BolBol
Üye Girişi

En Ucuz~İsviçre~Uçak Bileti Fiyatları

Bir Yetişkin Yolcu İçin Yaklaşık Toplam Fiyat:

Ucuz Günleri Seç

İsviçre Hava Durumu

Gün
Min
Maks
 
Pzt
-3ºC
3ºC
  <span>Pzt</span>
Sal
-3ºC
0ºC
  <span>Sal</span>
Çar
-2ºC
1ºC
  <span>Çar</span>
Para Para: İsviçre Frankı
Saat Saat:
Dil Dil: Almanca

İsviçre, Avrupa’nın orta yerinde muhteşem doğası ile sizi sakin huzur dolu bir tatile çağırıyor! Yılın dört mevsiminde tatil fırsatları bulabileceğiniz İsviçre’de kışın Alplerin muhteşem kar manzarası eşliğinde kayak yapmanın zevkine varırken, bahar aylarında doğanın uyanışı ile yemyeşil kartpostal manzaralarının gerçek halini izleme şansınız olacak.   

İsviçre’de doğa sporlarının yürüyüş, tırmanış, dağcılık, bisiklet, kayak, paten kızak gibi hemen her türünü yapabilme heyecanını yaşayacaksınız. Unutulmaz anılarla dolu İsviçre gezine hemen bir uçak bileti alarak başla. Erken rezervasyon avantajını yakala!

Her mevsim farklı bir kimliğe bürünen İsviçre’ye Pegasus uçuşları ile konforlu bir şekilde yolculuk edebilirsiniz. İsviçre gezisi planlarken erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak uçak biletlerine çok daha hesaplı şekilde sahip olabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden direkt uçuşlarla bölgedeki önemli şehirlere ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda Türkiye’deki diğer illerden İstanbul aktarmalı olarak tatilinize başlayabilirsiniz. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı üzerinden direkt İsviçre uçuşları şunlardır:

 • Zürih uçuşları
 • Basel uçuşları
 • Cenevre uçuşları

İsviçre’de ulaşım ağı oldukça gelişmiş yapıdadır. Bu sayede havalimanlarından şehir merkezlerine ulaşmak için tercih edebileceğiniz çok sayıda alternatif mevcuttur. Örneğin; merkezden 13 km uzaklıkta konumlanan Zürih Havalimanı’ndan tramvay, tren ve taksilerle ulaşım sağlayabilirsiniz. Benzer şekilde Cenevre Havalimanı üzerinden merkeze ulaşım noktasında ziyaretçilerin kullanabileceği tren, otobüs ve taksiler mevcuttur. Tüm bu seçeneklere ek olarak Pegasus’un araç kiralama hizmetinden rezervasyon yaptırabilir ve tatiliniz boyunca konforlu bir şekilde gezebilirsiniz.

Şehir İçi Ulaşım

İsviçre, birçok Avrupa ülkesinde olduğu gibi oldukça gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir. Her mevsimin farklı aktiviteler için ideal olduğu ülkede hem şehir içi hem de şehirlerarası ulaşımda birçok seçenek mevcuttur. Siz de İsviçre gezisi planlarken gitmek istediğiniz noktaları belirleyerek ideal rotayı kolayca oluşturabilirsiniz.

Otobüs

İsviçre’de yaygın olarak kullanılan toplu taşıma araçlarından bir tanesi otobüstür. Ülke genelinde şehirlerin önemli noktalarına gitmeyi sağlayan otobüs hatları ile siz de istediğiniz yerlere ulaşabilirsiniz. Otobüslerden yararlanmak için durak ya da istasyonlardaki makinelerden bilet satın alabilirsiniz.

Metro

Şehir merkezleri ve dışında kalan noktalara erişmek için metroları kullanabilirsiniz. Ülkenin çoğu bölgesinde yer alan raylı sistemler kısa sürede istediğiniz noktalara ulaşmanıza yardımcı olur. İstasyondaki gişelerden bilet temin ederek metroları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda Swiss Travel Pass kartı ile tatiliniz boyunca daha uygun fiyatlara ulaşım hizmeti elde edebilirsiniz.

Taksi

İsviçre seyahatinizde görmek istediğiniz yerlere ulaşmak için tercih edebileceğiniz ulaşım araçlarından bir tanesi de taksilerdir. Ülkenin her noktasında hizmet veren taksiler ile güvenli ve konforlu bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz.

İsviçre’de şehirler arası ulaşım için ayrıca tren, banliyö treni, tramvay ve araç kiralama seçeneklerine de göz atabilirsiniz.

İsviçre’de toplu ulaşım kaça kadar sürer?

Ülke genelinde toplu ulaşım erken saatlerde başlar ve gece yarısına kadar hizmet vermeye devam eder. Unireso uygulamasını indirerek bölgedeki ulaşım araçlarına dair detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Turistler için ulaşım kartı var mı?

