tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

En Ucuz Karaçi Uçak Bileti Fiyatları

-

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

Karaçi Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Pzt
28ºC
38ºC
Pzt
Sal
28ºC
37ºC
Sal
Çar
27ºC
32ºC
Çar

Yakındaki Şehirler

Varış havalimanı: Jinnah Uluslararası Havalimanı
İstanbul - Karaçi uçuş süresi: 5 saat 15 dakika

Işıkların Şehri’ne eşsiz bir yolculuğa hazır mısınız? Pakistan’ın en büyük kenti Karaçi, tarihi, kozmopolit kültürü ve tüm misafirperverliği ile sizi bekliyor. İster eski kent merkezinde tarihi bir yolculuğa çıkın, ister sıcak sahillerde denizin tadını çıkarın, ister şehrin modern yüzüne bir göz atın. Hemen bir uçak bileti alın, Karaçi’yi keşfetmenin tadına varın.  

Pakistan’ın en işlek havalimanı Karaçi’de bulunan Jinnah Uluslararası Havalimanı’dır.

Jinnah Uluslararası Havalimanı

Jinnah Uluslarası Havalimanı Pakistan’ın en büyük havalimanıdır. Havalimanı’nın kuruluşu 1930’lara dayanır. Havalimanı, yılda 7 milyona yakın yolcuya hizmet verir. Yirmiden fazla ulusal ve uluslararası havayolu şirketinin aktif olarak faaliyet gösterdiği havalimanında çok sayıda kafeterya, restoran ve mağaza bulunur.

Jinnah Uluslararası Havalimanı’ndan Şehir Merkezine Ulaşım

Karaçi merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunan Jinnah Uluslarası Havalimanı’ndan şehir merkezine taksi veya toplu taşıma araçları ile ulaşmak mümkündür.

Toplu taşıma araçlarından UTS-12, UTS-13 ve 22-B numaralı otobüsler şehir merkezine 50 dakikada ulaşım sağlar. Otobüsler Kohkrapar, Saudaabad, Ulusal Stadyum, Kalabord, Natakhan gibi bölgelerden geçer.

Taksileri terminal çıkışında kolayca bulabilirsiniz.

Havalimanından şehir merkezine ulaşmanın en rahat yöntemi ise araç kiralamaktır. Pegasus araç kiralama hizmeti sayesinde Karaçi şehir merkezine sorunsuzca ulaşabilir, şehir içi ulaşımda da rahat edebilirsiniz.

Şehir içi Ulaşım

Karaçi şehir içi ulaşımında en yaygın olarak kullanılan araçlar minibüs ve otobüstür. Genellikle bu araçlara binilirken şoföre para verilir. Şehrin bazı bölgelerine tren veya tramvayla ulaşmak da mümkündür.

Karaçi çok büyük ve sık ziyaret edilen bir şehir olduğundan şehirde her bütçeye uygun konaklama alternatifi mevcuttur. Konaklamanın en çok tercih edildiği bölgeler havalimanı yakınları ve şehir merkezidir. Saddar bölgesinde genellikle düşük bütçeli oteller yer alır. Kıyı şeridinde ise lüks zincir oteller hizmet verir.

Karaçi’deki konaklama olanakları için otel rezervasyonu bölümüne göz atabilirsiniz.

Karaçi çok uluslu bir şehir olduğundan şehirde bir çok farklı kültürün mutfağına rastlamak mümkündür. Şehrin en popüler yerel yemekleri arasında ise sığır veya kuzu etinden yapılmış güveç çeşitleri olan Nihari ve Biryani bulunur.  Bu yemeklerle birlikte Paratha, Naan veya Chapati gibi ekmek çeşitlerini muhakkak deneyin. Zengin çeşnili bir yemeğin ardından kulfi adı verilen dondurma

Karaçi’deki yeme-içme alternatifleri ile ilgili detaylara Karaçi Gezi Rehberi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Karaçi seyahatinde faydalı olabilecek bazı bilgiler aşağıda sıralanmıştır:

Vize Hakkında

Umumi pasaport hamili Türk vatandaşlarının Pakistan’a seyahat edebilmek için önceden Türkiye’deki Pakistan konsolosluğuna vize başvurusunda bulunması gerekir. Eğer bu vatandaşlar halihazırda bir Schengen, ABD veya İngilitere vizesine veya oturma iznine sahipse Pakistan sınır kapısında vize harcını ödemek suretiyle vize alabilmektedir. Diplomatik pasaport, hizmet pasaportu veya hususi pasaport hamili vatandaşlar Pakistan vizesinden muaftır.  

Çevre Şehirler

 • Lahor (1200 km)
 • İslamabad (1400 km)
 • Multan (880 km)
 • Faysalabat (1100 km)

 

Hava Durumu

Karaçi genellikle kışların serin, yazların sıcak geçtiği bir şehirdir. Eğer plaj turizmi yapılacaksa yaz aylarında seyahat önerilir. Kültürel bir gezi için şehir ilkbahar ve sonbahar aylarında gezmeye elverişlidir.  

Önemli Telefonlar

 • Ülke Kodu: +92
 • Şehir Kodu: 21
 • Jinnah Uluslararası Havalimanı Telefonu: +92 21 99071111
 • Polis: 999
 • Ambulans: 997
 • Yangın: 998

Karaçi 18 milyon nüfusu ile oldukça kozmopolit bir şehirdir. Tarihten günümüze şehrin her noktasında farklı kültürlerin esintilerine rastlanır. Şehirdeki zengin kültür mimariye ve sanat eserlerine yansımıştır. Karaçi bir taraftan yüksek binaları ve modern yapıları ile dikkat çeker, bir taraftan da otantik eski yapıları ile göze çarpar. İşte Karaçi’de görmeden dönülmemesi gereken birkaç destinasyon:

Mohatta Sarayı Müzesi: 1920’lerde inşa edilen Mohatta Sarayı eskiden hükümet binası olarak kullanılmaktaydı. Günümüzde sarayda bulunan onlarca galeride, Pakistan’ın kültürel mirasını simgeleyen önemli eserler sergilenir.

Quaid Mozelesi: Pakistan’ın kurucu lideri ve ilk başkanı Quaid-e-Azam Muhammad Ali Jinnah’ın mezarı burada bulunur.

Chaukundi: Chaukundi, 15.-18. yüzyıllar arasında kullanılan, kum taşından yapılmış bir İslami mezarlıktır. Oldukça süslü olan bu mezarlık, inanışa göre özel olan Jokhio kabilesi üyelerine aittir.

Pakistan Ulusal Müzesi: Bölge tarihçesi hakkında detaylı bilgi edinebileceğiniz Pakistan Ulusal Müzesi 60,000’e yakın eski para koleksiyonuna sahiptir. Ayrıca müzede yüzlerce heykel ve tarihi kalıntı bulunur.

Karaçi Sahilleri: Şehrin sıcak ve kalabalığından bunaldığınızda kendiniz yakınlardaki bir sahile atıp ferahlyabilir, sahilde deve ile tur atabilirsiniz. Karaçi’deki en iyi plajlar Sandspit, Hawkes Bay, Fransız Plajı ve Clifton Plajı’dır.

Tüm bu destinasyonlar ve daha fazlası için Karaçi Gezi Rehberi’ni inceleyebilirsiniz.

Yukarı Yukarı