tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Kıtalar

Kıtalar

Dünyanın en büyük kıtası olan Asya; keşfedilmeyi bekleyen şehirleri, doğal güzellikleri ve renkli kültürüyle seyahat tutkunlarının öncelikli tercihleri arasında bulunur. Peki ucuz Asya uçak bileti nerede bulunur? Tabii ki Pegasus’ta. 2005 yılından bu yana uygun fiyatlarla uçak bileti alabilmenize yardımcı olan Pegasus, Oş, Abu Dabi, Beyrut, Doha gibi Asya kıtasında yer alan pek çok farklı noktaya direkt ve aktarmalı uçuşlar düzenlemektedir. Eğer siz de Asya ülkelerine seyahat etmeyi düşünüyorsanız uçak bileti kampanyaları ve tarife açılışlarını takip ederek biletinizi uyguna getirebilirsiniz.

Kampanyaları takip etmek için:

Asya Uçak Bileti Fiyatları

Birleşik Arap Emirlikleri uçuşları 420TL'den başlayan fiyatlarla
Katar uçuşları 650TL'den başlayan fiyatlarla
Bahreyn uçuşları 560TL'den başlayan fiyatlarla
Suudi Arabistan uçuşları 440TL'den başlayan fiyatlarla
Umman uçuşları 240TL'den başlayan fiyatlarla

 

Asya’ya En Ucuza Nasıl Gidilir?

Yıllar boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Asya kıtası hem kültürel hem de doğa temalı bir seyahat vadeder. Asya kıtası; modern ve geleneksel kültürün harmanlandığı pek çok ülkesiyle, ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunar. Bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız hemen Pegasus’un uygun fiyatlarla sunduğu uçak biletleri için rezervasyon yaptırabilirsiniz.

Kampanyaları takip et!

Pegasus’un Asya kıtasındaki Kıbrıs başta olmak üzere, Krasnodar, Moskova, Beyrut, Dubai, Almati gibi pek çok ülkeye düzenlediği kampanyalı uçuşlarla oldukça uygun fiyatlı uçuşlar yakalayabilirsiniz.

Uçuşunu bütçene uygun şekillendir!

Pegasus; bagaj ve koltuk seçimi, yiyecek/içecek ikramı ve araç kiralama alternatiflerini yolcularının seçimine bırakır. Bu kaliteli hizmetler arasından ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Aktarmalı uçuşları kontrol et!

Asya ülkelerine uçak bileti ararken direkt uçuşlar yerine aktarmalı uçuşları da değerlendirerek daha ucuza bilet bulabilirsin.

Pegasus’la Gidebileceğiniz Asya Ülkeleri ve Şehirler

 

Bahreyn

Bir ada ülkesi olan Bahreyn, Orta Doğu’nun lüks tatil destinasyonlarından biridir. Bu özelliğiyle yıl boyunca pek çok turiste ev sahipliği yapan ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, başkent Manama’ya yaklaşık 7 km uzaklıkta yer alan Bahreyn Uluslararası Havaalanı’ndan ülkeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan düzenlenen direkt uçuşlarla Bahreyn’e yaklaşık 4 saatte ulaşabilirsiniz. Ilıman bir iklimin hâkim olduğu ülkeyi yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz. Vize ile ziyaret edilebilen ülkeye seyahat planı yapılırken para biriminin Bahreyn Dinarı olduğu göz önünde bulundurulmalıdır. Ülkeye uçuş bilgileri için Bahreyn uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Kıbrıs

Tarihi mirası ve doğal güzellikleri ile ün kazanmış Kıbrıs’ı ziyaret etmek isterseniz, İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla 1 saat 35 dakikada Lefkoşa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 gün ikameli ziyaretlerinde KKTC vizesinden muaf oldukları için ülkemizden oldukça ziyaret alan ülkeyi tüm güzellikleriyle keşfetmek için Kıbrıs Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Ülkeye uçuş detayları için Kıbrıs uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Lübnan

Ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat deneyimi vadeden ülkenin başkenti Beyrut’a, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 2 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içinde 90 gün süreyle vizesiz giriş yapabildikleri ülkenin para birimi Lübnan poundu olduğu için, seyahatte oldukça uygun bütçelerle tamamlanabilir. Başkentinden başlayacağınız bir Lübnan seyahati planlamak isterseniz, Beyrut Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Lübnan uçak bileti sayfasını ziyaret ederek uçuş detaylarına ulaşabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Katar

