tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

IATA Travel Pass Uygulaması

IATA Travel Pass Uygulaması

Uluslararası Hava Taşımacılığı Birliği’nin (IATA) Covid-19 salgını sonrasında uluslararası seyahatleri daha güvenli hale getirmek ve hava yolu şirketlerine kolaylık sağlamak amacıyla başlattığı Travel Pass uygulaması ile artık yurt dışına olan uçuşlarda gerekli tüm bilgileri dijital ortamda saklayabilir ve daha az temasla sağlıklı bir seyahat gerçekleştirebilirsiniz.

 IATA Travel Pass Uygulaması

Ücretsiz bir şekilde indirebileceğiniz IATA Travel Pass uygulaması sayesinde kağıt kullanmaksızın Covid-19 testleri veya aşı ile ilgili belgelerini elektronik ortamda kolayca sunabilirsiniz.

iata travel pass uygulaması hakkında

NOT: IATA Travel Pass uygulaması 2. pilot uygulama kapsamında şu an için sadece İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı (SAW) - Amsterdam (AMS) tek yön ve direkt uçuşlarımızda kullanılabilmektedir. Uçuşunuzdan önce cep telefonunuza IATA Travel Pass uygulmasını indirebilir ve giriş yapacağınız ülkece istenen test sonuçlarınızı uygulamaya yükleyerek havalimanında geçireceğiniz süreyi kısaltabilirsiniz. 

IATA Travel Pass Uygulamasını Şimdi Ücretsiz İndir!

Google Playappstore logo

 

IATA Travel Pass Giriş Kodunuz:

IATA Travel Pass uygulamasına giriş yapabilmek için aşağıda paylaştığımız mobil cihazınıza uygun davet kodunu kullanabilirsiniz.

iOS için: 987345

Android için: 787350


Adım Adım Travel Pass Uygulaması Nasıl Kullanılır?

 • Uygulamayı cep telefonunuza indirin.
 • Cep telefonunuza uygun davet koduyla uygulamaya giriş yapın

iOS için: 987345

Android için: 787350

iPhone ve Android için gerekli işletim sistemleri:

●  iPhone 7 veya üzeri, iOS 13.2 veya üzeri

●  Android 6 veya üzeri

 • Pasaportunuzun dijital versiyonunu oluşturun.
 • Uçuş bilgilerinizi girin ve gideceğiniz ülkenin uyguladığı sağlık prosedürlerini öğrenin.
 • Gerekli testler için uygulama üzerinden onaylı tıp merkezlerinin listesine ulaşın ve sonuçlarınızı hızlı bir biçimde uygulamadan takip edin.
 • Laboratuvara IATA Travel Pass test uygulaması için geldiğinizi belirtin ve pasaportunuzu laboratuvar temsilcisine ibraz edin. Laboratuvarda gerekli testi yaptıktan sonra test sonuçlarınızı doğrudan IATA Travel Pass üzerinden alabilirsiniz.

Tüm adımlardan sonra sistem, gideceğiniz ülkeye göre sonuçlarınızı kontrol ederek mobil cihazınıza uygunluk sertifikası gönderecektir. Uygunluk sertifikası ile havaalanında sorunsuz bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirerek uçuşa katılabilirsiniz.


Not: Yolcular, göçmenlik büroları tarafından istenebileceği için COVID-19 ile ilgili tüm gerekli seyahat belgelerini ve COVID-19 test sonuçlarının basılı bir kopyasını da yanlarında bulundurmalıdır.

Başlık Ayracı 

IATA Travel Pass Nedir?

Covid seyahat kartı olarak da anılan IATA Travel Pass uygulaması, yurt dışı seyahatleri için Covid-19 testlerinin ve gerekli sağlık belgelerinin dijital olarak saklanmasına ve yönetilmesine olanak tanıyan bir uygulamadır. 

 

IATA Travel Pass’in Kullanım Amacı Nedir?

