan'a Ne Zaman Gidilir?

Coğrafi farklılıkları nedeniyle iklim özellikleri değişiklik gösteren Pakistan’da karasal ve tropikal iklimi aynı anda görmek mümkün. Ülkenin genelinde sıcak ve kurak bir iklim hakimken dağlara ve yaylalara yakın bölgelerde ise sıcaklık değerleri oldukça farklı. Yaz aylarında yaylalarda 46 °C'ye kadar çıkabilen sıcaklıklar, kış aylarında ise 4 °C civarında seyrediyor. Yağış alan kuzey bölgeler ormanlarla kaplı olup batıda da aynı özellikler görülüyor. Güney kısımda ise tropikal iklim özellikleri öne çıkıyor. Bölgesel bazda değişiklik gösteren hava sıcaklıkları dikkate alındığında ülkeyi ziyaret etmek için en uygun zaman dilimi ilkbahar ve sonbahar ayları. Pakistan’ı kapsamlı bir şekilde gezmek için en az beş-altı günlük bir plan yapabilir, görülmesi gereken şehirleri keşfedebilirsiniz.

Pakistan’daki Resmi Tatil ve Bayramlar

Pakistan yıl boyunca pek çok önemli güne sahip. Seyahatinizi bu dönemlere göre planlayarak ülkenin kültürü hakkında daha fazla bilgi edinebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz. İşte, Pakistan’da öne çıkan bazı özel günler…

 • Aşure Günü - Mart
 • Pakistan Günü - Mart
 • Bağımsızlık Günü - Ağustos
 • Ramazan Bayramı
 • Muhammed İkbal Günü - Ağustos
 • Qaid e Azam Cinnah’ın Doğum Günü ve Christmas - Aralık
 • Kurban Bayramı

Pakistan'a Nasıl Gidilir?

Pakistan'a gitmeyi planlıyorsanız, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan direkt uçuşla Karaçi’de bulunan Jinnah Uluslararası Havalimanı’na ulaşabilirsiniz. Size en uygun tarihleri Karaçi uçak bileti sayfası üzerinden inceleyebilirsiniz. Farklı şehirlerden Karaçi'ye gitmeyi düşünüyorsanız, İstanbul aktarmalı seferlere de göz atabilirsiniz.

Pakistan'da Ulaşım İmkanları

Güney Asya’nın en kalabalık ülkelerinden biri olan Pakistan, yoğun trafiği ile ünlü. Minibüs, midi otobüs ve büyük otobüsler ülkede en sık kullanılan ulaşım araçları. Otobüslerde kadınlar için ayrı bölümler yer alıyor. Çinçi adı verilen yerel ulaşım aracı ise halk tarafından tercih edilen bir diğer seçenek. Taksiler, orta ve üst gelir grubunun tercih ettiği ulaşım araçlarının başında. Ülkenin önde gelen şehirlerinde üç farklı taksi seçeneği mevcut. Bu alternatifler; sarı taksiler, siyah taksiler ve özel taksi şirketlerinin sağladığı taksi hizmetleri. Toplu ulaşım araçları genellikle gündüz saatlerinde oldukça kalabalık. Pakistan demir yolu hattı ise pek çok şehri birbirine bağlıyor. Ülkede birden fazla şehri gezmek isteyenler için tren ideal bir çözüm.

Jinnah Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Ülkenin en gelişmiş şehirlerinden biri olan Karaçi’de yer alan Jinnah Uluslararası Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için otobüsler ve taksiler hizmet veriyor. Havaalanı terminalinin dışında yer alan ve üç farklı hat üzerinde çalışan otobüslerle şehir merkezine ulaşım sağlayabilirsiniz. City Line 22-B, UYS-12 ve UTS-13 gideceğiniz noktaya göre seçebileceğiniz alternatiflerden. Otobüsle şehir merkezine ulaşım ücreti ise yaklaşık 60 PKR.

Otobüsler dışında havaalanı çıkışında bekleyen taksilerle de şehir merkezine gidebilirsiniz. 7 gün 24 saat hizmet veren taksilerle havalimanından şehir merkezine trafik yoğunluğuna göre yaklaşık olarak 25 dakikada ulaşmak mümkün. Karaçi ile birlikte Pakistan'ın diğer şehirlerini de görmeyi planlıyorsanız, Pegasus’un araç kiralama alternatiflerine hemen göz atabilirsiniz.