Arap yarımadasının en modern ülkesi olan Katar; sahilleri ve lüks yapılarıyla ünlenmiştir. Katar’ın güzellikleri ile büyüleyen başkenti Doha’ya, İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 4 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. 30 güne kadarki ziyaretler için vize gerektirmeyen ülkeye seyahat için bahar aylarını tercih edebilirsiniz. Ülkenin en çok ziyaret alan kenti Doha’yı detaylarıyla keşfetmek için Doha Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı, ayrıcalıklı uçuşlara göz atmak için Katar uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Kuveyt

Lüks tatilin adreslerinden olan ve başkentiyle aynı adı taşıyan Kuveyt; ihtişamlı otelleri ve alışveriş olanakları ile ziyaretçilerine keyifli bir seyahat deneyimi sunar. Başkent Kuveyt’e, İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 3,5 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Resmi pasaport sahibi Türk vatandaşlarından 90 güne kadarki seyahatleri için vize istemeyen ülkeyi ilkbahar aylarında ziyaret edebilirsiniz. Para birimi sebebiyle, seyahatinizi planlamadan önce detaylı bir bütçe planlaması yapmanız oldukça önemlidir. Ülkeyi özel kılan tüm detaylarına göz atmak isterseniz Kuveyt Gezi Rehberi’ni; uçuç detaylarını incelemek için Kuveyt uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

İsrail

Doğal zenginlikleri ile bilinen İsrail, hem huzurlu ve sakin hem de adrenalin dolu bir tatil arayışında olanlar için ideal rotalar arasındadır. Ekstrem spor olanakları ile de öne çıkan ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla başkent Tel Aviv’e 2 saat içinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Resmi pasaport sahibi Türk vatandaşlarından 90 güne kadarki seyahatleri için vize istemeyen ülkeyi keşfetmeye başkentinden başlamak isterseniz, Tel Aviv Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Ülkenin para birimi olan İsrail Şekeli ile Türk Lirası arasında çok yüksek kur farkı bulunmadığı için seyahatinizi makul bir bütçe ile planlayabilirsiniz (2019). Ülkeye seyahatinizi planlamak için İsrail uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Gürcistan

Türkiye’nin komşularından olan Gürcistan; başkenti Tiflis’in yanı sıra kültürel ve tarihi güzellikleri ile de öne çıkar. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 3 saat 15 dakikada başkent Tiflis’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Türk vatandaşlarının 1 yıl süresince vizesiz olarak kalabileceği Gürcistan’da para birimi ise Gürcistan Larisi’dir. Avrupa şehirlerine kıyasla oldukça uygun fiyatlarla seyahat planlayabileceğiniz ülkeyi ziyaret etmek için bahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Ülkenin en çok ziyaret alan rotası Tiflis’i keşfetmek için Tiflis Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Seyahatinizi hemen planlamak isterseniz, Gürcistan uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Birleşik Arap Emirlikleri

Ultra lüks tatil olanakları ile bilinen Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isterseniz; planınız doğrultusunda Abu Dabi, Dubai veya Sharjah’a düzenlenen uçuşlardan birini tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 5,5 saatte Abu Dabi ve Sharjah’a; 4,5 saat içinde ise Dubai’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Para birimi Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi olan ülkeyi kur farkının az olması sebebiyle rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz (2019). Alışveriş severlerin yılın her dönemi ziyaret ettiği ülkeyi hemen keşfetmek için Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Ürdün

Köklü tarihi ve özel plajları ile ünlenmiş Ürdün’e seyahat planlamak isterseniz, başkenti Amman’a düzenlenen uçuşları tercih edebilirsiniz. Antalya’dan direkt uçuşlarla 1,5 saat içinde ulaşım sağlayabileceğiniz ülkeyi, resmi ve bordro pasaportla altı ay içerisinde 90 günü geçememek kaydıyla vizesiz şekilde ziyaret edebilirsiniz. Başkent Amman’ı tarihi değerleri ve güzellikleri ile keşfetmek için Amman Gezi Rehberi’ni; uçuş detaylarına göz atmak için Ürdün uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Kırgızistan