Bu uygulama; hükümetler, hava yolları, laboratuvarlar ve yolcular arasında gerekli test ve aşı bilgilerinin güvenli akışını yönetmeyi ve doğrulamayı amaçlar.

IATA Travel Pass uygulaması ne işe yarar

IATA Travel Pass, hükümetlere salgın riski olmadan sınırlarını yeniden açmak için güven vermeyi amaçlayan bir uygulamadır. Uygulama sayesinde, seyahate çıkmadan önce hangi testleri, aşıları yaptırmanız gerektiğini öğrenebilir, nerede test yaptırabileceğiniz konusunda bilgi edinebilirsiniz.

IATA Travel Pass ile test ve aşı sonuçlarınızı doğrulanabilir, güvenli ve mahremiyetinizi koruyan bir şekilde paylaşabilme imkanı bulabilirsiniz.  

Türkiye'de ilk defa Pegasus Hava Yolları uçuşlarında pilot olarak kullanılmaya başlanacak olan IATA Travel Pass, zaman alan kağıt işlemlerini ortadan kaldırıyor ve yolculuğunuzu kolaylaştırmayı amaçlıyor.  Bu sayede sağlık gereksinimleri de daha hızlı şekilde kontrol edilebiliyor.

Ayrıca uygulama, seyahat edeceğiniz ülkelerdeki Covid-19 salgınına bağlı seyahat kısıtlamalarına dair bilgiler de sunuyor.

IATA Travel Pass Nasıl Çalışıyor?

Pandemi süresince yurt dışı seyahatlerinde ve ülke giriş çıkışlarında güvenli bir deneyim sunmayı amaçlayan uygulama 4 farklı bölümden oluşuyor.

IATA Travel Pass nasıl çalışır

1. Küresel Sağlık Gereksinimleri Kaydı

Bu bölümde Covid-19 testi ve aşı gereksinimleri hakkındaki bilgileri bulabilirsiniz. 

2. Test ve Aşılama Merkezlerinin Kaydı

Bu adımda, Covid-19 testlerini yapabilen test merkezlerinin ve laboratuvarların listesine ulaşabilirsiniz.

3. Laboratuvar Modülü

Yetkili laboratuvarların ve test merkezlerinin, test sonuçlarını veya aşı sertifikalarını güvenli bir şekilde yolculara göndermesi sağlayan bölümdür.

4. Dijital Pasaport Modülü

Bu son aşamada dijital bir pasaport oluşturabilir, test ve aşılarınızın yetkili merciler tarafından doğrulanmasını sağlayabilirsiniz.

IATA Travel Pass Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Pegasus’ta ucuz uçak bileti nasıl alınır?
arrow down arrow down yellow

Yurt içi ya da yurt dışı uçak bileti arıyorsanız ve en ucuz uçak bileti fiyatları ile seyahatinizi planlamak istiyorsanız, doğru yerdesiniz! Pegasus’ta bütçenize en uygun uçak bileti sizi bekliyor.

Pegasus, low cost yani düşük bütçeli bir hava yolu şirketi olduğu için uçak bileti alırken başka yere bakıp fiyat karşılaştırması yapmanıza gerek kalmaz. Çünkü Pegasus’un biletlerini en ucuza sadece flypgs.com ve mobil uygulamada bulabilirsiniz.

Üstelik en ucuz bilet arayışınızı kolaylaştırmak için “Takvim/Grafik” görünümünü kullanarak farklı ay ve günlerde gideceğiniz yer için fiyatları karşılaştırabilir, aradığınız uçuşu uygun fiyat avantajıyla kolayca bulabilirsiniz.

En ucuz uçak biletlerinden nasıl haberdar olabilirim?
arrow down arrow down yellow

En ucuz uçak bileti için site site dolaşmaya, indirim kovalamaya gerek yok!