İsviçre tatilinde toplu ulaşımdan avantajlı bir şekilde yararlanmak için kullanabileceğiniz Swiss Travel Pass hizmetini tercih edebilirsiniz. 25 yaş üzerindeki ve altındaki ziyaretçiler için farklı tarifeler sunan bu kart ile tren, otobüs, bot gezilerinden sınırsız bir şekilde yararlanabilirsiniz. Swiss Travel Pass hizmetinin avantajları sadece ulaşımla da sınırlı değildir. Bölgesel olarak belirli aktivitelerde önemli indirim oranları sağlar. Ayrıca bu kart ile ülke genelinde yüzlerce müzeyi ücretsiz bir şekilde gezebilirsiniz.

İsviçre Şehirler Arası Ulaşım

İsviçre şehirler arası ulaşım bakımından otobüs, uçak ve tren alternatiflerine sahiptir. Ziyaret etmek istediğiniz şehirleri ve noktaları belirlemeniz durumunda sizin için ideal olan seçeneği kolayca belirleyebilirsiniz. Örneğin; Zürih’ten St. Gallen’e otobüs yolculuğu yapabilir veya Basel’den Biel’e ya da Bern’e trenle seyahat edebilirsiniz.

İsviçre her yıl, dünyanın pek çok yerinden gelen milyonlarca gezgini ağırlar. Ülkenin gelişmişlik düzeyi konaklama seçeneklerine de yansımış. İsviçre’de her bütçeye uygun, kaliteli hizmet veren konaklama merkezleri bulabilirsiniz.   

Zürih şehir merkezinde bulunan 5 yıldızlı oteller, orta bütçeli oteller ve butik oteller gezi alanlarına kolayca ulaşabilmek açısından oldukça pratik bir çözümdür. Cenevre ve Basel şehirlerinde de oldukça fazla konaklama seçenekleri bulabilirsiniz. İsviçre’de ulaşım ağı son derece gelişmiş olduğundan daha düşük bütçeli konaklama merkezi olarak çevredeki küçük köylerde bulunan otelleri de seçebilirsiniz.  

İsviçre’nin büyük şehirlerinde ve köylerinde kalınacak yerler için otel rezervasyonu sayfasına bir göz atabilirsiniz.

Dünyanın en mutlu ülkelerinden İsviçre, yaşanabilir ülke sıralamasında her zaman ilk sıralarda yer alıyor. Ülkenin temel prensibi insanlara, hayvanlara ve doğaya saygıya dayanır. İsviçre hakkında ilk izlenim yüksek yaşam standartları, telaşsız ama planlı bir toplum, güçlü bir ülkedir.    Bunun yanı sıra, İsviçre’de gezi listenize eklenebilecek tarihi yapılar da çoktur. İsviçre, uyguladığı ileri demokratik yöntemler ile birçok kültürü bir arada barındırmıştır, bu farklılıklar ülkenin mimarisine ve sanatına yansımıştır. İsviçre’ye seyahatinizde size rehber olabilecek gezi rotalarına bir göz atın.   

 • Zürih şehir Turu: İsviçre’nin bankalarının tarafsızlık ilkesi dünyanın dört bir yanından finans kaynaklarının ülkeye akmasını sağlamış ve İsviçre, dünyanın finans merkezi durumuna gelmiştir. Bu duruma en büyük katkıyı Zürih şehri sağlar. Ancak kent yine de kültür zenginliği ile ön plana çıkar. Tarihi değerlerinden modern yapılarına, eğitimden sanata Zürih, ülkenin adata çekim merkezidir. Zürih, Zürih Gölü çevresinde kurulan ve tam ortasından Limnat Nehri geçen tarihi, aynı zamanda modern bir şehir. Nehrin ve gölün çevresinde şubat ayından itibaren düzenlenen neşeli festivaller ülkenin turizmini canlı tutan etkinliklerdir. Zürih gezi planınızı festival dönemlerine denk getirerek daha da eğlenceli hale getirebilirsiniz. 
 • Grössmünster Kilisesi: İkiz kuleleri kentin her yanından gözüken Grössmünster kilisesi, Zürih gezinizin başlangıç noktası olabilir. Şehrin en büyük mimari yapılarından olan kilisenin kulelerine çıkarak, en güzel Zürih fotoğraf karelerini yakalayabilirsiniz.
 • Fraumünster Kilisesi: Vitraylarıyla ünlü Fraumünster kilisesi M.S.853 yıllarında inşa edilmiş. Zürih’in ünlü Münsterhof Meydanında bulunan kilise Roma dönemi eserlerinin en canlı örneklerinden bir tanesi.
 • Opera Evi : Zürih’in en özel yapılarında biri olan Opera Evi, 1891 yılından beri sanatseverleri bir araya getiriyor. Akustiği muhteşem olan bu tarihi yapıda düzenlenen etkinliklerde siz de yerinizi alın.