Doğası ve tarihi ile muhteşem bir seyahat vadeden Kırgızistan’ı ziyaret etmek isterseniz; seyahat planınız doğrultusunda Bişkek ve şehirlerine düzenlenen uçuşları tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan direkt ulaşım sağlayabileceğiniz Bişkek ve Oş’a uçuşlar yaklaşık 5 saat sürmektedir. Türk vatandaşlarının 90 güne kadarki seyahatlerinde vizeden muaf olduğu ülkede para birimi ise Kırgızistan Somu’dur. Kur farkının oldukça az olması sebebiyle, Kırgızistan seyahatinizi yurt içinde planladığınız bir seyahat ile benzer bütçeyle organize edebilirsiniz (2019). Doğa güzellikleri ile öne çıkan ülkeyi ziyaret etmek için bahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Uçuş detayları için Kırgızistan uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ulaşım, gezilecek yerler ve konaklama alternatifleriyle ilgili bilgi almak isterseniz Bişkek ve gezi rehberlerini inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Umman

Otantik ve korunmuş kültürü ile turistlerin ilgi odağında olan Umman’ı ziyaret emek için başkenti Maskat’a düzenlenen uçuşlardan birini tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 6 saatte ulaşım sağlayabileceğiniz ülkeyi, havanın daha sıcak olduğu ekim-nisan ayları arasındaki dönemde ziyaret edebilirsiniz. Yeşil veya gri pasaporta sahipseniz ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. Ülkede para birimi Umman Riyali olduğu için seyahatinizin bütçesini önceden temkinli bir şekilde belirlemeniz, seyahat boyunca daha konforlu olmanızı sağlayacaktır. Liman kenti olması sebebiyle de öne çıkan Maskat’ı keşfetmek için Maskat Gezi Rehberi’ni inceleyebilir; uçuş detaylarına göz atmak için Umman uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Irak

Zengin coğrafyası ve tarihi değerleriyle bilinen Irak’a seyahat etmek isterseniz; Bağdat, Erbil veya Süleymaniye’ye düzenlenen uçuşları inceleyebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla Bağdat’a 3; Erbil ve Süleymaniye’ye ise yaklaşık 2,5 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Irak’a seyahat vizeye tabiidir ve turistik amaçlı seyahatler 30 gün ile sınırlandırılmıştır. Para birimi Irak Dinarı olan ülkede bütçenizi zorlamadan, oldukça konforlu bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Irak şehirlerini özel rotaları ile keşfetmek için Bağdat, Erbil ve Süleymaniye gezi rehberlerini inceleyebilirsiniz. Seyahatinizi hemen planlamak için Irak uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Rusya

Sıra dışı kültürü ile ün kazanmış Rusya’ya seyahat planlıyorsanız; Moskova, Grozni, Krasnodar, Volgograd ve Mineralnye Vody uçuşlarından birini tercih ederek, seyahatinize dilediğiniz rotadan başlayabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize zorunluluğu bulunmayan ülkeyi; seyahat amacınız doğrultusunda yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz. Para birimi Rus Rublesi olan ülkede, kur farkının çok az olması sebebiyle, rahat ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Ülkenin en çok ziyaret alan şehirlerinden Krasnodar ve Mineralnye Vody’yi tüm renkleriyle keşfetmek için gezi rehberlerine göz atabilirsiniz. Seyahat tarihlerinizi planlamak için Rusya uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

İran

Eşsiz coğrafyası ve kültürü ile ziyaretçilerine mistik bir deneyim vadeden İran’a; İstanbul’dan Tahran’a düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 3,5 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Türk vatandaşları 90 günü aşmayan ziyaretleri için vizeden muaf olduğu için ülkeyi detaylıca keşfedebilirsiniz. Ülkede para birimi İran Riyali olduğu için seyahatinizi makul bir bütçe ile planlayabilirsiniz. Seyahatinize, kozmopolit yapısıyla dikkat çeken Tahran’dan başlamak isterseniz, konaklamadan özel rotalara kadar pek çok detayı bulabileceğiniz Tahran Gezi Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Seyahatinizi hızla organize etmek isterseniz İran uçak bileti sayfasını hemen inceleyebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Suudi Arabistan

Geleneksel yapısı, özel mutfağı ve iş olanakları öne çıkan Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek için Cidde veya Dammam uçuşlarından birini tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla Cidde’ye 3 saat 50 dakikada, Damman’a ise 4 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Suudi Arabistan vize isteyen bir ülke olduğu için işlemlerin önceden tamamlanması oldukça önemlidir. Para birimi Suudi Arabistan Riyali olan ülkeyi hemen keşfetmek için Suudi Arabistan uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ülkenin en çok ziyaret alan şehrini tüm güzellikleriyle incelemek için Cidde Gezi Rehberi’ne göz atabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 

