BolBol
Üye Girişi

Batum Gezi Rehberi

Keşif Bülteni
Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Küçük yüz ölçümüne rağmen bünyesinde farklı yaş gruplarından bireylere hitap eden zengin güzellikleri barındırması, Batum’un popüler bir tatil destinasyonu haline gelmesindeki ana etkeni oluşturuyor. Görkemli meydanları, göz alıcı heykelleri, Sovyet mimarisi, yemyeşil doğası olan bir yerden bahsediyoruz. Eğlenerek stres atmayı planlayan gezginler, hafta sonlarında adeta şehre akın ediyor. Kültürel gezintilerden hoşlananlar ise daha uzun süreli tatil planları yaparak Batum’un doğal güzellikleri ve zengin kültürel birikimini detaylıca tanımayı amaçlıyor.

Batum Hakkında Genel Bilgiler

Ülke: Gürcistan
Bölge: Kafkaslar  
Yüz ölçümü: 64,9 km²
Dil: Gürcüce
Ortalama sıcaklık: 14.2 °C
İklimi: Nemli Subtropikal
Bitki örtüsü: Orman
GMT ile arasındaki fark: GMT+4
Telefon Kodu: +995 222
Para Birimi: Gürcistan Larisi
Priz Tipi: Tip C


Batum Nerededir? Komşuları Kimlerdir?

Karadeniz kıyısına kurulu Batum, Gürcistan’ın güneydoğusunda yer alıyor. Şehir, Acara Özerk Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi olma özelliği taşıyor. Türkiye ile sınır komşusu olan Batum, Artvin’in yeşil dokusu ile öne çıkan ilçesi Hopa’ya oldukça yakın konumda bulunuyor. Sarp Sınır Kapısı’na yalnızca 20 kilometre uzaklıktaki Batum’un başkent Tiflis ile arasındaki mesafe ise 262 kilometre.

Batum’a Ne Zaman Gidilir? 

Batum'a ne zaman gidilir

Tüm yıl boyunca nemli subtropikal iklimin etkisi altında olması, Batum’un Türkiye’ye yakın mesafedeki dört mevsim seyahat edilebilecek yurt dışı tatil destinasyonları arasında yer almasını sağlıyor. Ancak kışın hem yağışlı gün sayısı fazla hem de gün ışığından yararlanma süresi az olduğundan gezginler, bahar ve yaz aylarında şehre gitmeyi daha çok tercih ediyor. Kışın gelirseniz Goderdzi Kayak Merkezi’ne uğrayabilirsiniz.

Mayıs ve kasım ayları arasındaki zaman dilimi, Batum’un en fazla ziyaretçiyi ağırladığı dönem olarak öne çıkıyor. Çünkü yaklaşık yedi ay süren turizm sezonu boyunca hem hava şartları daha istikrarlı oluyor hem de güneşin etkisini uzun süre hissettirdiği günlerde Batum’un kültürel ve doğal güzelliklerini keşfetmek ciddi anlamda kolaylaşıyor.

Gezmek İçin Kaç Gün Kalmak Gerekir?

Kapladığı alan göz önünde bulundurulduğunda, Batum’u gezmek için iki-üç günlük süre yeterli oluyor.

Batum’da Festivaller

Batum, turizm sezonu dâhilinde birbirinden güzel kültürel etkinliklere sahne oluyor. Dolayısıyla seyahat tarihinizi kentte düzenlenen festivallere denk gelecek şekilde belirlerseniz, beklentinizin çok ötesinde tatil deneyimi yaşama olanağı bulabilirsiniz.

 • Yaz Festivali (Haziran)
 • Karadeniz Caz Festivali (Temmuz)
 • Batumoba (Eylül)
 • Batum Uluslararası Film Festivali (Eylül)
 • Batum Kuş Gözlem Festivali (Eylül)

Batum’a Nasıl Gidilir? 

Gürcistan’da Abhazya ve Acara olmak üzere iki özerk bölge bulunuyor. Batum da Acara Özerk Cumhuriyeti’nin yönetim merkezi olarak kabul ediliyor. Artvin ve Ardahan sınırında bulunan Batum’un diğer komşusu da Rusya. 

