tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Seyahat Sözlüğü

Seyahat Sözlüğü

Mobil Biniş Kartı

Mobil Biniş Kartı

 

Mobil Biniş Kartı Nedir?  

Mobil biniş kartı ya da mobil biniş barkodu, online ve mobil işlemler aracılığı ile temin edilebilen bir tür karekoddur. Bagajı olmayan yolcular, güvenlik kontrollerinde ilgili görevlilere ve uçağa biniş anından önce boarding görevlilerine mobil barkodu göstererek hızlı ve pratik bir şekilde uçağa binebilirler.  

Mobil Biniş Kartı Nasıl Alınır?  

Mobil biniş kartı almak oldukça basittir. Satın aldığınız uçak bileti ile size verilen rezervasyon kodu yani PNR kodu aracılığı ile mobil biniş kartınızı telefonunuza indirebilirsiniz.  

Öncelikle yapmanız gereken, Bilet İşlemleri sayfası ya da Pegasus mobil uygulama aracılığı ile rezervasyon kodu (PNR), ad ve soy bilgilerinizi girerek uçuş bilgisini sorgulamak. Sonra mobil biniş barkodu oluşturmak istediğiniz uçuşu seçip online check-in işlemini yapmanızın ardından cep telefonu ve e-posta bilgilerinizi girmeniz talep edilir. Verdiğiniz bilgiler doğrultusunda mobil biniş kartınız (barkodunuz), cep telefonunuza ve e-mail adresinize gönderilir. Bilgileri yanlış girmeniz doğrultusunda mobil biniş kartınız size gönderilemeyeceği için bilgileri eksiksiz ve doğru olarak girmeye dikkat etmeniz gerekmektedir.  

Mobil biniş kartı, mail yoluyla gelen belgenin üzerinde de bulunur. Online uçak bileti belgenizde bulunan karekod, aynı zamanda mobil biniş kartınızdır.  

Mobil Biniş Kartı Ne İşe Yarar?  

Mobil biniş kartı, havalimanı güvenlik kontrol ve boarding (uçağa biniş) noktalarında görevlilerin uçak biletinizi tanımlayabilmesini sağlar.   Pegasus Hava Yolları aracılığı ile aldığınız mobil biniş kartınız, bagajınız yoksa uçağa hızlı bir şekilde binmenize imkan tanır. Normalde kontuar kullandığınızda biletinizi kağıda basılmış şekilde alırsınız. Mobil Biniş Kartı ile merak ettiğiniz her soru için ilgili sayfayı inceleyebilirsiniz.  

Mobil Biniş Kartı Nasıl Kullanılır?  

Mobil biniş kartını kullanabilmek için karekod sistemini destekleyen akıllı cep telefonu kullanmak gerekir. Akıllı cep telefonuna daha önceden mobil uygulama ya da web sayfası üzerinden edinilen karekod indirilir ve bu karekod, geçişlerde gösterilir. Ayrıca mobil biniş kartını kullanabilmek için cep telefonlarının internete erişimi bulunmalıdır. Dış ortamda telefonunuz internete erişemiyorsa uçuş öncesinde mobil biniş kartınızı telefonunuza indirerek de kullanabilirsiniz.  

Yukarı Yukarı