Kazakistan

Hem Orta Asya kültürünün hem de modern yapıların bulunduğu kozmopolit bir yapıya sahip olan Kazakistan’ı ziyaret etmek isterseniz Almati’ye düzenlenen uçuşları tercih edebilirsiniz. Almaata Uluslararası Havalimanı’na düzenlenen Pegasus uçuşları ile İstanbul’dan yaklaşık 5 saat 40 dakika içinde ülkeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi olarak büyük önemi olan Almati’de keşfedilecek yerlere göz atmak için Almati Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Türk vatandaşları bir ay süreyle vizeden muaf olduğu için ülkeyi dilediğiniz zamanda ziyaret edebilirsiniz. Ülkenin para birimi Kazakistan Tengesi olduğu için oldukça uygun fiyatlarla bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz. Orta Asya ve Rus kültürü etkisini her yerde görebileceğiniz Almati’den başlayacağınız eğlenceli bir deneyim yaşamak isterseniz Kazakistan uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

 Pegasus; en güzel destinasyonları, farklı rotaları ve keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleri gezginlerle buluşturur. Siz de hemen Asya uçuş rotalarını inceleyerek rezervasyon yaptırabilir, eğlenceli ve renkli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Asya Uçuşları Hakkında Merak Edilenler

Asya kıtası rotaları güvenli mi?

Asya kıtasındaki turistik rotalar genel olarak sakin bölgelerdir. Coğrafik konumları sebebiyle İran, Irak, İsrail gibi ülkelere ziyaret edecek olan turistlerin önlem alması tavsiye edilir.

Asya’ya gitmeden önce mutlaka bilmeniz gerekenler nelerdir?

Asya kıtasında Türk kültürüne yakın olan Kırgızistan gibi ülkelerle birlikte farklı kültürlere sahip Rusya gibi ülkeler seyahat rotalarının vazgeçilmezleri arasında bulunur. Hem bu kültürlerin nasıl olduğu hem de gezip görülecek yerlerle ilgili önceden araştırma yaparsanız seyahatiniz çok daha keyifli geçecektir. Bahreyn ve Kuveyt gibi ülkeler, kur farkından dolayı, oldukça pahalı ülkeler arasında kabul edilir. Seyahatten önce kur farkını takip etmek ve bütçenizi bu koşullarda planlamak oldukça önemlidir. Asya kıtası, her türlü iklim özelliğine sahip bir kıta olduğu için seyahat tarihlerinizi ayarlamadan hava durumunu kontrol etmeniz önerilir. Mesela Kazakistan ve Rusya, kışları oldukça soğuk ve çetin geçen ülkeler arasındadır; bu sebeple bu ülkelere ziyaret için genellik bahar ayları tercih edilir.

Asya kıtasındaki en popüler uçuş rotaları hangileridir?

Bahreyn, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler,  Asya kıtasında maceraperestlerin en sık tercih ettiği destinasyonlar arasında bulunur. Bbahreyn, Dubai, Doha ve Abu Dabi gibi şehirler havalimanlarına yakın merkezleri, tarihi ve doğal güzellikleriyle popüler rotaların başında gelir.

Asya kıtasına seyahat etmeyi planlayanların hazırlıklı olması gerekenler nelerdir?

Yolculuk yapılacak tarihlere bağlı olarak hava koşullarının değişebileceğini göz önünde bulundurarak hazırlık yapabilirsiniz. Özellikle Rusya gibi yüzölçümü çok geniş ülkelerde her bölgede farklı hava koşullarıyla karşılaşmanız mümkün. Hem havalimanından farklı noktalara geçişlerde hem de ülke içinde yolcukluklarda toplu taşıma araçları ve taksilerden yararlanabilirsiniz. Her ülkedeki para birimi ile Türk Lirası arasındaki kur ve pazarlık payının olup olmadığı da öğrenilmesi gereken noktalardan biridir. Ulaşımda daha hızlı ve rahat bir alternatif arıyorsanız Pegasus araç kiralama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Uçuşunuzdan önce rezervasyon yaparak bu eğlenceli deneyimi çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

Dünyanın en büyük kıtası olan Asya; keşfedilmeyi bekleyen şehirleri, doğal güzellikleri ve renkli kültürüyle seyahat tutkunlarının öncelikli tercihleri arasında bulunur. Peki ucuz Asya uçak bileti nerede bulunur? Tabii ki Pegasus’ta.

2005 yılından bu yana uygun fiyatlarla uçak bileti alabilmenize yardımcı olan Pegasus, Oş, Abu Dabi, Beyrut, Doha gibi Asya kıtasında yer alan pek çok farklı noktaya direkt ve aktarmalı uçuşlar düzenlemektedir. Eğer siz de Asya ülkelerine seyahat etmeyi düşünüyorsanız uçak bileti kampanyaları ve tarife açılışlarını takip ederek biletinizi uyguna getirebilirsiniz.