Batum’a mümkün olan en kısa sürede ulaşmanın yolu, uçak seferlerinden yararlanmaktan geçiyor. Batum uçuşlarıyla şehre kısa sürede ulaşabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan gerçekleştirilen direkt uçak seferleri, 2007 yılında kullanıma açılan Batum Havalimanı’nda noktalanıyor. İki şehir arasındaki yolculuk, ortalama 2 saat sürüyor. Batum'a Trabzon ve Tiflis üzerinden kara yolu ile de rahatça ulaşabilirsiniz. Bu şehirlere uçak seferleriyle ulaştıktan sonra kısa süreli kara yolculuklarıyla Batum'a varmanız mümkün. Ayrıca Rize-Artvin Havalimanı Batum’a açılan Sarp Sınır Kapısı’ndan 1 saat uzak bir mesafede yer alıyor.

UCUZ UÇUŞ BUL

Batum’da Ulaşım İmkânları 

Batum şehir merkezi, oldukça küçük bir alanı kaplıyor. Haliyle yürümek, gezilecek yerlerin neredeyse tamamını bünyesinde barındıran şehir merkezini keşfetmek adına en ideal ulaşım yöntemi. Şehir merkezinin bir ucundan diğerine yürümek yaklaşık 45 dakika sürüyor.

Toplu Taşıma

Batum'da ulaşım

Batum’da toplu taşıma ve taksileri kullanarak ulaşım sağlayabilirsin. Ulaşım ihtiyacını ekonomik yoldan çözümlemeyi tercih ederseniz Batum Kart satın alıp otobüs veya minibüslere binebilirsiniz. Otobüs güzergâhları ve hangi minibüsün nereden geçtiğini öğrenmek için turizm bilgilendirme ofisinden öğrenebilirsiniz. Gece yarısından sonra taksiler, şehir içerisinde yararlanabileceğiniz tek seçenek haline geliyor. Gezginlerin, Batum'da şehir içi ulaşım konusunda sıkça tercih ettikleri iki yöntem daha bulunuyor. Bütçenize bağlı olarak araç kiralayıp görmek istediğiniz yere dilediğiniz an gitme özgürlüğüne kavuşabilirsiniz. Alternatif olarak sahil kenarındaki istasyonlar aracılığıyla bisiklet de kiralayabilirsiniz.

Batum Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Batum Uluslararası Havalimanı, şehir merkezinin 2 kilometre kadar güneyinde yer alıyor. Bu mesafeyi aşmak için uygun fiyatlı otobüs ve minibüs seferlerinden yararlanabilirsiniz. 9 ve 10 numaralı otobüsler, doğrudan kent merkezine ulaşım imkânı sağlıyor. Havalimanından kent merkezine transfer esnasında konforlu yolculuk deneyimi yaşamak adına taksiye binmeyi de tercih edebilirsiniz. Havalimanındaki taksilerde de tıpkı şehir içerisindekiler gibi gidilen mesafeye göre ücret belirleniyor. Yolculuk sonunda şoföre ödemeniz gereken ücreti taksimetreye bakarak öğrenebilirsiniz.


ARAÇ KİRALA

Batum’da Gezilecek Yerler

Batum, genelde eğlence olanaklarıyla anılıyor. Ancak sınırları dâhilinde zengin kültürel çeşitliği ve tarihi birikimi de barındırıyor. Batum'un popüler cazibe merkezlerine gezi programınızda yer verirseniz, kentin bu yönlerini tanıma olanağının dışında fotoğrafını çekebileceğiniz birbirinden güzel manzaralarla karşılaşma imkânı yakalayabilirsiniz.

Alfabe Kulesi

Alfabe Kulesi, Batum

Gürcü alfabesinin benzersizliğinin simgesi olarak DNA’nın çift sarmallı yapısından esinlenilerek inşa edilen Batum Bulvarı üzerindeki Alfabe Kulesi, Miracle Park’ın içerisinde bulunuyor. 130 metre yüksekliğindeki bu sarmal yapı şehrin en yüksek noktalarından biri. Akşamları ışıklandılan ve göz alıcı bir görünüm kazanan kulenin üzerinde ayrıca Gürcü alfabesindeki harflerle bezenmiş 33 levha bulunuyor. Dilerseniz bu kuledeki restoranda manzara eşliğinde keyifli bir akşam yemeği yiyebilir ve panoramik şehir manzarasının tadını çıkarabilirsin.  