Pakistan’da Gezilecek Yerler

İlkbahar ve sonbahar aylarında ideal bir sıcaklığa sahip olan Pakistan, keşif tutkunlarını bekliyor. Doğal güzellikleri, etnik çeşitliliği ve geleneksel yemekleri ile cazip bir gezi noktası olan ülkede, bazen zamanın nasıl geçtiğini bile anlamayabilirsiniz. Karaçi ve İslamabad ülkenin en dikkat çekici şehirleri. İşte, Pakistan’ın öne çıkan gezi durakları…

Mezar-ı Kaid (Karaçi)

Pakistan’ın kurucusu adına özel olarak inşa edilen Mezar-ı Kaid, görülmesi gereken anıt mezarlardan biri. 1970 yılında tamamlanan modern yapı, Karaçi'nin manevi sembollerinden biri konumunda.

Clifton Beach (Karaçi)

Clifton beach Karaçi

Yılın hemen hemen her ayında ılık bir iklime sahip olan Karaçi’de sahil kenarında keyifli vakit geçirmek için Clifton Beach’e uğrayabilirsiniz. Yıl boyunca çeşitli etkinlik ve eğlencelere ev sahipliği yapan plaj, kentin en hareketli noktalarının başında geliyor.

Mohatta Palace (Karaçi)

Mohatta sarayı

Ağa Ahmet Hüseyin tarafından inşa edilen Mohatta Palace, kentin en görkemli yapılarının başında geliyor. Fıskiyeleri, kubbeleri ve taş parantezleriyle ilgi çekici bir mimariye sahip saray, 20 yılı aşkın süre boyunca ünlü Mohatta ailesine de ev sahipliği yapmış.

Frere Hall (Karaçi)

Free hall

Karaçi şehrinin en ikonik binalarından biri olan Frere Hall, turuncu dış cephesi ve değişik mimari unsurlarıyla gezginlerin uğrak noktası. Günümüzde idari hizmetler, belediye binası ve kütüphane olarak kullanılan binada çeşitli el yazmalarını ve önemli kitapları incelemek mümkün.

Empress Market (Karaçi)

Karaçi'nin en işlek meydanı olan Empress Market, 1889 yılından beri yerel halkın buluşma noktası. Pek çok restoran, eğlence ve alışveriş merkezinin olduğu alanda keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Pakistan Monument (İslamabad)

Başkent İslamabad’ın en modern yapılarından biri olan Pakistan Monument, açılmış bir çiçeği andıran mimarisi ile gezginlerin gözdesi. Dört yaprağa sahip olan anıt, bu şekli ile ülkenin dört eyaletini temsil ediyor. Muhteşem manzarası ile görenleri kendine hayran bırakan yapı, akşam saatlerinde yapılan ışıklandırma ile daha büyüleyici bir hale bürünüyor.

Lok Virsa Museum (İslamabad)

Ziyaretçilerine ülkenin kültürel mimarisine yakından bakma şansı tanıyan Lok Virsa Museum, pek çok etnik ögeyi bir arada görebileceğiniz bir müze. Eski dönemlerin izini taşıyan takılar, el işlemeleri, kıyafetler ve ahşap ürünler öne çıkan eserlerden.

Faysal Camii (İslamabad)

1966 yılında inşası tamamlanan Faysal Camii, dünyanın en büyük altıncı camisi statüsünde. Aynı anda 74 bine yakın kişinin ibadet edebildiği caminin mimarı ise yapılan uluslararası yarışmada birinci olan ünlü Türk mimar Vedat Dalokay.

Pakistan'da Nerede Kalınır?

Turizm sektörünün giderek geliştiği Pakistan’da konaklama seçenekleri de her geçen gün daha konforlu hale geliyor. İslamabad, Karaçi ve Lahor gibi önemli şehirlerin bulunduğu ülkede her bütçeye hitap eden bir alternatif bulabilirsiniz. Şehir merkezlerinde yer alan lüks zincir oteller kalite ve konfor isteyenlerin tercihi olurken pansiyonlar ise bütçe dostu seçenekler sunuyor. Pakistan’da merkezde bulunan çoğu otelde temizlik ve hijyen açısından sıkıntı yaşanmıyor. Karaçi’de Old Town, Club Road, Fatima Jinnah Road gibi bölgeler güvenli konaklama seçenekleri sunuyor. İslamabad’da ise Old Town ve Lake View bölgesi pek çok cazip konaklama alternatifine sahip.