Kampanyaları takip etmek için:

Asya’ya En Ucuza Nasıl Gidilir?

Yıllar boyunca çok sayıda medeniyete ev sahipliği yapan Asya kıtası hem kültürel hem de doğa temalı bir seyahat vadeder. Asya kıtası; modern ve geleneksel kültürün harmanlandığı pek çok ülkesiyle, ziyaretçilerine eşsiz bir deneyim sunar. Bu eşsiz deneyimi yaşamak istiyorsanız hemen Pegasus’un uygun fiyatlarla sunduğu uçak biletleri için rezervasyon yaptırabilirsiniz. Kampanyaları takip et! Pegasus’un Asya kıtasındaki Kıbrıs başta olmak üzere, Krasnodar, Moskova, Beyrut, Dubai, Almati gibi pek çok ülkeye düzenlediği kampanyalı uçuşlarla oldukça uygun fiyatlı uçuşlar yakalayabilirsiniz.

Uçuşunu bütçene uygun şekillendir!

Pegasus; bagaj ve koltuk seçimi, yiyecek/içecek ikramı ve araç kiralama alternatiflerini yolcularının seçimine bırakır. Bu kaliteli hizmetler arasından ihtiyacınıza göre seçim yapabilirsiniz.

Aktarmalı uçuşları kontrol et!

Asya ülkelerine uçak bileti ararken direkt uçuşlar yerine aktarmalı uçuşları da değerlendirerek daha ucuza bilet bulabilirsin.

Pegasus’la Gidebileceğiniz Asya Ülkeleri ve Şehirler

Bahreyn

Bir ada ülkesi olan Bahreyn, Orta Doğu’nun lüks tatil destinasyonlarından biridir. Bu özelliğiyle yıl boyunca pek çok turiste ev sahipliği yapan ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, başkent Manama’ya yaklaşık 7 km uzaklıkta yer alan Bahreyn Uluslararası Havaalanı’ndan ülkeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan düzenlenen direkt uçuşlarla Bahreyn’e yaklaşık 4 saatte ulaşabilirsiniz.

Ilıman bir iklimin hâkim olduğu ülkeyi yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz. Vize ile ziyaret edilebilen ülkeye seyahat planı yapılırken para biriminin Bahreyn Dinarı olduğu göz önünde bulundurulmalıdır.

Ülkeye uçuş bilgileri için Bahreyn uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kıbrıs

Tarihi mirası ve doğal güzellikleri ile ün kazanmış Kıbrıs’ı ziyaret etmek isterseniz, İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla 1 saat 35 dakikada Lefkoşa’ya ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları 90 gün ikameli ziyaretlerinde KKTC vizesinden muaf oldukları için ülkemizden oldukça ziyaret alan ülkeyi tüm güzellikleriyle keşfetmek için Kıbrıs Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz.

Ülkeye uçuş detayları için Kıbrıs uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Lübnan

Ziyaretçilerine unutulmaz bir seyahat deneyimi vadeden ülkenin başkenti Beyrut’a, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı’ndan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 2 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının 180 gün içinde 90 gün süreyle vizesiz giriş yapabildikleri ülkenin para birimi Lübnan poundu olduğu için, seyahatte oldukça uygun bütçelerle tamamlanabilir.

Başkentinden başlayacağınız bir Lübnan seyahati planlamak isterseniz, Beyrut Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Lübnan uçak bileti sayfasını ziyaret ederek uçuş detaylarına ulaşabilirsiniz.

Katar

Arap yarımadasının en modern ülkesi olan Katar; sahilleri ve lüks yapılarıyla ünlenmiştir. Katar’ın güzellikleri ile büyüleyen başkenti Doha’ya, İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 4 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. 30 güne kadarki ziyaretler için vize gerektirmeyen ülkeye seyahat için bahar aylarını tercih edebilirsiniz.

Ülkenin en çok ziyaret alan kenti Doha’yı detaylarıyla keşfetmek için Doha Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Uygun fiyatlı, ayrıcalıklı uçuşlara göz atmak için Katar uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kuveyt

Lüks tatilin adreslerinden olan ve başkentiyle aynı adı taşıyan Kuveyt; ihtişamlı otelleri ve alışveriş olanakları ile ziyaretçilerine keyifli bir seyahat deneyimi sunar. Başkent Kuveyt’e, İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 3,5 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Resmi pasaport sahibi Türk vatandaşlarından 90 güne kadarki seyahatleri için vize istemeyen ülkeyi ilkbahar aylarında ziyaret edebilirsiniz.

