tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz Bağdat Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Bağdat Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Cum
32ºC
45ºC
Cum
Cmt
35ºC
45ºC
Cmt
Paz
35ºC
45ºC
Paz
Varış Havalimanı: Bağdat Uluslararası Havalimanı
İstanbul – Bağdat uçuş süresi: 3 saat

Tarih boyunca İslam aleminin kültürel merkezlerinden biri kabul edilmiş olan Bağdat, Irak’ın başkentidir. Orta Doğu’nun Kahire ve Tahran’ın ardından en büyük üçüncü şehri olan Bağdat sayısız medeniyete ev sahipliği yaptığı gibi, Emeviler’den sonra İslam Devleti’nin yönetimini ve halifeliği almış olan Abbasiler’e de birkaç asır boyunca başkentlik yapmıştır. Dicle Nehri’nin iki yakası üzerinde bir ovada yer alan şehrin ismi Farsça “Tanrı’nın armağanı” anlamına gelmektedir.   

Mezopotamya’nın kültürel zenginliğine dair en iyi örneklere ev sahipliği yapan Bağdat’ı uygun fiyatlı ucuz uçak bileti fırsatıyla ve Pegasus avantajlarıyla ziyaret edin. 

Pegasus Bağdat’a İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden aktarmalı ve direkt uçuşlar düzenlemektedir. İstanbul’dan Irak’ın en büyük havalimanı olan Bağdat Uluslararası Havalimanı’na uçuşlar ortalama 3 saat sürmektedir. Avrupa şehirleri ve Türkiye’deki diğer şehirler üzerinden İstanbul aktarmalı olarak uçuşlar düzenlenir. Bağdat üzerindense 42 farklı destinasyona ulaşım sağlanır.   

Bağdat Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım 

Bağdat Uluslararası Havalimanı şehir merkezinden 16 km uzaklıktadır.  

Havalimanından şehir merkezine ulaşımda teksilerden yararlanılmaktadır. Taksimetre uygulamasının olmadığı şehirde gideceğiniz lokasyona göre taksiciyle fiyatta anlaşmanız gerekmektedir. Aynı zamanda taksileri diğer yolcularla ortak kiralama imkânınız da bulunmaktadır.   

Pegasus araç kiralama sayfasını ziyaret ederek, dilediğiniz aracı kiralayabilir, seyahatinizi en başından konforlu kılabilirsiniz.  

Şehir içi Ulaşım 

Bağdat’ta turistler için en ideal ulaşım aracı taksidir. Havalimanı ve şehir içinde taksileri rahatlıkla kullanabilirsiniz. Bunun dışında şehirde toplu ulaşım ne yazık ki gelişmemiş olduğu için kullanılamamaktadır. 

Bağdat’ta konaklama seçenekleri oteller ve pansiyonlarla sınırlıdır. Güvenli bölge denilen Green Zone bölgesinde merkezi otellerde kalınması tavsiye edilir. Şehir merkezindeki bu bölgede çeşitli fiyat aralıklarında otel ve pansiyon seçenekleri bulabilirsiniz. Otel rezervasyonu yapmak ve daha fazla seçenek bulmak için Pegasus’un oteller sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Irak mutfağına genel olarak et yemekleri, bakliyatlar ve bol baharatlar karşımıza çıkar. Orta Doğu mutfağının en güzel örneklerini Bağdat’ta tatma imkanı bulabilirsiniz.    

Bağdat ziyaretiniz sırasında ilk denemeniz gerekenlerden biri biryanidir. Bol baharatlı ve tavuklu pilava benzer bir yemek olan biryani, çeşnisi bol bir lezzettir ve Bağdat’ta neredeyse her restoranda bulabilirsiniz.   

Balık yemeklerine ilginiz varsa masgoulf denemeniz gerekenler arasında yer alıyor. Izgara sazan balığı olan masgoulf yeşillikler, limon ve narla birlikte servis edilen değişik bir sunuma sahiptir. Kabak dolmasının Orta Doğu versiyonu olan Şıhıl Mahşi ise tanıdık bir tat arayanlar için ideal olacaktır. Daha fazlasını öğrenmek için "Bağdat'ta Nerede Ne Yenir?" sayfasını inceleyebilirsiniz. 

Bağdat ziyaretinizden önce mutlaka bilmeniz ve hazırlıklı olmanız gereken bilgilere aşağıdaki başlıklarda ulaşabilirsiniz.   

Vize Hakkında 

Irak’a yolculuk yapmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize zorunlu tutulmaktadır. Irak temsilciliklerine başvuruda bulunarak yolculuk öncesi vize alınabilmektedir. Irak’a Türkiye dışından bir ülkeden seyahat eden Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının Irak Başkonsolosluğu ya da Büyükelçiliğinden bize almaları zorunludur.   

Çevre Şehirler 

 • Selahaddin (196 km)
 • Diyala (67 km)
 • Kerbela (107 km)
 • Babil (100 km)

Hava Durumu 

Bağdat’da hâkim olan iklim çöl iklimidir. Yaz ayları oldukça sıcak ve kurak geçer. Çöl iklimi sebebiyle yıl boyunca yağış oranları da oldukça düşüktür. Kış ve sonbahar ayları Bağdat’ı ziyaret için en ideal aylardır. Sıcaklıklar görece düşer, serin ve yumuşak bir hava hâkim olur.   