OTEL REZERVASYONU YAP

Pakistan'ın Meşhur Yemekleri Nelerdir?

Hindistan mutfağından izler taşıyan Pakistan yemekleri, bol baharatlı ve soslu tariflerden oluşuyor. Güney Asya’nın zengin tatlarının bir araya geldiği yemeklerden en ünlüsü Balti. Tavuk eti, garam masala, tarçın ve çeşitli baharatlarla harmanlanan yemek, ülkenin önde gelen lezzetlerinden. Bunun yanında sebze ve et çeşitlerinin birleşimi olan Curry; tavuk eti, pirinç ve safrandan oluşan Biryani ve yoğurttan yapılan baharatlı meze Raita, ülkede öne çıkan en popüler yemekler arasında.

Pakistan'da ne yenir

Pakistan'da Ne, Nerede Yenir?

Geleneksel Pakistan Yemekleri: Chandi (Karaçi), Lalqila (Karaçi), The Monal (İslamabad)

Fast Food: Boat Basin (Karaçi), Eaton (Karaçi), Savour Foods (İslamabad)

Kahveciler: Butler’s Chocolate Cafe (Karaçi), Espresso (Karaçi), Burning Brownie (İslamabad)

Pakistan'da Ne Hediye Alınır, Nereden Alışveriş Yapılır?

Pakistan’dan halı, kilim, bambu obje, otantik takı, çanta, şal ve tekstil ürünleri satın alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ünlü baharatlar garam masala, köri ve daha pek çok baharat çeşidine de yöresel pazar ve dükkanlardan ulaşmanız mümkün. Melody Park ve Ayub Market, İslamabad’da alışveriş için uygun adresler olurken Karaçi’de ise Port Grand, Frere Hall, Dolmen Mall Clifton ziyaret edilmesi gereken alışveriş durakları arasında yer alıyor.

Pakistan Gece Hayatı

Muhafazakar bir yapıya sahip olan Pakistan’da Avrupai tarzda bir eğlence anlayışı hakim değil. Havanın kararmaya başlaması ile kalabalıklaşan restoran ve canlı müzik yerlerinde yemek eşliğinde eğlenmek ve keyifli vakit geçirmek mümkün.

Vize Süreci

Bordo pasaport sahiplerinin Pakistan seyahati öncesinde vize başvurusu yapması gerekiyor. Bunun yanı sıra pasaportunda geçerli Schengen, ABD veya İngiltere vizesi olan Türk vatandaşları, 32 USD karşılığında Pakistan sınır kapısından vize alabiliyor. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaport sahipleri ise ülkeye vizesiz olarak seyahat edebiliyor.

Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Pakistan’da alkol kullanımı yasak. Müslüman olmayanlar için ise alkol tüketiminde bir kısıtlama söz konusu değil, ama alkole güvenli bir biçimde ulaşabilmek yine de sorun teşkil ediyor.
 • Pakistan’ın resmi dillerinden biri de İngilizce. Bu nedenle ülkede İngilizce konuşarak hiçbir sorun yaşamadan seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.
 • Karaçi Pakistan’ın en gelişmiş şehri. Haydarabad kutu tipi bina mimarisi ile öne çıkarken Lahor ise ülkede ticaret ve endüstrinin kalbinin attığı kent olarak kabul ediliyor.
 • Spor tutkusu ile ünlü olan ülkede, kriket ve polo ulusal sporlar arasında gösteriliyor. Dünyanın en büyük polo sahasına ev sahipliği yapan Pakistan'da nefes kesici polo maçları düzenleniyor. Kriket maçlarında ise bütün ülke şenlik havasına girerek eğlenceli vakit geçiriyor.
 • Pakistan’da tekstil, tasarım ve zanaatkarlık oldukça gelişmiş. Mağazalarda yüzlerce kumaş ve bez çeşidine rastlayabileceğiniz gibi, sokaklarda toplu taşıma araçlarının süslenmesine ve rengarenk boyanmasına da sık sık şahit olabilirsiniz.

