tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Trabzon'dan Ne Alınır?

Otel Önerilerine Göz At Trabzon'dan Ne Alınır?
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

"Trabzon’da alışveriş nerelerde yapılır?" diye merak ediyorsanız bu sorunun cevabı için uzun bir yolculuğa çıkaracağız sizi.  Bu yolculuk boyunca karşımıza organik ve leziz yiyecekler, el emeği göz nuru altın ve gümüş mücevherler, yumuşacık kumaşlarla beraber her şeyi bulabileceğimiz Rus pazarı çıkacak.

trabzondan ne alınır

Trabzon’dan alınabilecekler listesinin başında bakır ürünleri ile bal, fındık ve kaymak gibi lezzetler yer alıyor. Bedesten Çarşısı ve Semerciler Caddesi yöresel ürünleri ile nostaljik bir alışveriş için en uygun noktalardan. Şehir merkezinde kurulan Rus Pazarı ikinci el ürün arayışında olanlara sesleniyor. Kemeraltı Çarşısı ise bakır işçiliği ile nam salmış ustaların elinden çıkma kaliteli objeleri bulabileceğiniz bir adres. 

Trabzon’da alışveriş yapmak için şehrin merkezinden başlayabilirsiniz. Çarşı olarak adlandırılan bu bölge, ticaretin en canlı olduğu yerlerden biri olarak hem yerel hem de global markaları bünyesinde barındırıyor. Mücevherlerden yiyeceklere, giyim ürünlerinden mutfak eşyalarına kadar her şeyi bu bölgede uygun fiyatlarla bulabilirsiniz; tabii ki pazarlık yapmayı biliyorsanız.

Trabzon alışveriş dünyasında pazarlık, adeta selamlaşma gibidir. Özellikle geleneksel ürünlerin satıldığı yerel mağazalarda pazarlık yaparak fiyatları %20 oranlarında düşürmeniz çok olası.

Şimdi Trabzon’da nerelerden alışveriş yapılır kısmına geliyoruz.

Trabzon Kemeraltı Çarşısı

Trabzon’dan hediyelik eşya bakınıyorsanız ilk uğramanız gereken yer burası. Bakırcılarla dolu bu tarihi çarşıda, alışveriş yaparken keyifli muhabbetler edebilir; mekanın tarihi atmosferini soluyabilirsiniz.

Adres: Hızırbey Mh. Devlet Sahil Yolu Cd. No: 185

Bedesten ve Semerciler Caddesi

Trabzon alışveriş dünyasında tarihi bir yolculuğa devam etmek istiyorsanız gezmeniz gereken yerlerden diğerleri de Bedesten ve Semerciler caddeleri. Trabzon’un en eski dükkanlarını keşfedebileceğiniz bu caddeler üzerinde yöresel elbiseler satın alabileceğiniz terziler, egzotik ve yerel baharatlarla bitkileri bulabileceğiniz aktarlar ve el işçiliği ürünleri inceleyebileceğiniz bakırcılar bulunuyor. Semerciler Caddesi üzerinde bulundan Semerciler Çarşısı, günümüzde nostaljik yapısı korunarak restore edilmiş; oraya da uğramanızı öneriyoruz.

Trabzon Rus Pazarı

Trabzon’da gerçek anlamda her şeyi bulabileceğiniz bir yere gitmek istiyorsanız rotanızı Rus Pazarı’na çevirin. İkinci el ürünlerin ve nostaljik eşyaların satıldığı bu bit pazarında, gaz maskesi ve savaş maskesi gibi ekstrem ürünler bulmak da mümkün. Avrasya Hanımeli Pazarı ismiyle de bilinen Rus Pazarı, 2018 itibariyle bazı düzenlemeler gereğince yıkılacak gibi görünüyor. Biz bu bilgileri girerken tartışmalar sürüyordu; Rus Pazarı’na gitmeyi düşünürseniz güncel bilgileri araştırmanızı öneriyoruz.

Forum Trabzon

Trabzon alışveriş merkezlerinden devam ediyoruz. Şehrin en büyük alışveriş merkezlerinden Forum Trabzon Alışveriş Merkezi, global markaların ürünlerini satın alıp sinema gibi etkinliklere katılabileceğiniz ve hamburger, pizza vb. hazır yiyecekler satan restoranlarda vakit geçirebileceğiniz bir yer. Özellikle hafta sonları burası çok kalabalık oluyor, unutmadan buraya iliştirelim.

Adres: Devlet Sahil Yolu, 100. Yıl Parkı, Ortahisar


 


Yukarı Yukarı