Zürih’de görülmesi gereken yerlere ilişkin detaylı bilgileri Zürih Gezi Rehberi’nde bulabilirsiniz.  

 • Basel şehir turu: Ren Nehri’nin her iki yakasında kurulan Basel, yerleşik nüfusu az, ziyaretçi sayısı bir o kadar fazla olan ilginç bir şehirdir. Kent tarihi dokusu ve kültürel etkinlikleri ile her mevsim gezginleri kendine çeker. Kent merkezindeki Basel Katedrali, mimarisi ile sizi büyülerken, 16. Yüzyıl yapılarından biri olan belediye binası da kırmızı rengiyle dikkatinizi çekecek. Basel aynı zamanda müzeler şehridir. Avrupa’da müze sayısı çok olan ender şehirlerden bir tanesi olan Basel’de kırktan fazla müze ve sanat galerisi bulunuyor. Bunlar arasından Fine Arts Museum Basel, Tinguely Museum, Fondation Beyeler ve Paper Museum muhakkak görmeniz gereken yerlerdendir. 
 • Mittlere Brücke Köprüsü: Ren nehri yaz aylarında Basel şehri sakinlerinin deniz özlemini giderir.  Tarihi Mittlere Brücke Köprüsü’nden geçerken nehirde yüzen insanları görebilirsiniz. 
 • Basel Festivalleri: Basel seyahat planının bir diğer sebebi de Basel Festivalleridir. Bunlar arasından bazen şubat, bazen de mart ayında düzenlenen Basel karnavalı üç gün üç gece sürüyor. Karnaval süresince rengarenk maskeler takarak konvoy halinde dans edip eğlenilir. Ekim ayında gerçekleştirilen sonbahar fuarı ise şehirdeki tüm çanların çalınması ile başlar. Çılgın şehir eğlencelerinin yapıldığı fuara çok sayıda katılım sağlanır. Art Basel sanat fuarı, bir başka önemli etkinliktir. Bu fuarda dünyanın çeşitli bölgelerinin sanat galerilerinden gelen koleksiyonlar sergilenirken tüm kentte film gösterileri ve sanat etkinlikleri üç gün boyunca devam eder. 

Basel gezinizde merek ettiğiniz detaylı bilgilere Basel Gezi Rehberi’nden ulaşabilirsiniz.    

 • Cenevre Şehir Turu: Cenevre, tarihi ve doğal güzellikleri ile İsviçre’nin en güzel şehirlerinden biridir. Bir çok uluslararası kuruluşun (CERN, Dünya Sağlık Örgütü, UEFA, FIFA ve BM gibi) merkez binalarının burada bulunmaları nedeni ile Cenevre dünyada adı çokça anılan bir kenttir. Cenevre kent siluetine büyük katkısı olan St. Pierre Katedrali 16. Yüzyılda yapılmıştır. Katedral kulesinden eşsiz Cenevre manzaralarını seyredebilirsiniz. Cenevre seyahatinize ilişkin detayları Cenevre Gezi Rehberi’nde bulabilirsiniz.

 İsviçre’de gezilecek yerler, yeme-içme, konaklama gibi merak ettiğiniz tüm konulara İsviçre Gezi Rehberi detaylı bir şekilde yer verir.

İsviçre seyahati sırasında faydalı olabilecek vize, önemli telefonlar, seyahat için ideal dönemler gibi bilgiler şöyle sıralanabilir:  

İsviçre’ye gitmeden önce bilinmesi gereken bazı detaylar 

 • İsviçre suç oranları düşük, oldukça güvenli bir ülkedir.
 • İsviçre’de resmi olarak Fransızca, Almanca, İtalyanca, ve Romansça konuşulur. Avrupa’nın turizm ve finans merkezi olması nedeniyle ülkede İngilizce konuşulma oranı da çok yüksektir.
 • İsviçre, para birimi olarak İsviçre Frankı kullanır.
 • İsviçre’de devlet daireleri sabah 8:00-12:00 arası, öğlen ise 14:00-17:00 arası olmak üzere pazartesiden cuma gününe kadar çalışır. Mağazalar ise cumartesi günü de çalışır. Pazar günü tüm iş yerleri kapalıdır.