Ali ve Nino Heykeli

Kurban Said’in ölümsüz eserinden ilham alınarak yapımı gerçekleştirilen ve Batum’un merkezinde Bolşevik Devrimi’nin öncesinde Müslüman bir Azeri genci olan Ali Han Şirvanşir ile Hristiyan Gürcü kızı Nino Kipiani arasındaki trajik aşk öyküsünden esinlenerek yapılan iki insan silüetinden oluşan 8 metrelik heykel, her on dakikada bir değişen açısıyla ziyaretçilerine hoş görüntüler sunuyor. Heykelin hareketinin tamamını izlerseniz, imkansız bir aşkı anlatan eserin baş kahramanları Ali ve Nino'yu simgeleyen parçaların kucaklaşmasını görebilirsiniz. 

Gürcü heykeltıraş Tamara Kvesitadze’nin yarattığı bir kadın ve bir erkek figüründen oluşan kinetik heykeller her gün saat 19.00’da birleşiyor. Kısa bir süre sonra ise ayrılıyor. Bu etkileyici heykeli şehrin farklı noktalarından görebilirsiniz, ziyaret etmek isterseniz sahile inmeniz yeterli. 

Astronomik Saat Kulesi

Astronomik Saat Kulesi, Batum

Prag ve Viyana’da da bulunan astronomik saat kulesinin Avrupa Meydanı ile buluşması Avrupa ülkelerindeki gibi eski bir zamanda gerçekleşmiyor. 2010 yılından bu yana çanlarını çalarak gezegenlerin konumlarını gösteren saat kulesi Batum’a geldiğinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken bir yer. 

Piazza Meydanı

Piazza Meydanı, Batum

İtalyan esintileri taşıyan meydan, Eski Kent sınırları içerisinde yer alıyor. Gürcü mimar Vazha Orbeladze’nin tasarladığı alan, mozaik çalışmaları ve saat kulesi ile dikkatleri üzerine çekiyor. Meydan aynı zamanda şehrin en lüks restoran ve mağazalarına ev sahipliği yapıyor. Batum’da İtalyan esintilerinin peşine takılmak isterseniz bu güzel meydanda mutlaka vakit geçirmenizi öneririz.

Batum Arkeoloji Müzesi

Batum Arkeoloji Müzesi, Gürcistan’ın en eski müzelerinden biri olma özelliğini taşıyor. Zengin koleksiyonu vasıtasıyla Batum’un tarihini merak eden gezginleri kendisine çekmeyi başaran müzede, farklı dönemlere ait bronz kaplar ve seramik eşyalar sergileniyor. 1994 yılında kapılarını ziyarete açan kültürel tesiste sergilenen arkeolojik buluntular hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için rehberli turlara katılabilirsiniz.

Batum Botanik Bahçesi

Botanik Bahçesi, Batum

Şehir merkezi ile arasında 9 kilometre mesafe bulunan botanik bahçesi, 109 hektarlık alanı kaplıyor. Deniz kıyısındaki eğimli arazi üzerine 1912 yılında kurulan tesiste, Kafkaslar başta olmak üzere dünyanın farklı bölgelerine özgü 1800 farklı bitki ve ağaç türünü görebilirsiniz. Fransız Michael D’Alfons bu bölgeden çok etkilenip ilk olarak Fransa’dan getirdiği bitkilerle botanik bahçesinin temellerini atmış. Sonrasında bahçe Asya, Amerika, Avusturalya gibi dünyanın bambaşka uçlarından da binlerce çeşit bitkiyle dolmuş. Dünyanın en büyük botanik bahçelerinden biri olan Batum Botanik Bahçesi’ni mutlaka gezilecek yerler listene eklemenizi öneriyoruz.

Batum Bulvarı

Batum Bulvarı, Batum

Heykeller, çeşmeler, fıskiyeler, kafeler, parklar ve bisiklet için ayrılmış yollarıyla şehrin en keyifli noktalarından biri. Bulvarın uzunluğu neredeyse 7 km, dilerseniz burada keyifli bir yürüyüş yapabilirsiniz. Kent manzarasına hâkim bir yer ararsanız, dönme dolaba binebilirsiniz. Bulvarın sahil kısmında plajlar da bulunuyor. Dilerseniz hem burayı hem de gezilecek yerler arasında önerdiğimiz bazı durakları bir rehber eşliğinde ücretsiz olarak gezebilirsiniz. Free Walking Tour in Batumi web sayfası üzerinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Argo Teleferiği ve Sputnik Tepesi

Argo Teleferiği, Batum

Şehirden Anuria Dağı'nın zirvesine doğru çıkan Argo Teleferiği, Batum’a gelindiğinde mutlaka görülmesi gereken manzaralar sunuyor. 12 dakika süren konforlu teleferik yolculuğu sonlandığında kendinizi Sputnik Tepesi’nin zirvesinde bulacaksınız. Burada ister restoranda vakit geçirin, ister kafkas danslarını seyredin. Karadeniz’in güneşle buluşan kızıllığını izlemek için şahane bir adres. Detaylı bilgi ve bilet almak için Argo Cable Car web sayfasını ziyaret edebilirsin. 

