tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Krasnodar Gezi Rehberi

Otel Önerilerine Göz At Krasnodar Gezi Rehberi
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Rusya’nın Güney Rusya Federal Bölgesi’nde bulunan Krasnodar; ticaret, endüstri ve ulaşım açısından oldukça gelişmiş şehirlerden biridir. Karadeniz ile Azak Nehri arasında yer alan kent, yerleşim yerinin içinden geçen Kuban Nehri’nin de etkisiyle önemli bir transit noktasıdır. Rusya ve Kafkasya’nın ortak kültürüne sahip olan Krasnodar, 1942 yıllarında yaşanan işgaller sırasında tahrip edilmiş fakat kısa sürede restorasyon çalışmalarıyla eski görünümüne kavuşturulmuştur.

Krasnodar şehri

Köklü bir geçmişe sahip olan ve Çarlık Dönemi’ne ait binaların göz doldurduğu şehre, Bolşevik Devrimi sırasında halkın büyük direnişi nedeniyle kırmızı hediye anlamındaki Krasnodar ismi uygun görülmüştür. Krasnodar; Goryachy ve Timaşyovsk gibi şehirlere komşudur.

Krasnodar Hakkında Genel Bilgiler

Ülke: Rusya
Bölge: Güney Rusya Federal Bölgesi
Yüz ölçümü: 76.000 km2
Dil: Rusça
Ortalama sıcaklık: 11.6 C
İklimi: Ilıman
Bitki örtüsü: Bozkır
GMT ile arasındaki fark: GMT+3
Telefon Kodu: +7
Para Birimi: Rus Rublesi
Priz Tipi: Tip C


Krasnodar’a Nasıl Gidilir?

Krasnodar ticari ve endüstriyel açıdan oldukça gelişmiş bir şehirdir ve bu özelliğiyle yıl içinde fazla sayıda ziyaretçi alır. Pegasus Hava Yolları ayrıcalığı ile Krasnodar uçak bileti satın alarak; İstanbul’dan direkt, diğer şehirlerden ise İstanbul aktarmalı uçuşlarla Krasnodar’a ulaşabilirsiniz.

UCUZ UÇUŞ BUL

Krasnodar Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Krasnodar Havalimanı’ndan şehir merkezine ulaşım için kullanabileceğiniz pek çok toplu ulaşım seçeneği bulunur. Otobüs, troleybüs ve metro gibi toplu taşıma sistemleri ile şehir merkezine ulaşabilirsiniz. Daha hızlı bir ulaşım için taksi de tutabilirsiniz.

Krasnodar seyahatinizi daha konforlu ve keyifli kılmak isterseniz, Pegasus araç kiralama hizmeti sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Seyahat tarihlerinize göre sunulan araç seçeneklerinden beklentinize uygun ideal aracınızı seçebilir ve havalimanından teslim alabilirsiniz.


ARAÇ KİRALA

Şehir İçi Ulaşım

Krasnodar şehir içi ulaşım

Krasnodar’da şehir içi ulaşım; metro ve otobüsler ile sağlanmaktadır. Sovyet Rusya Dönemi’nden kalan oldukça gelişmiş demir yolu ağı sayesinde, şehirde hemen hemen her yere metro ile ulaşmak mümkündür. Otobüslerin de geniş bir hizmet ağı sunması sayesinde şehir içi ulaşım oldukça konforludur.

Krasnodar’a Ne Zaman Gidilir?

Krasnodar stadyum

Ilıman iklim etkisinde olan Krasnodar, kış aylarında oldukça soğuktur. Kış aylarında kentte sıcaklık ortalama 1 derece olduğu için özellikle nisan, mayıs ve ağustos ayları Krasnodar’ı ziyaret etmek için idealdir. 3 günde rahatlıkla gezebileceğiniz Krasnodar’da Rus kültürünü doyasıya hissedebilirsiniz.

Krasnodar’daki Festivaller

Kültürel açıdan oldukça gelişmiş olan Krasnodar’da yıl boyunca büyük eğlencelere sahne olan pek çok festival düzenlenir. Kültürden sanata, spordan siyasete pek çok katılımcıyı çeken festivaller Krasnodar şehri için oldukça önemlidir.

 • Krasnodar Dövme Festivali (Nisan – Mayıs)
 • Photovisa Fotoğraf Festivali (Kasım)
 • Kubana Festivali (Ağustos)
 • Krasnador Salsa Festivali (Nisan)

 

Krasnodar’da Gezilecek Yerler

Krasnodar, asırlardır hem kültürel hem de sanatsal açıdan eşsiz eserlere ev sahipliği yapan bir şehirdir. Mimari açıdan muhteşem eserlerin bulunduğu Krasnodar’da hem modern hem de klasik eserlere rastlamak mümkündür.  