Pegasus’un e-bültenine abone olarak ve mobil uygulamayı akıllı telefonunuza indirerek en uygun uçak bileti bulabileceğiniz kampanyalardan bir gün önceden haberdar olabilirsiniz.

Pegasus’un uçak bileti fiyatları sadece flypgs.com ve mobil uygulamada en uygundur.  Bu sebeple en ucuz bilet için doğrudan web sitemiz üzerinden aramaya yapmaya başlayabilirsiniz.

Tabii en ucuz bilet kampanyalarından sizi haberdar edebilmemiz için bildirim izni vermeniz ve bildirimlerinizi açık tutmanız gerekir. Aksi takdirde kaçırdığınız uçak biletleri için üzülebilirsiniz.

Ayrıca siz en ucuz uçak bileti ararken yorulmayın diye geliştirdiğimiz Takvim/Grafik görünümünü kullanarak, hangi ay ve günlerde ucuz uçak bileti alabileceğinizi kolayca görebilirsiniz. Seyahat tarihleriniz esnekse bu özelliği mutlaka kullanmalısınız.

Uçak biletini ucuza almanın püf noktaları nelerdir?
arrow down arrow down yellow

Eğer seyahat tarihleriniz esnekse ve uçak biletini en ucuz fiyata bulmak istiyorsanız şunlara dikkat edebilirsiniz:

 • Takvim/Grafik görünümünü kullanarak en ucuz uçak biletini bulun.
 • Uçak bileti rezervasyonunu son dakikaya bırakmayın.
 • Erken rezervasyon fırsatlarını yakalayın.
 • Tarihte kararsızsanız yakaladığınız ucuz fiyatı sabitleyin.
 • Pegasus kampanyalarını takip edin.
 • Sezon açılış fiyat duyurularını takip edin.
 • Hafta sonu ve özel günler dışındaki tarihler için uçuşunuzu planlayın.
 • Sezon dışı tarihlerde seyahat edin.

Uçak bileti alırken nelere dikkat edilmeli?
arrow down arrow down yellow

Uçak bileti alırken seyahatinizin gerekliliklerine göre dikkat edeceğiniz şeyler farklılık gösterecektir. Aşağıdaki sorulara verdiğiniz cevaplar uçak bileti fiyatları başta olmak üzere düzenlemeniz gereken belgelere kadar birçok şeyi daha net bir listeye dönüştürmenize yardımcı olacaktır:

 • Uçak bileti yurt içi mi yurt dışı mı?
 • Kaç kişi için rezervasyon yapacaksınız?
 • Vizeniz var mı? Pasaportunuzun süresi doldu mu?
 • Bagaj ya da özel ekipman taşıyacak mısınız?
 • Giriş yapacağınız ülkenin istediği özel test ya da evraklar var mı?

Uçak bileti sorgulama işlemi yaparken bilet fiyatı ve resmi gerekliliklerin yanı sıra şunlara da özen gösterin:

 • Uçak bileti aldığınız web sitesinin güvenilirliğini sorgulayın.
 • Mutlaka 3D security yöntemi ile ödemenizi gerçekleştirin. Eğer, güvenli ödeme sunmuyorsa uçak biletinizi Pegasus gibi resmi sitelerinden alın.
 • Aldığınız bilette kalkış-varış yerini, gün ve saati kontrol edin.
 • Aldığınız koltuk, yemek, bagaj gibi ek hizmetler varsa bilette yazıp yazmadığına dikkat edin.

En uygun uçak bileti alacağınızı düşünürken kötü bir deneyim yaşamamak için yukarıda sıraladığımız maddelere dikkat etmek önemli. Uçak bileti alırken kafanızda herhangi bir soru işareti kalmaması ve herhangi bir sorun yaşamanız halinde kurumsal bir firmadan destek alabilmek için uçuşunuzu flypgs.com ve mobil uygulama üzerinden planlayabilirsiniz. 