Önemli Telefonlar

 • Alan Kodu: +92
 • Jinnah Uluslarası Havalimanı: +92 21 99071111
 • Acil Yardım: 112
 • Polis: 999

Pakistan Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

 

Sıkça Sorulan Sorular

Pegasus’ta ucuz uçak bileti nasıl alınır?
arrow down arrow down yellow

Yurt içi ya da yurt dışı uçak bileti arıyorsanız ve en ucuz uçak bileti fiyatları ile seyahatinizi planlamak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Pegasus’ta bütçenize en uygun uçak bileti sizi bekliyor.

Pegasus, low cost yani düşük bütçeli bir hava yolu şirketi olduğu için uçak bileti alırken başka yere bakıp fiyat karşılaştırması yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü Pegasus’un biletlerini en ucuza sadece flypgs.com ve mobil uygulamada bulabilirsiniz.

Üstelik en ucuz bilet arayışınızı kolaylaştırmak için “Takvim/Grafik” görünümünü kullanarak farklı ay ve günlerde gideceğiniz yer için fiyatları karşılaştırabilir, aradığınız uçuşu uygun fiyat avantajıyla kolayca bulabilirsiniz.

En ucuz uçak biletlerinden nasıl haberdar olabilirim?
arrow down arrow down yellow

En ucuz uçak bileti için site site dolaşmaya, indirim kovalamaya gerek yok!

Pegasus’un e-bültenine abone olarak ve mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek en uygun uçak bileti bulabileceğiniz kampanyalardan bir gün önceden haberdar olabilirsiniz.

Pegasus’un uçak bileti fiyatları sadece flypgs.com ve mobil uygulamada en uygundur.  Bu sebeple en ucuz bilet için doğrudan web sitemiz üzerinden aramaya yapmaya başlayabilirsiniz.

Tabii en ucuz bilet kampanyalarından sizi haberdar edebilmemiz için bildirim izni vermeniz ve bildirimlerinizi açık tutmanız gerekir. Aksi takdirde kaçırdığınız uçak biletleri için üzülebilirsiniz.

Ayrıca siz en ucuz uçak bileti ararken yorulmayın diye geliştirdiğimiz Takvim/Grafik görünümünü kullanarak, hangi ay ve günlerde ucuz uçak bileti alabileceğinizi kolayca görebilirsiniz. Seyahat tarihleriniz esnekse bu özelliği mutlaka kullanmalısınız.

Uçak biletini ucuza almanın püf noktaları nelerdir?
arrow down arrow down yellow

Eğer seyahat tarihleriniz esnekse ve uçak biletini en ucuz fiyata bulmak istiyorsanız şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Takvim/Grafik görünümünü kullanarak en ucuz uçak biletini bulun.
 • Uçak bileti rezervasyonunu son dakikaya bırakmayın.
 • Erken rezervasyon fırsatlarını yakalayın.
 • Tarihte kararsızsanız yakaladığınız ucuz fiyatı sabitleyin.
 • Pegasus kampanyalarını takip edin.
 • Sezon açılış fiyat duyurularını takip edin.
 • Hafta sonu ve özel günler dışındaki tarihler için uçuşunuzu planlayın.
 • Sezon dışı tarihlerde seyahat edin.

Uçak bileti alırken nelere dikkat edilmeli?
arrow down arrow down yellow

Uçak bileti alırken seyahatinizin gerekliliklerine göre dikkat edeceğiniz şeyler farklılık gösterecektir. Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplar uçak bileti fiyatları başta olmak üzere düzenlemeniz gereken belgelere kadar birçok şeyi daha net bir listeye dönüştürmenize yardımcı olacaktır:

 • Uçak bileti yurt içi mi yurt dışı mı?
 • Kaç kişi için rezervasyon yapacaksınız?
 • Vizeniz var mı? Pasaportunuzun süresi doldu mu?
 • Bagaj ya da özel ekipman taşıyacak mısınız?
 • Giriş yapacağınız ülkenin istediği özel test ya da evraklar var mı?