Kovalenko Sanat Müzesi

Sanat Müzesi dendiğinde akla ilk gelen mekânlardan biri olan Kovalenko Sanat Müzesi, bölgenin en eski ve değerli müzeleri arasındadır. 10 bine yakın eserin bulunduğu müzede Rusya kültürüne ait pek çok eser sergilenir. 20. yüzyılın başında inşa edilen bu müze Rusya’da en çok ziyaretçi alan yerlerdendir.

Krasnodar Askeri Ekipman Müzesi

1. Dünya Savaşı sırasında kullanılan tank ve diğer askeri ekipmanların sergilendiği açık hava müzesinde lunapark vb. alanlar da bulunur.

Alexander Nevsky Katedrali

Krasnodar Alexander Nevsky Katedrali

Ortodoks inancına mensup insanlar için önemli mabetlerden biri olan bu katedral 200 yıl önce inşa edilmiş olsa da 1932’de hasar görmüş ve 2006 yılında restore edilmiştir. Özü korunarak yapılan restore işlemi sonrasında eski ihtişamını tekrar kazanan katedral; turistik açıdan oldukça dikkat çekici olmasının yanı sıra ibadete de açıktır.

Büyük Katerina Anıtı

Krasnodar Büyük Katerina Anıtı

Rus tarihinde önemli bir yere sahip olan ve II. Katerina adına yaptırılan bu yapıt, Krasnodar halkının imparatoriçeye olan sevgisinin göstergesidir. Bolşevik devrimi sırasında aslı yakılan ve tahrip edilen heykel daha sonra tekrardan yapılmıştır. Günümüzde bir parkın içinde konumlandırılan II. Katerina anıtı görenleri kendine hayran bırakır.

Red Street

Modern anlamda ziyaret edilmesi gereken en önemli mekânlardan bir tanesi olan Red Street, Krasnodar’ın en işlek caddelerinden bir tanesidir. Alışveriş ve eğlence mekânlarının da bulunduğu Red Street mutlaka görmeniz gereken yerlerden biridir.

Krasnodar’da Nerede Kalınır?

Krasnodar Otelleri

Krasnodar, 80’i aşkın oteli ile konaklama konusunda asla sorun yaşamayacağınız bir şehirdir. Özellikle şehrin merkezi yerlerinde bulunan otellerde uygun fiyatlara lüks bir şekilde rahatça konaklayabilirsiniz. Krasnanya olarak bilinen Kızıl Cadde ise turistlerin konaklama için en çok tercih ettiği caddelerin başında gelir.


OTEL REZERVASYONU YAP

Krasnodar’da Ne, Nerede Yenir?

Krasnodar yemekleri

Geleneksel Rus ve Kafkas mutfağının harmanlandığı Krasnador mutfağında, esmer buğdaydan yapılan ve içine mantar, süzme peynir ve lahana koyulan “blini” en çok tüketilen hamur işlerinden biridir. Özellikle vejeteryanların hoşlanacağı bir yemek olan ve lahana turşusu, kaynamış pancar, soğan, patates ve havuç ile yapılan “vinegrette” oldukça lezzetlidir. Krasnador’a geldiğinizde mutlaka içmeniz gereken yöresel içeceklerin başında ise kvass ve sbiten gelir. Genellikle şehirdeki restoranlar Kubanskaya Caddesi üzerindedir. Krasnador’daki ünlü restoranlar: 

 • Olivye salatası, Rus Salatası: Barin 
 • Shchi: Tommi Lee
 • Pelmeni: Myasolove
 • Geleneksel Yemekler: Stan, Dikanka, Borshhberry ve The Pech

 

Krasnodar’da Ne, Nereden Alınır?

Krasnodar alışveriş

Krasnodar; cam ve seramik konusunda eşsiz hediyelik eşyalar alacağınız şehirlerden biridir. Geleneksel dükkânları ve modern AVM’leri bulabileceğiniz Krasnodar’da Red Street ve Stasova Caddesi’nden alışveriş yapabilirsiniz. Bunun yanında OZ MALL ve Gallery Krasnodar Sjopping Mall da alışveriş yapabileceğiniz mekânlar arasındadır. Sevdiklerinize matruşka, magnet, Rus şalları ve yöresel kıyafetler alabilirsiniz.

Krasnodar’da Gece Hayatı

Krasnodar gece hayatı

Rusya’daki diğer şehirlere göre gece hayatı biraz sönük olsa da Krasnodar gece hayatı sizi tatmin edici seviyede olacaktır. Dans ve eğlence mekânlarının yoğunlukta olduğu Karasunskaya Caddesi’nde bulunan pub ve gece kulüplerinde eğlencenin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Önemli Telefonlar

Ülke Kodu: 7

Şehir Kodu: 8612

Krasnodar Havalimanı: 7 800 301-19-91

Polis: 102

Ambulans: 103  

Yukarı Yukarı