tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Hannover’de Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Hannover’de Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Her yıl düzenlediği sayısız fuar organizasyonuyla adından söz ettiren Hannover, huzurlu yaşamı ve yemyeşil parklarıyla da turistlerin ilgi odağı. İşte, Hannover gezinizde mutlaka görmeniz gereken yerler…

Herrenhausen Bahçeleri

Avrupa’nın önde gelen Barok tarzı bahçelerinden biri olan Herrenhausen Bahçeleri, Versay Sarayı’nın konseptinden esinlenilerek düzenlenmiş. Üç farklı alandan oluşan botanik bahçesinde, yaz döneminde pek çok festival ve etkinlik düzenleniyor.

Yeni Belediye Binası

Hannover yeni belediye binası

Neus Rathaus olarak adlandırılan Yeni Belediye Binası, 1913 yılında inşası tamamlanarak kullanıma açılmış. Eklektik stile sahip bir kale görünümünde olan binanın en tepesinden tüm şehrin manzarasını izlemek mümkün.

Sprengel Müzesi

Avrupa’nın en bilinen çağdaş sanat müzeleri arasında yer alan Sprengel Müzesi, 1979 yılında Bernhard Sprengel’in kişisel koleksiyonunu müzeye bağışlamasıyla açılmış. Picasso, Leger ve Ernst gibi tanınmış ressamların eserlerini görebileceğiniz müzede, yeni yüzyıla dair pek çok sanat akımını da yakından inceleyebilirsiniz.

Eski Şehir

İkinci Dünya Savaşı sonrasında aldığı tahribat nedeniyle uzun süre yenileme çalışmaları gerçekleştirilen Eski Şehir, Hannover’in tüm tarihi ve mimari güzelliklerini görebileceğiniz bir bölge. Şehir Müzesi, Eski Belediye Binası ve Çarşı Kilisesi burada ziyaret edebileceğiniz yerler arasında.

Deniz Yaşamı Akvaryumu

2.500’ün üzerinde deniz canlısına ev sahipliği yapan Deniz Yaşamı Akvaryumu, zaman zaman düzenlenen şovları ve interaktif gösterileri ile büyük-küçük herkesin keyifli zaman geçirdiği yerlerden biri. 8 metrelik saydam tünele sahip akvaryumda köpek balıklarını ve diğer deniz canlılarını yakından incelemek mümkün.

Maschsee Gölü

1936 yılında hizmete açılan Maschsee Gölü, şehrin yapay göllerinden. Su sporları olanağı ve çeşitli aktivitelerle dolu olan göl çevresinde keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Leibniz Evi

Dünyaca ünlü filozof Gottfried Wilhelm Leibniz’in yaşadığı ev olan Leibniz Evi, konukevi ve etkinlik merkezi olarak çeşitli faaliyetlere ev sahipliği yapıyor.

Eilenriede Ormanı

640 hektarlık Eilenriede Ormanı, şehrin kalbinde yer alan konumuyla yerel halkın sıkça uğradığı yerlerden biri. Ormanda bisiklete binmek ve yürüyüş yapmak ayrı bir keyif.

August Kestner Müzesi

1889 yılında kurulmuş ve 1962 yılında yeniden restore edilerek kapılarını sanatseverlere açmış olan August Kestner Müzesi, Eski Mısır ve Klasik Antik Çağ eserlerinin yanı sıra zengin el sanatları koleksiyonu ile de göz dolduruyor. 

Marienburg Kalesi

Marienburg şatosu

1858-1867 yılları arasında inşa edilen Marienburg Kalesi, Hannover’e yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta. Göz alıcı mimarisinin yanı sıra tarihi mobilyaları, resimleri ve sanat eserleriyle kale, sizleri geçmişe doğru keyifli bir yolculuğa davet ediyor. 

Steinhude Gölü

Gözünüzün yeşile, ciğerlerinizin oksijene doyacağı Steinhude Gölü, özellikle yaz aylarında şehrin cazibe merkezlerinden biri haline geliyor. Doğa ile iç içe keyifli vakit geçirebileceğiniz Steinhude Gölü’nde su sporlarından at binmeye kadar pek çok etkinlik sizleri bekliyor. 

Yukarı Yukarı