tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Grozni’de Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Grozni’de Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Acı dolu bir tarihe sahip olan Grozni, yıllar süren savaşın izlerini artan ekonomik faaliyetleriyle silmeye çalışıyor. Çeçenistan’ın başkenti Grozni, dünyanın en mutlu kentlerinden biri olma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İşte, Grozni’nin öne çıkan gezi durakları…

Akhmad Kadyrov Camii

Akhmad Kadyrov Camii

Rusya’nın en büyük camilerinden biri olan Akhmad Kadyrov Camii “Çeçenistan’ın Kalbi” adıyla da anılıyor. Bir yarışmada birincilik ödülü alan caminin adı, ünlü Çeçen lider Ahmet Kadirov’dan geliyor. Sultan Ahmet Camii tasarımından esinlenilerek yapılan dini mekan, yaklaşık 10.000 kişilik kapasiteye sahip.

Akhmad Kadyrov Müzesi

Ahmet Kadirov anısına kurulan bir diğer yapı ise Akhmad Kadyrov Müzesi. Grozni’nin en ihtişamlı binalarından biri olan müze, iki katlı yapısı ve gösterişli sergi salonuyla dikkat çekiyor. Müzenin giriş katında mini bir çağdaş sanatlar sergisi görmek mümkün.

Archangel Michael Kilisesi

Archangel Michael Kilisesi

Savaşın ağır darbesinden nasibini alan Archangel Michael Kilisesi, yıllar süren restorasyon çalışmaları sonucunda yeni görüntüsüne kavuşmuş. Önemli etkinliklere ev sahipliği yapan Ortodoks kilisesi, toplanan çeşitli yardımlarla faaliyetlerini sürdürüyor.

Çeçenistan Cumhuriyet Ulusal Müzesi

İnşası geçtiğimiz yıllarda sona eren Çeçenistan Cumhuriyet Ulusal Müzesi, geleneksel mimari anlayışının en güzel örneklerinden biri. Çeçen halkının tarihi ve kültürü hakkında birçok kaynak bulabileceğiniz müzede silahlar, objeler ve çeşitli özel koleksiyonlar sergileniyor.

FC Akhmad Stadyumu

Çeçen halkı futbol tutkusu ile biliniyor. Grozni’nin ileri teknoloji ile donatılmış FC Akhmad Stadyumu, ülkeye özgü futbol atmosferini yakından görebileceğiniz bir spor kompleksi.

Helipad

Bugünlerde küllerinden doğan ve yenilenmiş bir hüviyete bürünen Grozni’de en modern binalardan biri Helipad. Kentin iş merkezi konumundaki binada şık restoran ve kafeler de mevcut. Burada şehir manzarasına karşı leziz yemekler yiyebilir, keyifli vakit geçirebilirsiniz.

Yukarı Yukarı