tr.svg
TR
dropdown-icon
 • tr.svg
  TR
 • en.svg
  EN
 • de.svg
  DE
 • fr.svg
  FR
 • ru.svg
  RU
 • it.svg
  IT
 • es.svg
  ES
BolPuan Detayları
BolPuan Detayları
Seyahat Bilgileri
Seyahat Bilgileri
Kampanyalar
Kampanyalar
Üyelik Ayarları
Üyelik Ayarları
BolBol Nedir?
BolBol Nedir?

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 017 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

user-profile-circle

tarihinden beri Pegasus BolBol üyesi

Kullanılabilir BolPuan
bol-bol-white
Geçerliliğini Yitirecek BolPuan
BolPuan

Pegasus BolBol ile uçmanın avantajını kaçırmamak için BolPuan'ını geçerlilik süresi dolmadan kullanmalısın

BolBol ile ilgili talep ve sorularınız için 0 (850) 399 17 01 no’lu ücretsiz çağrı merkezimizi arayabilirsiniz.

Şehir Rehberi Şehir Rehberi

Manama’da Gezilecek Yerler

Otel Önerilerine Göz At Manama’da Gezilecek Yerler
Keşif Bülteni Keşif Bülteni

Aylık Seyahat Önerileri için E-Bültene Abone Ol

Diğer Şehirler

Uluslararası arenada Bahreyn’in modern yüzünü temsil eden kentte geçireceğiniz sürenin önemli bir kısmını popüler cazibe merkezlerini ve antik yerleşimleri ziyarete ayırabilirsiniz. Hatta bu esnada yerel kültürün ve gündelik yaşamın renkli yönlerini de tanıma fırsatı bulabilirsiniz.

Al-Fateh Camii

7.000 kişi kapasiteli cami, dünyanın en büyükleri arasında gösteriliyor. 2006 yılından itibaren Ulusal Kütüphane’ye ev sahipliği yapmaya başlayan görkemli dini yapı, dev boyutlu cam elyaf kubbesi ve duvar süslemeleri ile dikkatleri üzerine çekiyor.

Al-Fateh Kordon Boyu

Kentin doğu sahilinde yer alan kordon boyu, gökdelenlerin oluşturduğu enfes manzarayı seyretmek ve fotoğraflamak isteyen gezginlerinden yoğun ilgi görüyor. Aynı zamanda çocuklar da gezinti alanı üzerindeki oyun alanlarında keyifli anlar yaşayabiliyor. Yetişkinlerse genelde deniz manzaralı nargile salonlarına yöneliyor.

İnci Avcılığı Müzesi

Petrol ticareti öncesinde kentin ana geçim kaynağı konumundaki inci avcılığı hakkında detaylı bilgi sahibi olmak için bu müzeyi Manama gezilecek yerler listenize ekleyebilirsiniz. Bir zamanlar Bahreyn Adliyesi’ne ev sahipliği yaptığından, müzenin binası tarihi açıdan da önemli kabul ediliyor.

Bahreyn Ulusal Müzesi

1988 yılında ziyaret açılan müze, Kral Faysal Otoyolu üzerinde yer alıyor. Kültürel tesis, ülkenin binlerce yıllık tarihi hakkında detaylı bilgiler edinmenizi sağlayacak harika koleksiyonlara ev sahipliği yapıyor. Müzede sergilenen eserler arasından en yoğun ilgiyi Babil döneminden kalma Durand Taşı görüyor.

Bahreyn Kalesi

Dilmun yerleşiminin bulunduğu alana 14. yüzyılda inşa edilen kale, Bahreyn’in kuzeyinde ziyaret edilebilecek en değerli tarihi mekânların başında geliyor. 2015 yılında UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne dâhil edilen kudretli yapı, akşam ışıklandırmasının devreye girmesi ile bambaşka bir görünüme kavuşuyor.

Bin Matar Evi

Bahreyn’e özgü yerel mimariyi ve gündelik yaşamı merak ediyorsanız, gezi programınızda bu mekâna yer vererek birbirinden değerli bilgiler edinebilirsiniz. 1905 yılında inşa edilen yapı, geçmişte birçok farklı amaç için kullanılmış. Ancak yakın zamanda aslına uygun olarak onarılarak bir anı evi haline getirilmiş.

Yaşam Ağacı

Manama’ya 30 kilometre uzaklıktaki ağaç, acımasız çöl koşullarına tek başına direnerek ayakta kalmaya devam ediyor. Gerçekleştirilen bilimsel çalışmalar sonucunda ağacın yakınında herhangi bir tatlı su kaynağının olmadığı belirlenmiş. Haliyle ağacın zaman içerisinde tuzlu suya adapte olduğuna inanılıyor.

Barbar Tapınağı

Antik dönemlerde bölgede varlığını sürdürmüş Dilmun medeniyetinden günümüze ulaşan izlerin peşine düşmek için rotanızı Barbar köyüne çevirebilirsiniz. Köyün sınırları içerisinde en eskisi M.Ö. 3000’li yıllarda inşa edildiği düşünülen üç tapınak kalıntısı bulunuyor. Tapınakların yapımında kullanılan kireçtaşlarının yakındaki bir başka adadan getirildiği düşünülüyor.

Al Dar Adası

Manama tatiliniz esnasında Basra Körfezi’nin kristal berraklığındaki sularında serinlemek için Al Dar Adası’nı ziyaret edebilirsiniz. Adaya ulaşım teknelerle sağlanıyor. Plajın hemen yanı başındaki tesis aracılığıyla gün boyunca ihtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabilirsiniz.

Coral Beach Club

Deniz keyfi yapmak için dilerseniz Marina Beach Garden Park bünyesindeki bu mekâna da gidebilirsiniz. Oteller bölgesi ile tarihi alanlara oldukça yakın konumdaki beach club, aynı zamanda bir spor salonuna ve restorana ev sahipliği yapıyor.

Yukarı Yukarı