Önemli Telefonlar 

 • Ülke Kodu: +964
 • Şehir Kodu: 1
 • Bağdat Uluslararası Havalimanı Telefonu: +964 790 140 3537
 • Acil Durum Hattı: 122

Bağdat asırlarca ev sahipliği yaptı medeniyetlerin izlerini günümüzde de taşımaktadır. Kültür gezisi düzenlenebilecek en iyi lokasyonlardan biri olarak öne çıkan şehirde Mezopatamya’nın zenginliklerinin sergilendiği müzeler, mimari yapılar ve camiiler görülmesi gerekenler arasında yer alır.   

500 yıl boyunca Bağdat’ın hakimiyetine sahip olmuş olan Abbasi’lerin etkileri günümüze değin gelmiştir. En iyi mimari örneklerinden biri Dicle nehrine bakan ve şehrin kuzey kapısında yer alan Abbasi Sarayı’dır. Halife El-Naser döneminde inşa edilmiş olan yapı 1963 yılında Al-Mustansereyya Üniversitesine tahsis edilmiştir ve günümüzde de hala bu şekilde kullanılmaktadır.   

Uygarlığın doğduğu en önemli bölgelerden biri olarak kabul edilen Mezopotamya’ya dair eserlerin sergilendiği Irak Ulusal Müzesi de görülmeye değer bir başka zenginliktir. İngiliz yazar Gertrude Bell’in 1926 yılında sergiye açtığı müzede 5 bin yıllık insanlık tarihini gözler önüne seren 170 binden parçadan fazla eser sergilenmektedir. Yerel tarih hakkında bilgilenmek isteyenler içinse Bağdadi Müzesi iyi bir seçim olacaktır. 1970 yılında hizmete açılmış olan müze, yerel halkın yaşayışı ve kültürüne ışık tutmaktadır.   

İslam mimarisine en iyi örneklerden birkaçı da Bağdat’da yer almaktadır. Kazimeyn Camii, bu camiler arasında en çok tursit çeken yerlerden biridir. Umm al-Qura Cami de görülmeye değer bir mimariye ve 4 minareye sahiptir. Şehirde gezilecek rotaları detaylarıyla incelemek için Bağdat Gezi Rehberi sayfasını ziyaret edebilirsiniz. 

SIKÇA SORULAN SORULAR

Ucuz Bağdat bileti nasıl bulurum?

Düzenlediğimiz özel kampanya ve indirimleri takip ederek daha ucuza Bağdat uçak bileti bulmanız mümkün. BolBol üyeliği sayesinde kampanya ve indirimleri daha rahat takip edebilir ve fırsatları kaçırmadan ucuz uçak bileti alabilirsiniz. Daha önceden ziyaretinizi planlayarak da ucuz uçak bileti bulmanız mümkün.

Ankara Bağdat uçuşları kaç saat sürmektedir?

Ankara – Bağdat arası uçuşlar yaklaşık 2 saat 30 dakika sürmektedir.

İstanbul – Bağdat uçuşu kaç saat sürmektedir?

İstanbul – Bağdat arası uçuşlar yaklaşık 3 saat sürmektedir.

Bağdat’ı neden ziyaret etmeliyim?

Bağdat kültür gezisi için harika bir destinasyondur. Mezopotamya’nın kültürel zenginliklerine tanıklık etmek ve günümüze olan etkilerini görmek isteyenler mutlaka Bağdat’ı ziyaret etmek isteyeceklerdir. Sümerler, Babiller, Asurlular gibi uygarlıklara ev sahipliği yapmış coğrafyaya da İslam ve Arap kültürünü de deneyimleme imkânı bulacaksınız. Orta Doğu mutfağını keşfetmek için de harika bir başlangıç olacaktır.

Bağdat seyahati için ideal dönem nedir?

Bağdat’ı ziyaret etmek için en ideal dönem sonbahar ya da kış ayları olacaktır. Çöl iklimi sebebiyle yazlar çok sıcak ve kurak geçer ancak kış aylarında ılıman bir iklim görülür. Yağış oranları da kış ve sonbahar aylarında oldukça düşüktür.

Bağdat’ı gezmek için kaç gün konaklamalıyım?

Bağdat’ı gezmek için 3-4 günlük bir seyahat yeterli olacaktır.

Bağdat güvenli bir şehir mi?

Şehirde terör saldırıları olabildiği için güvenli bölgeleri seyahat edeceğiniz zaman diliminde önceden incelemeniz ve seyahatinizi buna göre planlamanız oldukça önemlidir. Şehirdeki gezi planlarınızı gündüz saatlerinde yapmanızda yarar vardır.

Bağdat pahalı bir şehir mi?

Bağdat alışveriş ve konaklama için uygun fiyatlı seçeneklere sahiptir.

Yukarı Yukarı