Gonio Kalesi

Gonio Kalesi, Batum

Batum’da Roma’nın izlerini sürebileceğin bir nokta bulunuyor. Gonio Kalesi (Apsaros Kalesi) Batum şehir merkezinden 15 km uzaklıkta yer alıyor. On İki Havari’den biri olan Aziz Matthias'ın mezarının burada olduğuna inanılıyor.

Türkiye sınırına sadece 4 kilometre uzaklıktaki kale, Gürcistan topraklarında varlığını koruyan en eski askeri yapı unvanını elinde bulunduruyor. Romalılar’ın inşa ettikleri ve M.Ö. 2. yüzyılda küçük bir kent haline geldiği anlaşılan yapıyı bir rehber eşliğinde gezerseniz, zaman içerisinde hakkında türetilen çeşitli efsaneleri dinleme şansı bulabilirsiniz.

Miracle Park

Miracle Park, Batum

Yıl içinde pek çok konser ve festivale ev sahipliği yapan Miracle Park, her zaman eğlenceli ve büyüleyici. Özellikle akşam saatlerinde farklı renkleri de yanına alarak ziyaretçilerine görsel bir şölen sunuyor. Gündüz saatlerinde ise parkın yeşil alanlarının tadını çıkarabilirsiniz. Ali ve Nino Heykeli, Alfabe Kulesi, Deniz Feneri ve dönme dolabın da bu güzel parkta yer aldığını söyleyelim.  

Nurigeli Gölü

Nurigeli Gölü, Batum

Batum’un yapay bir gölü olan Nurigeli, Batum Bulvarı’nda bulunuyor. Eşsiz bir manzaraya sahip gölün kenarında piknik yapabilirsiniz. Dilerseniz gölde tekne gezintisine bile çıkabilirsiniz. Şehrin içerisinde doğal alan hissi yaratan bu mekana uğramanızı öneririz.

Neptün Çeşmesi

Neptün Heykeli, Batum

Batum’un renkli ve tarihi tiyatro meydanında gezerken Bologna’nın Nettuno Meydanı’ndan tanıdık bir eser karşınıza çıkabilir. Bunun sebebi ise meydana ihtişam katan Poseidon/Neptün heykelli bir çeşme. Bologna’daki Neptün Heykeli’nin bir kopyası olan eser gerçekten çok etkileyici. 

St. Nicholas Kilisesi (St. Nicholas Orthodox Churc)

St. Nicholas Kilisesi, Batum

Şehrin en eski kiliselerinden biri olan St. Nicholas Kilisesi, 150 yıllık bir geçmişe sahip. Şehir Osmanlı egemenliği altındayken yapılmış olan kilisenin taşlarının da Trabzon’dan getirildiği söyleniyor. Geçmiş zamana bir yolculuk yapmak isterseniz şehir merkezinde bulunan kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

Batum’da Nerede Kalınır?

Gürcistan’ın ikinci büyük kentinde tatil yapmayı planlıyorsanız, konaklama tesisi arayışınızda iki farklı bölgeye yoğunlaşabilirsiniz. Bu bölgelerin en popüleri olan Old Boulevard yani Eski Bulvar sınırları içerisinde şehrin en çok ilgi gören noktaları konumundaki Batum Bulvarı ile Avrupa ve Piazza meydanları bulunuyor. Eski Bulvar civarındaki oteller, kentin popüler gezilecek yerlerine kolay ulaşım imkânına sahip olmak isteyen gezginler tarafından tercih ediliyor.

Karadeniz sahiline paralel uzanan Yeni Bulvar ise adından da kolayca anlayabileceğiniz üzere şehrin modern yüzünü temsil ediyor. Bölgedeki oteller, daha çok çocuklu ailelerden yoğun ilgi görüyor. Aynı zamanda Karadeniz manzarasına karşı konaklamak isteyen gezginler de otel rezervasyonu esnasında şehrin bu kesimindeki tesisler arasından seçim yapmaya özen gösteriyor.