Para birimi sebebiyle, seyahatinizi planlamadan önce detaylı bir bütçe planlaması yapmanız oldukça önemlidir. Ülkeyi özel kılan tüm detaylarına göz atmak isterseniz Kuveyt Gezi Rehberi’ni; uçuç detaylarını incelemek için Kuveyt uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz.

İsrail

Doğal zenginlikleri ile bilinen İsrail, hem huzurlu ve sakin hem de adrenalin dolu bir tatil arayışında olanlar için ideal rotalar arasındadır. Ekstrem spor olanakları ile de öne çıkan ülkeyi ziyaret etmek isterseniz, İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla başkent Tel Aviv’e 2 saat içinde ulaşım sağlayabilirsiniz. Resmi pasaport sahibi Türk vatandaşlarından 90 güne kadarki seyahatleri için vize istemeyen ülkeyi keşfetmeye başkentinden başlamak isterseniz, Tel Aviv Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Ülkenin para birimi olan İsrail Şekeli ile Türk Lirası arasında çok yüksek kur farkı bulunmadığı için seyahatinizi makul bir bütçe ile planlayabilirsiniz (2019).

Ülkeye seyahatinizi planlamak için İsrail uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Gürcistan

Türkiye’nin komşularından olan Gürcistan; başkenti Tiflis’in yanı sıra kültürel ve tarihi güzellikleri ile de öne çıkar. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 3 saat 15 dakikada başkent Tiflis’e ulaşım sağlayabilirsiniz. Türk vatandaşlarının 1 yıl süresince vizesiz olarak kalabileceği Gürcistan’da para birimi ise Gürcistan Larisi’dir. Avrupa şehirlerine kıyasla oldukça uygun fiyatlarla seyahat planlayabileceğiniz ülkeyi ziyaret etmek için bahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz.

Ülkenin en çok ziyaret alan rotası Tiflis’i keşfetmek için Tiflis Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Seyahatinizi hemen planlamak isterseniz, Gürcistan uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Birleşik Arap Emirlikleri

Ultra lüks tatil olanakları ile bilinen Birleşik Arap Emirlikleri’ne seyahat etmek isterseniz; planınız doğrultusunda Abu Dabi, Dubai veya Sharjah’a düzenlenen uçuşlardan birini tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 5,5 saatte Abu Dabi ve Sharjah’a; 4,5 saat içinde ise Dubai’ye ulaşım sağlayabilirsiniz. Para birimi Birleşik Arap Emirlikleri Dirhemi olan ülkeyi kur farkının az olması sebebiyle rahatlıkla ziyaret edebilirsiniz (2019).

Alışveriş severlerin yılın her dönemi ziyaret ettiği ülkeyi hemen keşfetmek için Birleşik Arap Emirlikleri uçak bileti sayfasını inceleyebilirsiniz.

Ürdün

Köklü tarihi ve özel plajları ile ünlenmiş Ürdün’e seyahat planlamak isterseniz, başkenti Amman’a düzenlenen uçuşları tercih edebilirsiniz. Antalya’dan direkt uçuşlarla 1,5 saat içinde ulaşım sağlayabileceğiniz ülkeyi, resmi ve bordro pasaportla altı ay içerisinde 90 günü geçememek kaydıyla vizesiz şekilde ziyaret edebilirsiniz.

Başkent Amman’ı tarihi değerleri ve güzellikleri ile keşfetmek için Amman Gezi Rehberi’ni; uçuş detaylarına göz atmak için Ürdün uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kırgızistan

Doğası ve tarihi ile muhteşem bir seyahat vadeden Kırgızistan’ı ziyaret etmek isterseniz; seyahat planınız doğrultusunda Bişkek ve şehirlerine düzenlenen uçuşları tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan direkt ulaşım sağlayabileceğiniz Bişkek ve Oş’a uçuşlar yaklaşık 5 saat sürmektedir. Türk vatandaşlarının 90 güne kadarki seyahatlerinde vizeden muaf olduğu ülkede para birimi ise Kırgızistan Somu’dur. Kur farkının oldukça az olması sebebiyle, Kırgızistan seyahatinizi yurt içinde planladığınız bir seyahat ile benzer bütçeyle organize edebilirsiniz.