Ucuz uçak bileti için seyahatimden ne kadar zaman önce uçak biletimi almalıyım?
arrow down arrow down yellow

En ucuz uçak bileti alabilmek için erken rezervasyon yapmak oldukça önemlidir. Uçak bileti fiyatları uçuş tarihi yaklaştıkça en uygun uçak bileti almanıza olanak sağlayan bilet ücret sınıfları dolduğu için yükselebilmektedir. Bu nedenle seyahatinizi aylar öncesinden planlamanızı öneririz.

Ancak en uygun uçak bileti almak için zamanlama dışında farklı faktörlerin de olduğunu belirtmekte fayda var. Özellikle kampanya düzenlediğimiz destinasyonlar için yakın tarihlere de inanılmaz fiyatlara uçak bileti alma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Online uçak bileti rezervasyonu nasıl yapılır?
arrow down arrow down yellow

İnternet üzerinden online uçak bileti rezervasyonu yapmak için www.flypgs.com adresine giriş yapın ya da akıllı telefonunuza Pegasus mobil uygulamasını indirin.

Ardından uçuşa başlayacağınız havalimanını, gideceğiniz yeri ve tarihi seçerek uçuşları listeleyin. Size en uygun uçuşu seçtikten sonra istenen diğer seçimleri yapıp bilgilerinizi girdikten sonra online uçak bileti rezervasyonunuzu güvenilir bir şekilde yaptırabilirsiniz.

Nasıl indirimli uçak bileti alırım?
arrow down arrow down yellow

İndirimli uçak bileti almak için düzenlediğimiz "1 Euro +vergiler, %50 indirimli yurt dışı uçak bileti, %40 indirimli yurt içi uçak bileti" gibi kampanyalarımızı takip edebilirsiniz. BolBol üyelerine özel olan kampanyalardan faydalanmak için hemen üye olabilir, ayrıca mobil uygulamayı indirerek uçak bileti indirimlerinden 1 gün önceden haberdar olabilirsiniz.

Pegasus BolBol üyeliğinin bana kazandıracağı avantajlar nelerdir?
arrow down arrow down yellow

Pegasus BolBol üyesi olarak uçak bileti alırken pek çok farklı ayrıcalıktan faydalanabilirsiniz.

İşte BolBol üyesi olmanın avantajlarından bazıları:

 • İlk uçuşunuza özel 1000 BolPuan kazanabilirsiniz.
 • BolBolShop ve iş birliklerinden harcama yaparak BolPuan biriktirebilir ve uçuşlarında harcayabilirsiniz.
 • Kredi kartı, pasaport ya da sevdiklerinizin bilgilerini kaydederek hızlı bir şekilde uçak bileti al
 • Doğum gününüze özel uçak bileti indirimlerinden faydalanabilirsiniz.
 • Uçak bileti fiyatlarını BolPuan cinsinden görüntüleyerek biriken puanlarınızla uçak bileti satın alabilirsiniz.

Daha birçok ayrıcalıktan yararlanmak için hemen BolBol’a üye olabilirsiniz.

Uçak bileti sorgulama (PNR) nasıl yapılır?
arrow down arrow down yellow

Sorgulama yapabilmeniz için öncelikle uçak bileti almış olmanız gerekir. Eğer satın almış olduğunuz bir uçak biletiniz varsa burada yer alan PNR ile uçak bileti sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Flypgs.com’daki “Bilet İşlemleri” sayfasına PNR numaranızı ve soy isminizi yazarak rezervasyonunuzla ilgili detayları görebilir; uçak biletleri için iptal ve değişiklik işlemlerini yapabilirsiniz.

Uçak bileti sorgulama işlemini tüm uçak biletleri için yapmanız gerekir. Çünkü her biletin farklı bir PNR numarası (rezervasyon kodu) bulunmaktadır.

