tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Madrid'den Ne Alınır?

Otel Önerilerine Göz At Madrid'den Ne Alınır?
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Madrid’de deri ürünleri, özgün tasarım objeleri, yelpazeler, zeytinyağı, magnet, seramik tabaklar ve safran baharatı almanız gerekenler listenizde olmalı. Şehrin kalbinde yer alan Puerto Del Sol Meydanı ve Gran Via Caddesi alışveriş için cazip noktaları oluşturuyor. İrili ufaklı birçok mağaza ve butikten dilediğiniz ürünleri kolaylıkla bulmanız mümkün.

Madridden ne alınır

Chueca, şehrin bohem durakları ve vintage dükkanlarının yer aldığı bir bölge olarak biliniyor. Salamanca ve Calle Preciados, lüks tutkunlarının ziyaret etmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Madrid Bit Pazarı ise ikinci el eşya ve antika obje meraklılarına sesleniyor.

Madrid'de Alışveriş

Madrid alışveriş dünyasının gizli hazineleri, merkez caddelerdeki mağazalardan daha çok Chueca bölgesi gibi alternatif alışveriş bölgelerinde bulunan küçük butiklerde ve tasarım mekânlarında keşfediliyor.


Futbolun ve boğa güreşlerinin şehri Madrid’den ne alınır? Şehrin merkezine konumlanmış alışveriş caddelerinde aradığınız her şeyi bulabilirsiniz ama İspanya’dan hediyelik ne alınır sorusuna özel ve eşsiz bir cevap bulmak istiyorsanız “Peseta” isimli tasarım dükkânına mutlaka bir göz atmanızı öneriyoruz.


Madrid’de ucuz alışveriş yapmak pek olası değil. Bilindik markaların ürünleri ve tasarım mağazalarındaki eserlerin fiyatları çoğunlukla yüksek oluyor. Madrid tatilinizde merkezden uzak bölgelerdeki yerel dükkânları tercih ederseniz ekonomik fiyatlara ulaşabilirsiniz. Şubat ve ağustos aylarında mağazalar sezon sonu indirimine giriyorlar, Madrid gezinizi bu zamana denk getirebilirseniz indirimli fiyatlardan yararlanabilirsiniz.


Siesta (öğle uykusu) zamanında Madrid’deki butik mağazalar ve yerel dükkânlar kapalı olabiliyor, Madrid alışveriş turunuzu 14.00-17.00 saatleri dışına planlayın.


Gran Via Caddesi/Puerta del Sol


Madrid’in şehir merkezi Gran Via Caddesi’nde ve Sol Meydanı’nda (Puerta del Sol) Zara, Pull&Bear, Mango, H&M ve Fnac gibi uygun fiyatlarla ürünler pazarlayan markaların mağazaları var. Ayrıca Madrid’in ünlü alışveriş merkezleri buraya konumlanmış.


Madrid’in bu bölgesinde gezinirken alışveriş konusunda aradığınız heyecanı bulamayabilirsiniz çünkü buradaki markalarla dünyanın herhangi başka bir bölgesinde de karşılaşabilirsiniz. Ama Calle Toledo ve Plaza Mayor çevresindeki sokaklar, Madrid ruhunu yakalayabileceğiniz yerel mağazalarla dolu. 

Yukarı Yukarı