Doğa güzellikleri ile öne çıkan ülkeyi ziyaret etmek için bahar ve yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Uçuş detayları için Kırgızistan uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Ulaşım, gezilecek yerler ve konaklama alternatifleriyle ilgili bilgi almak isterseniz Bişkek ve gezi rehberlerini inceleyebilirsiniz.

Umman

Otantik ve korunmuş kültürü ile turistlerin ilgi odağında olan Umman’ı ziyaret emek için başkenti Maskat’a düzenlenen uçuşlardan birini tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 6 saatte ulaşım sağlayabileceğiniz ülkeyi, havanın daha sıcak olduğu ekim-nisan ayları arasındaki dönemde ziyaret edebilirsiniz. Yeşil veya gri pasaporta sahipseniz ülkeye vizesiz seyahat edebilirsiniz. Ülkede para birimi Umman Riyali olduğu için seyahatinizin bütçesini önceden temkinli bir şekilde belirlemeniz, seyahat boyunca daha konforlu olmanızı sağlayacaktır.

Liman kenti olması sebebiyle de öne çıkan Maskat’ı keşfetmek için Maskat Gezi Rehberi’ni inceleyebilir; uçuş detaylarına göz atmak için Umman uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Irak

Zengin coğrafyası ve tarihi değerleriyle bilinen Irak’a seyahat etmek isterseniz; Bağdat, Erbil veya Süleymaniye’ye düzenlenen uçuşları inceleyebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla Bağdat’a 3; Erbil ve Süleymaniye’ye ise yaklaşık 2,5 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Irak’a seyahat vizeye tabiidir ve turistik amaçlı seyahatler 30 gün ile sınırlandırılmıştır. Para birimi Irak Dinarı olan ülkede bütçenizi zorlamadan, oldukça konforlu bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Irak şehirlerini özel rotaları ile keşfetmek için Bağdat, Erbil ve Süleymaniye gezi rehberlerini inceleyebilirsiniz. Seyahatinizi hemen planlamak için Irak uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Rusya

Sıra dışı kültürü ile ün kazanmış Rusya’ya seyahat planlıyorsanız; Moskova, Grozni, Krasnodar, Volgograd ve Mineralnye Vody uçuşlarından birini tercih ederek, seyahatinize dilediğiniz rotadan başlayabilirsiniz. Yeşil pasaporta vize zorunluluğu bulunmayan ülkeyi; seyahat amacınız doğrultusunda yılın her dönemi ziyaret edebilirsiniz. Para birimi Rus Rublesi olan ülkede, kur farkının çok az olması sebebiyle, rahat ve keyifli bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Ülkenin en çok ziyaret alan şehirlerinden Krasnodar ve Mineralnye Vody’yi tüm renkleriyle keşfetmek için gezi rehberlerine göz atabilirsiniz. Seyahat tarihlerinizi planlamak için Rusya uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İran

Eşsiz coğrafyası ve kültürü ile ziyaretçilerine mistik bir deneyim vadeden İran’a; İstanbul’dan Tahran’a düzenlenen direkt uçuşlarla yaklaşık 3,5 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Türk vatandaşları 90 günü aşmayan ziyaretleri için vizeden muaf olduğu için ülkeyi detaylıca keşfedebilirsiniz. Ülkede para birimi İran Riyali olduğu için seyahatinizi makul bir bütçe ile planlayabilirsiniz.

Seyahatinize, kozmopolit yapısıyla dikkat çeken Tahran’dan başlamak isterseniz, konaklamadan özel rotalara kadar pek çok detayı bulabileceğiniz Tahran Gezi Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Seyahatinizi hızla organize etmek isterseniz İran uçak bileti sayfasını hemen inceleyebilirsiniz.

Suudi Arabistan

Geleneksel yapısı, özel mutfağı ve iş olanakları öne çıkan Suudi Arabistan’ı ziyaret etmek için Cidde veya Dammam uçuşlarından birini tercih edebilirsiniz. İstanbul’dan düzenlenen direkt uçuşlarla Cidde’ye 3 saat 50 dakikada, Damman’a ise 4 saatte ulaşım sağlayabilirsiniz. Suudi Arabistan vize isteyen bir ülke olduğu için işlemlerin önceden tamamlanması oldukça önemlidir. Para birimi Suudi Arabistan Riyali olan ülkeyi hemen keşfetmek için Suudi Arabistan uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Ülkenin en çok ziyaret alan şehrini tüm güzellikleriyle incelemek için Cidde Gezi Rehberi’ne göz atabilirsiniz.

