tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Beyrut'ta Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Beyrut'ta Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Turizm açısından oldukça gelişmiş olanaklara sahip olan Beyrut hem zengin kültür çeşitliliğiyle hem tarihi yapılarıyla büyüleyici bir seyahat deneyimi vadeder. Seyahatinizi renklendirecek destinasyonlarla Beyrut seyahatinizi unutulmaz bir deneyime çevirebilirsiniz.

Beyrut Ulusal Müzesi

1942 yılında açılan müzede arkeolojik eserler sergilenir. Birinci Dünya Savaşı sonrasında toplanmaya başlayan koleksiyonda toplam 100.000 eser bulunur. Özellikle eski Fenike bulguları ile dünyanın en zengin koleksiyonuna sahip olan müze, Lübnan’ın en değerli kültürel mirasları arasındadır.

Harissa Tepesi

Beyrut Harissa tepesi

Kent merkezinden teleferikle ulaşılabilen Harissa Tepesi, 660 metre yüksekliktedir ve Meryem Ana Heykeli ile Maronit Katedrali’ne ev sahipliği yapar. 15 ton ağırlığındaki beyaz bronz heykel Lübnan’ın koruyucusu olarak kabul edilir. Muhteşem bir Beyrut manzarası vadeden Harissa Tepesi’ne seyahatinizde yer verebilirsiniz.

Al – Omari Camii

Beyrut Al Omari Camii

12. yüzyıldan kalma yapı, şehrin en köklü camilerinden biridir. 1291 yılında şehri ele geçiren Memlukler o zamanlar eski bir kilise olan yapıyı camiye çevirmiş ve adını Al – Omari Camii olarak ilan etmiştir. Romanesk tarzını yansıtan yapı, iç savaşta zarar görse de yapılan restorasyonlarla bugün de göz alıcı güzelliğini korur.

Burj Hammud

Ermeni Katolik cemaatin yoğunlukla yaşadığı bu bölge, Beyrut’un çok kültürlülüğünü temsil eden özel bir yerdir. Ermeni kültürü ile Lübnan kültürünün harmanlandığı bölge, turistler açısından oldukça ilgi çeken destinasyonlardan biridir.

Hamra

Hamra bölgesi Müslümanların yoğunlukla yaşadığı bir bölgedir ve turistik anlamda oldukça popülerdir. Alışveriş için burada yer alan mağazaları tercih edebilir, bölgenin büyüklü küçüklü restoran ve cafelerinde Beyrut lezzetlerinin tadına bakabilirsiniz. Ayrıca Hamra sahillerinde denize girebilir, Akdeniz güneşinin keyfini çıkarabilirsiniz.

Yukarı Yukarı