Uçak bileti sorgulama işlemi yaparken bilet fiyatı ve resmi gerekliliklerin yanı sıra şunlara da özen gösterin:

 • Uçak bileti aldığınız web sitesinin güvenilirliğini sorgulayın.
 • Mutlaka 3D security yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirin. Eğer, güvenli ödeme sunmuyorsa uçak biletinizi Pegasus gibi resmi sitelerinden alın.
 • Aldığınız bilette kalkış-varış yerini, gün ve saati kontrol edin.
 • Aldığınız koltuk, yemek, bagaj gibi ek hizmetler varsa bilette yazıp yazmadığına dikkat edin.

En uygun uçak bileti alacağınızı düşünürken kötü bir deneyim yaşamamak için yukarıda sıraladığımız maddelere dikkat etmek önemli. Uçak bileti alırken kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaması ve herhangi bir sorun yaşamanız halinde kurumsal bir firmadan destek alabilmek için uçuşunuzu flypgs.com ve mobil uygulama üzerinden planlayabilirsiniz. 

Ucuz uçak bileti için seyahatimden ne kadar zaman önce uçak biletimi almalıyım?
arrow down arrow down yellow

En ucuz uçak bileti alabilmek için erken rezervasyon yapmak oldukça önemlidir. Uçak bileti fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça en uygun uçak bileti almanıza olanak sağlayan bilet ücret sınıfları dolduğu için yükselebilmektedir. Bu nedenle seyahatinizi aylar öncesinden planlamanızı öneririz.

Ancak en uygun uçak bileti almak için zamanlama dışında farklı faktörlerin de olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle kampanya düzenlediğimiz destinasyonlar için yakın tarihlere de inanılmaz fiyatlara uçak bileti alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Online uçak bileti rezervasyonu nasıl yapılır?
arrow down arrow down yellow

İnternet üzerinden online uçak bileti rezervasyonu yapmak için www.flypgs.com adresine giriş yapın ya da akıllı telefonunuza Pegasus mobil uygulamasını indirin.

Ardından uçuşa başlayacağınız havalimanını, gideceğiniz yeri ve tarihi seçerek uçuşları listeleyin. Size en uygun uçuşu seçtikten sonra istenen diğer seçimleri yapıp bilgilerinizi girdikten sonra online uçak bileti rezervasyonunuzu güvenilir bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Nasıl indirimli uçak bileti alırım?
arrow down arrow down yellow

İndirimli uçak bileti almak için düzenlediğimiz "1 Euro +vergiler, %50 indirimli yurt dışı uçak bileti, %40 indirimli yurt içi uçak bileti" gibi kampanyalarımızı takip edebilirsiniz. BolBol üyelerine özel olan kampanyalardan faydalanmak için hemen üye olabilir, ayrıca mobil uygulamayı indirerek uçak bileti indirimlerinden 1 gün önceden haberdar olabilirsiniz.

Pegasus BolBol üyeliğinin bana kazandıracağı avantajlar nelerdir?
arrow down arrow down yellow

Pegasus BolBol üyesi olarak uçak bileti alırken pek çok farklı ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.

İşte BolBol üyesi olmanın avantajlarından bazıları:

 • İlk uçuşunuza özel 1000 BolPuan kazanabilirsiniz.
 • BolBolShop ve iş birliklerinden harcama yaparak BolPuan biriktirebilir ve uçuşlarında harcayabilirsiniz.
 • Kredi kartı, pasaport ya da sevdiklerinizin bilgilerini kaydederek hızlı bir şekilde uçak bileti al
 • Doğum gününüze özel uçak bileti indirimlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Uçak bileti fiyatlarını BolPuan cinsinden görüntüleyerek biriken puanlarınızla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Daha birçok ayrıcalıktan yararlanmak için hemen BolBol’a üye olabilirsiniz.

Uçak bileti sorgulama (PNR) nasıl yapılır?
arrow down arrow down yellow

Sorgulama yapabilmeniz için öncelikle uçak bileti almış olmanız gerekir. Eğer satın almış olduğunuz bir uçak biletiniz varsa burada yer alan PNR ile uçak bileti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Flypgs.com’daki “Bilet İşlemleri” sayfasına PNR numaranızı ve soy isminizi yazarak rezervasyonunuzla ilgili detayları görebilir; uçak biletleri için iptal ve değişiklik işlemlerini yapabilirsiniz.