Önemli Telefonlar

 • Ülke Telefon Kodu : +41
 • Polis: 117
 • Ambulans: 144
 • İtfaiye: 118
 • T.C. Zürih Başkonsolosluğu çağrı merkezi: +90 322922929

 

İsviçre uçuşlarımızda aşağıdaki havalimanlarını kullanıyoruz:  

İsviçre şehir merkezine yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan havalimanından şehrin çeşitli noktalarına ulaşım sağlayan otobüs, tren, tramvay ve taksi gibi araçları kullanmak mümkündür. Trenler günün 06:00 - 22:30 saatleri arasında her on dakikada bir hareket eder ve şehir merkezine yaklaşık 10-15 dakikada ulaşır. 10 Numaralı tramvay hattı ise yaklaşık 30-35 dakikada Zürih merkez garına ulaşır. Zürih şehir merkezine ulaşımda otobüs tercih etmek isterseniz, şehrin çeşitli noktalarına ulaşım sağlayan 16 ayrı otobüs hattından birini kullanabilirsiniz.   

Basel Mulhouse Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs, taksi ve tren ile ulaşım sağlanır. Havalimanı önünden 50 numaralı otobüsler ile 15-20 dakikada şehir merkezine ulaşılabilir.  

Cenevre Havalimanı’ndan Cenevre şehir merkezine 10 numaralı otobüsler ile ulaşım sağlanır. Havalimanın şehir merkezine oldukça yakın olması nedeniyle havalimanı-şehir merkezi arasında yürüyüş yolu da bulunur.

SIKÇA SORULAN SORULAR

İsviçre’yi neden ziyaret etmeliyim?

İsviçre seyahati için ideal dönem nedir?

En ucuz İsviçre uçak bileti nasıl alırım?

İsviçre kullandığı saat dilimi nedir?

İsviçre vize istiyor mu?

Türkiye ile isviçre arasındaki saat farkı nedir?


Çerezleri kullanımımız hakkında

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışması ve performansının artırılması için gerekli çerezleri kullanıyoruz. Bunlara ek olarak tercihinize bağlı foksiyonel çerezler ile reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler kullanmaktayız. Fonksiyonel çerezler Pegasus İnternet Sitesindeki tercihlerinizin hatırlanmasını sağlar. Reklam ve üçüncü kişilere ait çerezler ise tarayıcınız üzerinden internet kullanımınıza bağlı reklam ve tanıtım içeriği sunmaktadır.Tercihe bağlı çerezlerin kullanımına aşağıdaki tercihler üzerinden izin verebilir veya bu yönde kullanımı engelleyebilirsiniz. Gerekli çerezleri internet tarayıcınızın ayarlar bölümünden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirsiniz. Bu çerezleri devre dışı bıraktığınızda Pegasus İnternet Sitesinin bazı özelliklerinden faydalanamayacağınızı lütfen dikkate alınız. Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Oturum çerezleri

Pegasus İnternet Sitesinin düzgün bir şekilde çalışabilmesi için gereklidir. Pegasus İnternet Sitesinin ziyaret edilebilmesini ve özelliklerinden faydalanılmasını bu çerezler sağlar. Oturum çerezleri, internet sitesinde sayfalar arasında bilgileri taşıyabilmek ve bilgileri tekrardan girmek zorunluluğunu ortadan kaldırmak için kullanılmaktadır.

Performans çerezleri

Bu çerezler aracılığıyla, sayfaların ziyaret sıklığı, varsa ilgili hata iletileri, sayfalarda geçirilen zaman ve kullanıcının internet sitesini kullanma şekliyle ilgili bilgileri toplanır. Bu bilgiler aracılığıyla, Pegasus İnternet Sitesinin performansının arttırılması sağlanır.

Fonksiyonel çerezler

Bu çerezler ile kullanıcının site içinde yapmış olduğu seçeneklerin (örneğin, seçilen şehir, uçuş tarihi) hatırlanması sağlanır ve böylelikle kullanıcıya kolaylık sağlanmış olur. Bu çerezler ile kullanıcılara gelişmiş internet özellikleri sağlanır.

Reklam ve üçüncü taraf çerezleri

Pegasus internet sitesinde bazı fonksiyonların kullanımı amacıyla üçüncü taraf tedarikçilerine ait çerezleri kullanılır (örneğin, uçuş noktaları ve promosyon sayfalarında yer alan sosyal medya paylaşım araçlarının oluşturduğu çerezler). Pegasus İnternet sitesinde reklam takibi yapan firmaların çerezleri de mevcuttur.

Detaylı bilgi için

Detaylı bilgi için Pegasus Gizlilik Politikası – Çerezler (Cookies) ve Dijital Pazarlama Uygulamaları sayfasındaki bilgileri inceleyebilirsiniz.

Uçuşlarını ekle, puan kazan
Pegasus BolBol hesabınızı kullanmadan aldığınız uçuşları hesabınıza ekleyerek, bu uçuşlardan da puan kazanın.
İŞLEM TAMAMLANDI
Merhaba,

Uçuş arama servisin şu an meşgul gibi gözüküyor. Dilersen sayfayı tekrar yenile veya aşağıdaki linkten alternatif uçuş arama sayfamızdan devam et.