tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz Ankara Almatı Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Ankara Almatı Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Cum
17ºC
30ºC
Cum
Cmt
18ºC
30ºC
Cmt
Paz
20ºC
32ºC
Paz

Yakındaki Şehirler

Kalkış havalimanı: Ankara Esenboğa Havalimanı (ESB)
Varış havalimanı: Almatı Havalimanı (ALA)
Ankara - Almatı uçuş süresi: 4 saat 50 dakika

KALKIŞ : Ankara

İstanbul, İzmir, Bodrum, Antalya, Lefkoşa, Köln, Viyana, Erbil gibi 15'ten fazla şehirden düzenlenen direkt uçuşlarımızla Ankara’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Bunun yanı sıra Ankara seyahatiniz akabinde; Ankara kalkışlı, İstanbul aktarmalı uçuşlarla Türkiye’nin ve dünyanın pek çok özel rotasını ziyaret edebilirsiniz.   

Ankara Esenboğa Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım 

Pegasus, İstanbul ve İzmir gibi pek çok şehirden Ankara Esenboğa Havalimanı arasında direkt uçuşlar gerçekleştirmektedir. Bunlar dışında Ankara Esenboğa Havalimanı aktarmalı yurt içi ve yurt dışı birçok uçuş düzenlenmektedir.   

Havalimanı şehir merkezinden 28 kilometre uzaklıkta yer alır.    

BelkoAir otobüsleri Havalimanı-AŞTİ (Ankara Şehirlerarası Otobüs Garı)-Kızılay güzergahında hizmet vermektedir ve şehir merkezine ulaşımda kullanılabilirler. Bunun yanında Havaş otobüsleri de havalimanı ve şehir merkezi arasında ulaşım sağlamaktadır. Havalimanında 24 saat hizmet veren taksilerden de yararlanılabilir. Ankara ziyaretinizi planlarken araç kiralama hizmetinden yararlanarak daha konforlu bir seyahat yapabilirsiniz.    

Şehir içi Ulaşım 

Ankara’da toplu ulaşım raylı sistem, metro, otobüs ve minibüslerle sağlanmaktadır. Metro Kızılay ile Batıkent arasında ulaşım sağlar. Ankaray olarak bilinen hafif raylı sistem ise AŞTİ ile Dikimevi arasında ulaşım sağlamaktadır. Otobüs hatları Ankara’da oldukça gelişmiştir. Otobüs güzergahlarıyla Ankara’nın tüm semtlerine ulaşım rahatlıkla sağlanabilir. Otobüslerde kullanmak üzere AnkaraKart alınabilir.

VARIŞ : Almatı

İstanbul’dan Almatı’ya direkt uçuşlar düzenlemektedir; İstanbul-Almatı arası uçuşlar 5 saat 25 dakika sürmektedir.   

Almatı Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım 

Almatı Uluslararası Havalimanı Almatı şehir merkezinden 15 km uzaklıkta yer almaktadır.   

Havalimanından Almatı şehir merkezine ulaşmak için toplu taşımadan yararlanabilirsiniz. 79, 86,92 ve 106 numaralı otobüsler tüm gün hizmet sağlayarak havalimanı ile Almatı şehir merkezini birbirine bağlamaktadır. Otobüsler dışında terminal dışında bekleyen taksilerden de yararlanabilirsiniz. Taksilerle pazarlık yapmanız önerilir.   

Eğer daha konforlu bir yolculuk istiyorsanız Pegasus’un sağladığı araç kiralama hizmetinden yararlanabilirsiniz. Almatı ziyaretinizi planlarken araç kiralama hizmeti sayesinde rezervasyon yaparak daha konforlu bir yolculuk yapabilirsiniz.    

Şehir içi Ulaşım 

Almatı’da şehir içi ulaşım metro, otobüs, tramvay ve taksilerle sağlanmaktadır.   

Metro hattını kullanmak için metro istasyonlarından jeton almanı gerekmektedir. Metro fazla gelişmemiş olduğu için sadece 8 durak arasında seyahat etme imkânı sunmaktadır.   

Otobüs ağı ise oldukça gelişmiştir. Şehrin tamamını otobüs kullanarak gezme imkânı sunmaktadır. Otobüslerde de jeton sistemi kullanılmaktadır.    Almatı’da ayrıca 2 farklı hatta çalışan bir de tramvay hizmeti bulunmaktadır. Zhetysuskaya-Aksay ile Zhetysuyskaya-Orbita arasında hizmet veren tramvaydan da yararlanabilirsiniz.  

Tüm toplu taşıma araçlarının yanı sıra taksiler de şehirde ulaşım için oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

En ucuz Pegasus Ankara Almatı uçak biletini nasıl bulurum?

En ucuz Ankara-Almatı uçak biletini bulmak Pegasus’ta artık çok kolay. flypgs.com ya da mobil uygulama üzerinden uçuşları listeleyerek ve "Takvim/Grafik" görünümünü kullanarak en uygun uçak bileti fiyatının olduğu tarihi kolayca bulabilir, en uygun Ankara-Almatı uçak biletini alabilirsiniz.

Ankara Esenboğa Havalimanı ve Almatı Havalimanı aktarmasız uçak bileti var mı?

Evet, Pegasus Hava Yolları Ankara Esenboğa Havalimanı'ndan Almatı Havalimanı'na doğrudan uçuşlar sunmaktadır. Aktarmasız uçuş seçenekleri için Pegasus'un web sitesine göz atabilirsiniz.

Haftalık kaç Ankara Esenboğa - Almatı uçuşu var?

Pegasus Hava Yolları, Ankara Esenboğa-Almatı güzergahında haftada 2 sefer düzenlemektedir. Uçuş sayısı mevsim ve talebe göre değişebilir.

Ankara Esenboğa Almatı gidiş-dönüş uçak bileti fiyatları nedir?

Ankara Esenboğa-Almatı arası gidiş-dönüş uçak biletlerinin fiyatları, seyahat tarihine ve mevcut kampanyalara bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Bu uçuşlar için Pegasus'un web sitesindeki arama özelliklerini kullanarak en uygun fiyatları keşfedebilirsiniz.

Ankara - Almaty arası en ucuz uçak bileti ne zaman alınır?

Ankara-Almaty güzergahı için en uygun uçak biletlerini bulmak için erken rezervasyon yapmak en iyi yöntemdir. Seyahat tarihlerinizden birkaç ay önce biletinizi alarak avantajlı fiyatlar elde edebilirsiniz.

En yakın Ankara Esenboğa Havalimanı ve Almatı Havalimanı en ucuz uçak bileti hangisi?

Ankara Esenboğa Havalimanı ve Almatı Havalimanı arasındaki en uygun uçak bileti fiyatlarını bulmak için Pegasus Hava Yolları'nın web sitesi ve mobil uygulamasını kullanabilir, farklı tarihlerdeki fiyatları karşılaştırabilirsiniz.

Ankara Almatı arası uçakla kaç saat?

Ankara Almatı arası uçak yolculuğu yaklaşık 4 saat 50 dakika sürmektedir.

Ankara Almatı arası uçuşlarda hangi havalimanları kullanılmaktadır?

Ankara Almatı arası uçuşlarda Pegasus Hava Yolları olarak Ankara Esenboğa Havalimanı ve Almatı Havalimanı'nı kullanmaktayız.

Yukarı Yukarı