OTEL REZERVASYONU YAP

Batum’da Ne Nerede Yenir?

Batum mutfağının özünü, hamur işlerinin ve kırmızı etin dengeli kullanımı oluşturuyor. Hatta yerel halkın severek tükettiği Harço isimli pirinç çorbasının içerisine bile lezzetini artırması için et konuluyor. Seyahat ettiğiniz destinasyonlarda yerel mutfağa özgü lezzetlerin tadına bakmaya öncelik veriyorsanız, peynir çeşitlerine ve farklı aromalara sahip gazozlara da sofranızda yer açabilirsiniz. Gürcü pidesi ya da yerel dildeki adıyla Haçapuri, şehirdeki restoranların menülerini süsleyen en önemli tarif olma özelliği taşıyor. Birçok farklı çeşidini bulabileceğiniz pideye ek olarak güveçte kuzu etini de deneyebilirsiniz. Şaşlık yerken ise çeşit çeşit sosların tadına bakma fırsatı bulabilirsiniz. Yemeğin sonunda tatlı bir şeyler tüketmek isterseniz, ballı cevizli fırınlanmış elma ya da cevizli sucuğu andıran churchkhela tüketebilirsiniz.

Batum’ Restoran Önerileri:

Geleneksel Gürcü Yemekleri: Ajarian House, Up and Down, Megrul-Lazuri, VOX, San-Remo

Dünya Mutfağı: Heart of Batumi, Ukrainochka

Kafeler: Fanfan, Privet iz Batuma

Batum’dan Ne Hediye Alınır? Nereden Alışveriş Yapılır?

Batum tatiliniz esnasında otantik ürünler satın almak istediğinizde, ahşap oymacılığı ile uğraşan dükkânlara yönelebilirsiniz. Bu ürünler dışında kentin birçok önemli turistik noktasında klasik tipteki hediyelik eşyaların satıldığı mekânlara denk gelebilirsiniz. Şehirde ayrıca parfüm, elektronik eşya ve tekstil fiyatları da oldukça makul seviyelerde. Batum'da farklı kategorilere ait ürünleri tek bir çatı altında sunan alışveriş merkezlerinin başında Batumi Mall geliyor. Eğer lüks markalar ilginizi çekiyorsa Piazza Meydanı’nı çevreleyen mağazalara göz atabilirsiniz.

Batum Gece Hayatı

Batum'da gece hayatı

Batum, gece hayatıyla ve eğlence mekanlarıyla haklı bir üne sahip. Özellikle yaz aylarında Batum’a giderseniz, gece hayatının ne kadar renkli olduğuna kendi gözlerinizle şahit olabilirsiniz. Şehirde faaliyet gösteren kumarhaneler, gece kulüpleri ve barlar gezginlere keyifli anlar yaşatmak için saat 23.00’dan itibaren adeta birbirleriyle yarışıyor. Üstelik çoğu mekânda eğlence, sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor. Nezih bir atmosferde eğlenmek niyetindeyseniz, Piazza Meydanı civarındaki eğlence mekanlarına yönelebilirsiniz. Sakin ve sevimli bir ortam arayışında olanlar içinse şehirdeki en ideal mekânların başında Vinyl Bar geliyor. Clouds Bar & Restaurant ise konuklarına enfes Karadeniz manzarası eşliğinde canlı performansları dinleme imkânı sağlıyor.

Batum’a Gitmeden Önce Bilmeniz Gerekenler

 • Batum’da tatil yapmak isteyen gezginler için vize şartı aranmıyor. Ancak ülkeye giriş sırasında kimliğinizin 10 yıldan eski olmaması gerekiyor.
 • Şehirde iletişim konusunda pek sorun yaşanmıyor. Yine de akıllı telefonlarınıza harita ve çeviri uygulamaları yükleyerek potansiyel sorunların üstesinden kolayca gelebilirsiniz.
 • Yerel halk, trafik kurallarına sıkı biçimde uyuyor. Üstelik kural ihlalleri anında cezalandırılıyor. Bu nedenle Batum yaya dostu bir kent olarak tanınıyor.

Önemli Telefonlar

 • Alan Kodu: +995
 • Batum Şehir Kodu: 222
 • Polis: 122
 • Ambulans: 113
 • İtfaiye: 111
 • Batum Uluslararası Havalimanı: +995 422 23 51 00
 • Batum Başkonsolosluğu: +995 422 25 58 00
SIKÇA SORULAN SORULAR
Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.