tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Brüksel’den Ne Alınır?

Otel Önerilerine Göz At Brüksel’den Ne Alınır?
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Brüksel ve alışveriş kelimelerinin yan yana kullanıldığı durumlarda akla hemen birbirinden lezzetli gıda ürünleri geliyor. Tatil dönüşü dostlarınıza hediye etmek için çikolata ve şekerleme çeşitlerine yönelebilirsiniz. Alternatif olarak hem kendi koleksiyonunuzu zenginleştirmek hem de sevdiklerinize değer verdiğinizi vurgulamak adına kupa, anahtarlık, magnet gibi klasik tipteki hediyelikleri ya da dantel ürünlerini, karikatür kitaplarını tercih edebilirsiniz.

Lüks moda marklarına ait ürünlere ve pırlanta takılara ilgi duyuyorsanız, Avenue Louise ile Boulevard de Waterloo üzerindeki mağazalar aracılığıyla aradığınız tarzda ürünlere kolayca ulaşabilirsiniz. Rue Neuve ise yerel butikler ile uygun fiyatlı zincir mağazalara ev sahipliği yapıyor. Şehirde, farklı kategorilerden ürünleri tek çatı altında sunan alışveriş merkezleri arasından en yoğun ilgiyi City 2 ve Woluwe görüyor.

Otantik alışveriş fırsatlarını yakalamak adına ayrıca Marché du Midi başta olmak üzere kentin önemli meydanlarında kurulan pazarları ziyaret edebilirsiniz.

Brüksel’de Alışveriş

Belçika’da alışverişin merkezi olan Brüksel; özellikle lüks alışveriş konusunda geniş seçenekler sunarken meşhur çikolatasıyla da “Hediye olarak ne götürsem” sorununa kesin çözümler sunuyor. Kibar insanlarıyla ve eğlence kültürüyle ünlü Belçika, neyi meşhur ise onun üzerine yoğunlaşarak kendi turizmini yaratmış bir ülke.


Brüksel’den ne hediye alınır? 

Standartların dışına çıkmayıp popüler bir Brüksel hediyelik eşyası bakınıyorsanız “Manneken Pis” heykelcikleri ideal bir seçim. Brüksel’in simgesi olan işeyen çocuk heykelinin figürleri (Manneken Pis), birçok hediyelik eşya mağazasında satılıyor. Patlayacak bir bombanın fünyesini idrarıyla söndürerek bir savaşın gidişatını değiştirdiği efsanesiyle ünlenmiş çocuğun gerçek hikâyesi ise şöyle:

Brükselden ne alınır
“1619 senesiydi, 5 yaşındayken Brüksel’de kaybolmuştum. 2 gün süren aramadan sonra soylu babam beni çok utandırıcı bir pozisyonda buldu, ben çişimi yaparken… Beni bulmanın getirdiği minnettarlıkla, beni bulduğu pozisyonu tasvir eden heykelle beraber bir çeşme yapılmasını emretti.”


Brüksel’deki işeyen çocuk heykelinin altında, yukarıdaki metnin İngilizce versiyonu yazıyor.

 

Brüksel'de Alışveriş Yaparken Bilmeniz Gerekenler

 

 • Brüksel alışveriş dünyası 18.00’den sonra ve pazar günleri kepenklerini kapatıyor.
 • Birçok tabela hem Felemenkçe hem de Fransızca yazıyor. Merkezi yerlerde İngilizce yazılı tabelalara da rastlayabiliyorsunuz.
 • Brüksel satıcıları pek pazarlığa açık değiller.


Yukarı Yukarı