Ayrıca mobil uygulama kullanarak BolBol üye girişi yaptığınız durumda “Uçuşlarım” sekmesi üzerinden PNR numarası girmenize gerek kalmadan aldığınız tüm uçak biletleri için kolayca işlem yapabilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonunda değişiklik yapılabilir mi?
arrow down arrow down yellow

Evet, uçak bileti rezervasyonunda değişiklik yapabilirsiniz.

Satın aldığınız yurt içi ya da yurt dışı fark etmeksiniz tüm uçak biletleri için değişiklik işlemini bilet aldığınız kanal üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Uçak bileti rezervasyonunu flypgs.com ya da mobil uygulama üzerinden aldıysanız “Bilet İşlemleri” sayfası üzerinden PNR numarası (rezervasyon no) ve soyadı bilginizi girerek uçak bileti değişikliğini kolayca yapabilirsiniz.

Eğer rezervasyonunuzu acente ya da çağrı merkezimiz üzerinden tamamladıysanız, 0888 228 12 12 numaralı hattı arayarak istediğiniz uçak biletleri için değişiklik talebini gerçekleştirebilirsiniz.

Aldığınız ucuz uçak bileti için değişiklik yapmak istediğiniz takdirde online kanallarımızdan yapılan değişiklikler için herhangi bir işlem bedeli ödemezsiniz. Yalnızca değişiklik yapacağınız uçuştaki bilet ücret sınıfına bağlı olarak doğabilecek fiyat farkını ödemeniz gerekebilir.

Uçak bileti fiyatları gitmek istediğiniz ülke ve şehre, tarihlere göre farklılık gösterebileceği için değişiklik yaparken de ucuz uçak bileti rezervasyonu yapabilmek adına seyahat planlamanızı ileriki tarihler için değerlendirebilirsiniz.

Uçak bileti rezervasyonu nasıl iptal edilir?
arrow down arrow down yellow

Önceden yapılmış bir rezervasyonun iptalini, uçak bileti satın alımını gerçekleştirdiğiniz kanal üzerinden yapabilirsiniz.

Flypgs.com ve Pegasus mobil uygulamalarından aldığınız uçak biletleri için rezervasyon iptalini web sitesindeki “Bilet İşlemlerim” sayfasından gerçekleştirebilirsiniz. İlgili sayfadaki form alanına PNR numarası ve soyadı bilgilerinizi yazarak uçak bileti sorgulama işlemini yapabilir ve iptal isteğinizi onaylayabilirsiniz.

Eğer ucuz uçak bileti alımını acente ya da çağrı merkezimiz üzerinden yaptıysanız, o zaman aldığınız uçak biletleri için rezervasyon iptalini 0888 228 12 12 numaralı hattı arayarak yapmanız gerekecektir.

Biletinizi iptal etmeden önce ucuz uçak bileti fiyatları ile yeniden uçak bileti almak için değişiklik ya da açığa alma gibi opsiyonları değerlendirmenizi öneririz.

Ayrıca rezervasyon iptal kuralları için “Genel Kurallar” sayfamızı da ziyaret etmeyi unutmayın.

Fiyatını sabitleyip rezervasyon yaptırdığım uçuş için tarih değişikliği yapabilir miyim?
arrow down arrow down yellow

Hayır, fiyat sabitleme işlemi sadece ilgili uçak bileti için geçerlidir ve bu özellik farklı bir tarihteki uçuş için geçerliliğini yitirir.

Eğer yaptığınız aramada listelenen uçuşun sizin için en uygun uçak bileti fiyatı ile sunulduğunu düşünüyorsanız, ancak kararsızsanız sadece fiyat sabitleme için bir ödeme yaparak uçak bileti fiyatını belirli bir süreliğine dondurabilirsiniz.

İhtiyaç duymanız halinde fiyatını sabitlediğiniz en uygun uçak bileti için bir defaya mahsus olmak üzere Pegasus Çağrı Merkezi üzerinden yeniden Fiyat Sabitleme bedeli ödeyerek rezervasyon için uzatma işlemi de yapabilirsiniz.

Yukarı Yukarı