tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz Bingöl Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Bingöl Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Cum
19ºC
33ºC
Cum
Cmt
20ºC
32ºC
Cmt
Paz
19ºC
33ºC
Paz
Varış havalimanı: Bingöl Havalimanı
İstanbul – Bingöl uçuş süresi: 2 saat 5 dakika

Tarih boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapmış olan Bingöl, Doğu Anadolu Bölgesi’nde yer alır. 1945 yılına kadar Çapakçur adıyla anılan şehir bu tarihten sonra Bingöl Dağı’nın adını alır. Eski bir yerleşim yeri olması ve tarihi geçmişi şehrin öne çıkan özellikleri arasında bulunur. 

Tarihi geçmişinin yanı sıra yüzen adası, termal suları ve doğal güzellikleriyle de dikkat çeken Bingöl’ü bütçenize uygun fiyatlarla ziyaret edebilirsiniz. Sunduğumuz ucuz uçak bileti fırsatlarının yanı sıra kampanya ve promosyonlarımızı takip ederek en uygun fiyatlara bilet satın alabilirsiniz. 

Bingöl Havalimanı, Pegasus’un düzenlediği uçuşların varış noktasıdır. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan şehre direkt uçuşlarla ulaşabilirsiniz. Aktarmalı uçuşlarla ise 39 farklı noktadan Bingöl’e ulaşmak mümkün. 

Çok daha uygun fiyatlarla uçak bileti satın almak isteyenler Pegasus’un kampanya dönemlerini ve promosyonlarını takip edebilir.

Bingöl Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Şehir merkezine 20 km uzaklıkta bulunan havalimanından merkeze özel otobüsler ve taksilerle ulaşabilirsiniz. 

Havalimanı tarafından sağlanan servis hizmeti uçuş saatlerine göre ayarlanır. Terminal önünde bekleyen otobüsleri Pegasus uçuşlarının olduğu pazartesi, çarşamba ve cumartesi günleri kullanabilirsiniz. Otobüsler trafiğin durumuna göre yaklaşık 50 dakika içinde merkeze varır. 

Terminal önünde uçuş olduğu sürece bekleyen taksiler ise şehir merkezine ulaşımda daha hızlı bir alternatiftir. Yaklaşık 30 dakika içinde şehir merkezine ulaşan taksilerin ücretleri ortalama 50 liradır.

Pegasus, konforlu ve hızlı bir şekilde seyahat etmek isteyenler için araç kiralama alternatifi de sunar. Uçuşunuzdan sonra araç kiralamakla vakit kaybetmek istemiyorsanız hemen rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Şehir İçi Ulaşım

Bingöl içinde yolculuk etmek için halk otobüsleri ve minibüsleri kullanabilirsiniz. Özellikle turistik noktalar başta olmak üzere şehrin her yerine toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanır. Sık aralıklarla geçen otobüs ve minibüs ücretleri ise 2,5 liradır. Bingöl içinde geçerli olan Kırmızı Kart’lar ise çok daha uygun fiyatlarla seyahat etmenizi sağlar.  Çok büyük bir şehir olmayan Bingöl içinde taksilerle de istediğiniz noktaya ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinde bulunan otel, pansiyon ve konuk evleri Bingöl’deki konaklama alternatifleri arasında bulunur. İlçelerde de küçük oteller bulunmasına rağmen konaklama yerleri şehir merkezinde yoğunlaşır. Hükümet Caddesi ve İnönü Caddesi üzerindeki otel seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. Seyahatinizden önce bütçenize uygun alternatifleri inceleyerek otel rezervasyonu yaptırabilirsiniz.

Bingöl mutfağında sebze, tahıllar ve kırmızı et öne çıkar. Şehirde kırsal alanların büyük yer kaplaması nedeniyle hayvansal gıdalar ve tarım ürünleri bu mutfakta öne çıkan ögelerdir. Yemek kültürü mevsim koşullarına göre de değişir. Yaz mevsiminde genellikle sebze ağırlıklı yemekler hazırlanırken kış mevsiminde ise kırmızı et ve kurutulmuş sebzeler kullanılır. Hamur işleri de bu mevsimde önemli yer tutar. Köfte çeşitleri, çorbalar, turşular, tatlılar ve süt ürünleri sofralardan eksik olmayan lezzetlerdir. Yöreye özgü keşkek, tutmaç, yufka ile hazırlanan sorina pel, mastuva ve löl böreği mutlaka denenmesi gereken yemeklerdir.

Bingöl’ün kendine özgü tatlarını daha yakından incelemek isterseniz Bingöl Yemek Rehberi’ne de göz atabilirsiniz.

Bingöl’e seyahat edecekler özellikle acil durumlarda bu bilgilere ihtiyaç duyabilir.