Uçak bileti sorgulama işlemini tüm uçak biletleri için yapmanız gerekir. Çünkü her biletin farklı bir PNR numarası (rezervasyon kodu) bulunmaktadır.

Ayrıca mobil uygulama kullanarak BolBol üye girişi yaptığınız durumda “Uçuşlarım” sekmesi üzerinden PNR numarası girmenize gerek kalmadan aldığınız tüm uçak biletleri için kolayca işlem yapabilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonunda değişiklik yapılabilir mi?
arrow down arrow down yellow

Evet, uçak bileti rezervasyonunda değişiklik yapabilirsiniz.

Satın aldığınız yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksiniz tüm uçak biletleri için değişiklik işlemini bilet aldığınız kanal üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Uçak bileti rezervasyonunu flypgs.com ya da mobil uygulama üzerinden aldıysanız “Bilet İşlemleri” sayfası üzerinden PNR numarası (rezervasyon no) ve soyadı bilginizi girerek uçak bileti değişikliğini kolayca yapabilirsiniz.

Eğer rezervasyonunuzu acente ya da çağrı merkezimiz üzerinden tamamladıysanız, 0888 228 12 12 numaralı hattı arayarak istediğiniz uçak biletleri için değişiklik talebini gerçekleştirebilirsiniz.

Aldığınız ucuz uçak bileti için değişiklik yapmak istediğiniz takdirde online kanallarımızdan yapılan değişiklikler için herhangi bir işlem bedeli ödemezsiniz. Yalnızca değişiklik yapacağınız uçuştaki bilet ücret sınıfına bağlı olarak doğabilecek fiyat farkını ödemeniz gerekebilir.

Uçak bileti fiyatları gitmek istediğiniz ülke ve şehre, tarihlere göre farklılık gösterebileceği için değişiklik yaparken de ucuz uçak bileti rezervasyonu yapabilmek adına seyahat planlamanızı ileriki tarihler için değerlendirebilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonu nasıl iptal edilir?
arrow down arrow down yellow

Önceden yapılmış bir rezervasyonun iptalini, uçak bileti satın alımını gerçekleştirdiğiniz kanal üzerinden yapabilirsiniz.

Flypgs.com ve Pegasus mobil uygulamalarından aldığınız uçak biletleri için rezervasyon iptalini web sitesindeki “Bilet İşlemlerim” sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. İlgili sayfadaki form alanına PNR numarası ve soyadı bilgilerinizi yazarak uçak bileti sorgulama işlemini yapabilir ve iptal isteğinizi onaylayabilirsiniz.

Eğer ucuz uçak bileti alımını acente ya da çağrı merkezimiz üzerinden yaptıysanız, o zaman aldığınız uçak biletleri için rezervasyon iptalini 0888 228 12 12 numaralı hattı arayarak yapmanız gerekecektir.

Biletinizi iptal etmeden önce ucuz uçak bileti fiyatları ile yeniden uçak bileti almak için değişiklik ya da açığa alma gibi opsiyonları değerlendirmenizi öneririz.

Ayrıca rezervasyon iptal kuralları için “Genel Kurallar” sayfamızı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Fiyatını sabitleyip rezervasyon yaptırdığım uçuş için tarih değişikliği yapabilir miyim?
arrow down arrow down yellow

Hayır, fiyat sabitleme işlemi sadece ilgili uçak bileti için geçerlidir ve bu özellik farklı bir tarihteki uçuş için geçerliliğini yitirir.

Eğer yaptığınız aramada listelenen uçuşun sizin için en uygun uçak bileti fiyatı ile sunulduğunu düşünüyorsanız, ancak kararsızsanız sadece fiyat sabitleme için bir ödeme yaparak uçak bileti fiyatını belirli bir süreliğine dondurabilirsiniz.

İhtiyaç duymanız halinde fiyatını sabitlediğiniz en uygun uçak bileti için bir defaya mahsus olmak üzere Pegasus Çağrı Merkezi üzerinden yeniden Fiyat Sabitleme bedeli ödeyerek rezervasyon için uzatma işlemi de yapabilirsiniz.

Yukarı Yukarı