tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Venedik'te Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Venedik'te Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Hem doğal hem de tarihi güzellikleriyle ziyaretçilerini büyüleyen Venedik’te; kanallardan bazilikalara, adalardan tarihi meydanlara gezilecek pek çok özel rota bulunur. Bunun yanı sıra, muhteşem şehir manzarasını ziyaretçilerine armağan eden kanal turu, şehirde mutlaka deneyimlenmesi gereken etkinliklerin başında gelir.

Grand Kanal Turu

Venedik Grand Kanal

Bu tur; şehrin ana kanalından geçen bot veya kayıklar ile tarihi binaları denizden izleme imkânı tanır. Piazza San Marco ile Rialto Köprüsü’nü birleştiren şehrin ana hattı ile yol boyunca Gotik dönem ve erken Rönesans yapılarını uzaktan seyre dalabilirsiniz.

San Marko Bazilikası

Venedik’in en meşhur katedrali olan San Marko Bazilikası, San Marko meydanında yer alır. Bizans mimarisinin özelliklerini taşıyan bazilika, kapılarının üstündeki altın kaplama mozaiklerle oldukça ihtişamlı bir yapıdır.

san marko bazilikası ve meydanı

San Marko Meydanı

Venedik’in en büyük meydanı olan San Marko, birbinden güzel mimari yapılara ev sahipliği yapması sebebiyle turistlerin gözde rotaları arasında yer alır. Meydanda ziyaretçilerin dinlenip, bir şeyler yiyip içebileceği kafeler de bulunur. Meydanda bulunan 500 yıllık saat kulesi Torre dell'Orologio’nun tepesi de muhteşem şehir manzarasını ziyaretçilerine sunar.

Rialto Köprüsü

Şehrin ilk yerleşim yerini temsil eden Rialto köprüsü, 1588 yılında inşa edilmiş anıtsal bir yapıttır. 400’den fazla köprüsü olan Venedik’te bu köprü, tarihi ve mimarisi ile ayrı bir yere ve öneme sahiptir. Şehrin tarihinin izlerini taşıyan köprü, Grand Kanal üzerinde bulunmaktadır.

Adalar

Venedik’in irili ufaklı birçok adası vardır. Şehrin karmaşasından uzaklaşıp, farklı bir atmosfer tatmak isterseniz; şehir merkezine 40 dakika mesafede yer alan ve rengarenk kutu evleriyle ünlenen tarihi Burano Adası’nı ve 30 dakikalık mesafede bulunan, plajlarıyla meşhur Lido Adası’nı ziyaret edebilirsiniz.

Yukarı Yukarı