Çevre Şehirler

Hava Durumu

Yıllık ortalama sıcaklığı 12°C olan Bingöl’de yaz ayları sıcak, kış ayları ise çok soğuktur. En sıcak ay temmuz iken en soğuk ay ise ocaktır. Karasal iklimin hakim olduğu şehri ziyaret etmek isteyenler için en uygun zamanlar bahar ve yaz ayları gibi görünse de Bingöl’de kış turizmi gelişmiştir. Termal kaplıcalara gitmek ya da kayak yapmak isteyenler kış mevsiminde şehre seyahat edebilir.

Önemli Telefonlar

 • Ülke Kodu: +90
 • Şehir Kodu: 426
 • Havalimanı Telefonu: 0426 215 00 67-73-76-78-87 (5 Hat)
 • Acil Durum Hattı: 110

Zengin bir tarihi geçmişe sahip olan Bingöl’de bu tarihi dokunun izlerini görmek mümkündür. Termal sular, doğal güzellikler ve Yüzen Ada da şehrin popüler öne çıkan özellikleridir. 

Şehrin turizm yönünden gelişmesinde doğal güzelliklerin büyük katkısı vardır. Hazarşah Köyü’nde bulunan ve üç adadan oluşan Yüzen Ada, Bingöl’ün simgesi olarak görülen oldukça sıra dışı bir doğa harikasıdır. 300 metrekarelik alanda bulunan Yüzen Ada 50 metre derinliğe sahiptir. Göl içindeki bu yüzen adalar bağımsız bir şekilde sal gibi hareket eder. Geniş yeşil alanlarla kaplı olan göl turistlerin uğrak noktalarının başında gelir.

Çok sağlam bir yapıya sahip olan Kiğı Kalesi sarp kayalıklarla çevrilidir. Kaleli Mahallesi’nde yer alan kalenin tepesinde Orta Çağ ile ilişkilendirilen mimari kalıntılar bulunur. 

Diyarbakır Çayı ve Konsper Çayı’nın kesişim noktasında bulunan Kral Kızı Kalesi’nin ise yapım tarihi konusunda net bir bilgi yoktur. Pers kralı Dano’nun kızı için yaptırdığı düşünülen kale Genç ilçe sınırları içindedir. 

Tarihi ve doğal güzellikleri ile öne çıkan şehirde mutlaka görmeniz gereken yerler için Bingöl Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz.

En Uygun Bingöl Uçak Biletleri

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ucuz Bingöl bileti nasıl bulurum?

Bingöl’de karasal iklimin hakim olması nedeniyle kış turizmi gelişmiştir. Kayak yapmak ya da termal kaplıcalara gitmek isteyenler şehri ziyaret etmek için kış aylarını tercih eder. Uygun fiyatlarla uçak bileti satın almak isteyenler yaz aylarında şehre seyahat edebilir. Pegasus’un kampanya ve promosyonları ile hafta içi uçuşları da çok daha avantajlı fiyatlarla uçak bileti alabilmenizi sağlar.

İstanbul – Bingöl uçuş süresi ne kadar?

İstanbul – Bingöl uçuşları yaklaşık 2 saat 5 dakika sürmektedir.

Bingöl’ü neden ziyaret etmeliyim?

Bingöl tarihi oldukça zengin olmakla birlikte özellikle doğal güzellikleri ile öne çıkar. Kış turizminin gelişmiş olduğu şehirde termal kaplıcalar ve kayak merkezleri bulunur. Aynı zamanda sıra dışı doğa olaylarından biri olan Yüzer Ada da mutlaka görülmesi gereken yerlerden biridir.

Bingöl seyahati için ideal dönem nedir?

Şehirde karasal iklim hâkim olduğu için kültürel bir seyahatte bulunmak isteyenler bahar ve yaz aylarını tercih edebilir. Kayak merkezlerine ve termal kaplıcalara gitmek isteyenler ise kış sezonunun olduğu aralık, ocak ve şubat aylarında seyahatlerini gerçekleştirebilir.

Bingöl’ü gezmek için kaç gün konaklamalıyım?

Yüzölçümü olarak küçük bir şehir olan Bingöl’ü gezmek için 2 gün yeterlidir.

Şehirde turistler için seyahat kartı bulunuyor mu?

Evet. Kırmızı Kart temin ederek toplu taşıma araçlarını indirimli kullanabilirsiniz.

Bingöl güvenli bir şehir mi?

Yapılan istatistik çalışmalarına göre Türkiye’de suç oranının en düşük olduğu 6. şehir olan Bingöl özellikle turistik seyahate çıkanlar için güvenlidir.

Bingöl pahalı bir şehir mi?

Bingöl’e seyahat edenler bütçelerini zorlamayacak fiyatlarla şehri gezebilir.

Yukarı Yukarı