Kazakistan

Hem Orta Asya kültürünün hem de modern yapıların bulunduğu kozmopolit bir yapıya sahip olan Kazakistan’ı ziyaret etmek isterseniz Almati’ye düzenlenen uçuşları tercih edebilirsiniz. Almaata Uluslararası Havalimanı’na düzenlenen Pegasus uçuşları ile İstanbul’dan yaklaşık 5 saat 40 dakika içinde ülkeye ulaşım sağlayabilirsiniz. İpek Yolu üzerinde bulunması nedeniyle tarihi olarak büyük önemi olan Almati’de keşfedilecek yerlere göz atmak için Almati Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz. Türk vatandaşları bir ay süreyle vizeden muaf olduğu için ülkeyi dilediğiniz zamanda ziyaret edebilirsiniz. Ülkenin para birimi Kazakistan Tengesi olduğu için oldukça uygun fiyatlarla bir seyahat deneyimi yaşayabilirsiniz.

Orta Asya ve Rus kültürü etkisini her yerde görebileceğiniz Almati’den başlayacağınız eğlenceli bir deneyim yaşamak isterseniz Kazakistan uçak bileti sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Pegasus; en güzel destinasyonları, farklı rotaları ve keşfedilmeyi bekleyen doğal güzellikleri gezginlerle buluşturur. Siz de hemen Asya uçuş rotalarını inceleyerek rezervasyon yaptırabilir, eğlenceli ve renkli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.

Asya Uçuşları Hakkında Merak Edilenler

Asya kıtası rotaları güvenli mi?

Asya kıtasındaki turistik rotalar genel olarak sakin bölgelerdir. Coğrafik konumları sebebiyle İran, Irak, İsrail gibi ülkelere ziyaret edecek olan turistlerin önlem alması tavsiye edilir.

Asya’ya gitmeden önce mutlaka bilmeniz gerekenler nelerdir?

Asya kıtasında Türk kültürüne yakın olan Kırgızistan gibi ülkelerle birlikte farklı kültürlere sahip Rusya gibi ülkeler seyahat rotalarının vazgeçilmezleri arasında bulunur. Hem bu kültürlerin nasıl olduğu hem de gezip görülecek yerlerle ilgili önceden araştırma yaparsanız seyahatiniz çok daha keyifli geçecektir.

Bahreyn ve Kuveyt gibi ülkeler, kur farkından dolayı, oldukça pahalı ülkeler arasında kabul edilir. Seyahatten önce kur farkını takip etmek ve bütçenizi bu koşullarda planlamak oldukça önemlidir. Asya kıtası, her türlü iklim özelliğine sahip bir kıta olduğu için seyahat tarihlerinizi ayarlamadan hava durumunu kontrol etmeniz önerilir. Mesela Kazakistan ve Rusya, kışları oldukça soğuk ve çetin geçen ülkeler arasındadır; bu sebeple bu ülkelere ziyaret için genellik bahar ayları tercih edilir.

Asya kıtasındaki en popüler uçuş rotaları hangileridir?

Bahreyn, Katar, Kuveyt, Birleşik Arap Emirlikleri gibi ülkeler,  Asya kıtasında maceraperestlerin en sık tercih ettiği destinasyonlar arasında bulunur. Bbahreyn, Dubai, Doha ve Abu Dabi gibi şehirler havalimanlarına yakın merkezleri, tarihi ve doğal güzellikleriyle popüler rotaların başında gelir.

Asya kıtasına seyahat etmeyi planlayanların hazırlıklı olması gerekenler nelerdir?

Yolculuk yapılacak tarihlere bağlı olarak hava koşullarının değişebileceğini göz önünde bulundurarak hazırlık yapabilirsiniz. Özellikle Rusya gibi yüzölçümü çok geniş ülkelerde her bölgede farklı hava koşullarıyla karşılaşmanız mümkün.

Hem havalimanından farklı noktalara geçişlerde hem de ülke içinde yolcukluklarda toplu taşıma araçları ve taksilerden yararlanabilirsiniz. Her ülkedeki para birimi ile Türk Lirası arasındaki kur ve pazarlık payının olup olmadığı da öğrenilmesi gereken noktalardan biridir.

Ulaşımda daha hızlı ve rahat bir alternatif arıyorsanız Pegasus araç kiralama hizmetinden de yararlanabilirsiniz. Uçuşunuzdan önce rezervasyon yaparak bu eğlenceli deneyimi çok daha konforlu bir hale getirebilirsiniz.

-
Yukarı Yukarı