tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Bakü'de Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Bakü'de Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Osmanlı, Arap ve Rus mimarisinden izler taşıyan Bakü, zengin kültürel mirasını çağdaş sanat unsurlarıyla birleştirmiş bir şehir. Kentin merkezinde bulunan pek çok tarihi yapıyı yürüyerek kolaylıkla gezmeniz mümkün. İşte, Bakü'nün görülmeye değer noktaları…

İçeri Şehir

İçeri Şehir bölgesi, içerisinde barındırdığı pek çok tarihi eser ile kent merkezinde görülmesi gereken ilk yerlerden. 50’nin üzerinde farklı tarihi yapı ile karşılaşacağınız bu alan, 2000 yılında UNESCO Dünya Tarihi Mirasları Listesi’ne girmiş. Arnavut kaldırımlı sokaklarda kendinizi kısa bir tarihi yolculuğa çıkmış gibi hissedebilirsiniz.

Kız Kulesi

12. yüzyılda inşa edilen Kız Kulesi, 27 metre uzunluğu ile ihtişamlı bir görünüme sahip. 19. yüzyıla dek deniz feneri olarak kullanılan kulenin en üst bölümünde muhteşem liman manzarasını görebilir, harika kareler yakalayabilirsiniz.

Ateşgah

Surakhani Kasabası’nda yer alan Ateşgah adlı mabed, şehir merkezine 30 km uzaklıkta bulunuyor. Eski zamanlarda Zerdüştlerin ibadet yeri olarak kullanılan yapı, bugün müze olarak hizmet veriyor. Manevi değeri ile adından söz ettiren tapınak, yılın çeşitli aylarında önemli törenlere de ev sahipliği yapıyor.

Bakü Bulvarı

Petrol tacirlerinin konakladığı yer olarak bilinen Bakü Bulvarı, 1909 yılında halka açılmış ve koruma altına alınmış. Denizin doldurulması ile oluşturulan geniş alanda çeşitli eğlence merkezleri, müzeler ve anıtlar yer alıyor. Özellikle hafta sonları bulvarda hareketlilik oldukça yoğun.

Kobustan Milli Parkı

Bakü şehir merkezinin 64 km dışında bulunan Kobustan Milli Parkı, tarihi 40 bin yıl öncesine uzanan oymaları, geçitleri ve mağaza yerleşkeleri ile doğa gezginlerinin ve kaşiflerin favori adreslerinden. Sakin doğada keşif turuna çıkmak ve şehrin coğrafi özelliklerini yakından gözlemlemek isteyenler için ideal bir yer.

Nizami Caddesi

Azeri şair Nizami Ganjavi’nin adını alan Nizami Caddesi, şehrin en lüks ve renkli noktalarından biri. 3.5 km uzunluğundaki bu caddede dünyaca ünlü lüks butik ve mağazaları keşfetmek ve tarihi eser niteliğindeki binaları yakından incelemek mümkün. Akşam saatlerinde ışıklandırılan cadde, göz alıcı ambiyansı ile fotoğraf tutkunlarının uğrak yeri.

Yukarı Yukarı